До використання програмного комплексу АВК-3
посібник
Для визначення вартості будівництва (для кошторисників-початківців)
Полтава Видавництво ПолтНТУ УДК 69.003.12 (07) П 61 ББК 65.9 (4Ук) 31я7
Рецензенти: Ж.М. Бовкун, головний інженер ДП ДПІ „Міськбудпроект”, В.В.Биба. к.т.н., доцент кафедри економіки підприємства
Рекомендовано до друку науково-методичною радою Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, протокол № … від … ………… 2009 р.
Васюта В.Б. – к.т.н., доцент кафедри економіки підприємства, Оченаш В.А., ст. викладач кафедри економіки підприємства, Петраш С.С. – ст. викладач кафедри економіки підприємства: Посібник до використання програмного комплексу АВК-3 для визначення вартості будівництва (для кошторисників-початківців). – Полтава: Видавництво ПолтНТУ, 2009. – 64 с.
ББК 65.9 (4Ук) 31я7
У посібнику викладено алгоритм використання програмного комплексу АВК-3 для автоматизованого випуску кошторисної документації, яка застосовується в будівельному виробництві. Посібник містить основні правила роботи з АВК-3 на різних етапах створення кошторисної документації, включаючи використання укрупнених показників кошторисної вартості будівництва об’єктів різ-ного господарського призначення.
© Васюта В.Б., Оченаш В.А., Петраш С.С.
ВСТУП Посібник призначений на допомогу працівникам будівельно-монтажних організацій, що самостійно освоюють програмний комплекс АВК-3 як початковий рівень користування. Він також може бути корисним студентам для визначення ціни будівельної продукції (кошторисної вартості будівництва) на час виконання курсових робіт і дипломних проектів. Програмний комплекс АВК-3, орієнтований на „Правила визначення вартості будівництва” (ДБН Д. 1.1-1-2000) [1, 2], призначений для автоматизованого випуску ресурсної вартісної документації, яка використовується в будівельному виробництві: - в інвесторських кошторисах (підсистема „Кошторисні документи”); - у договірних цінах контрактів (підсистема „Договірна ціна”); - під час виконання будівельних робіт (підсистема „Підрядник”). Використання програмного комплексу АВК-3 передбачає наявність у користувача певного мінімуму знань і практичних навичок роботи з персональним комп’ютером, а також знання системи ціноутворення у будівництві [4]. Користувач повинен мати чітке уявлення про суть таких понять, категорій, термінів, скорочень: - об’єкт, будова; - кошторисна вартість будівництва (КВБ), склад її витрат; - кошторисна вартість будівельно-монтажних робіт (КВ БМР), склад їх витрат; - прямі витрати ((ПВ), їх складові; - загальновиробничі витрати (ЗВВ), їх склад і визначення; - ресурсні елементні кошторисні норми (РЕКН) на будівельні роботи, їх склад, призначення, правила користування; - одиничні розцінки на будівельно-монтажні роботи, їх склад, види (закриті й відкриті, основні й додаткові, елементні й укрупнені), призначення, правила користування; - збірники кошторисних цін на матеріали, вироби і конструкції, їх склад, призначення, правила користування; - локальний кошторис (ЛК) за формою №4 на окремі види будівельно-монтажних робіт, його призначення, правила складання; - локальний кошторис (ЛК) за формою №5 на придбання технологічного устаткування, його призначення, правила складання; - загальновиробничі витрати (ЗВВ); - об’єктний кошторис (ОК), його призначення, правила складання; - зведений кошторисний розрахунок (ЗКР) вартості будівництва, його призначення, склад витрат, правила складання; - договірні ціни (ДЦ), їх види, призначення, правила складання; - акти виконаних будівельно-монтажних робіт за формою КБ-2. послідовність створення кошторисної документації за допомогою АВК-3:
Формування розрахунків та кошторисів проводиться в діалоговому режимі, тобто користувач послідовно створює на екрані монітора позиції кошторису (і вносить до них необхідні корективи, якщо це необхідно). Курсивом виділено назви опцій, команд та рекомендацій, наведених російською мовою у програмному комплексі АВК-3 редакції 2.7.0. Подання до друку всіх документів, створених за допомогою АВК-3, передбачено на аркушах формату А-4 альбомної або книжної орієнтації. кошториси, розрахунки й пояснювальні записки до них можна зберігати на електронних носіях і роздруковувати на принтерах різних типів. Засвоєння викладених у „Посібнику…” основних дій користувача при складанні кошторисної документації дає змогу надалі самостійно вивчати і застосовувати багато інших можливостей програмного комплексу АВК-3, користуючись рештою його функцій.
|