ВИРІШИТИ ЗАДАЧІ. 1. Інженер Карп уклав трудовий договір з виробничим кооперативом для організації і керівництва поточними роботами з ремонту обладнання
1. Інженер Карп уклав трудовий договір з виробничим кооперативом для організації і керівництва поточними роботами з ремонту обладнання. Правлінням кооперативу йому був встановлений посадовий оклад у розмірі 750 грн. У травні та червні зарплати він не отримав, а в липні місяці, посилаючись на погані справи з фінансами, кооператив видав Карпу 800 грн. заробітної плати. 1 серпня Карп звільнився за власним бажанням і пред’явив вимогу оплатити йому недодану суму. Юрисконсульт кооперативу пояснив Карпу різницю між державним підприємством і кооперативом, який оплачує працю працівників в залежності від суми прибутку, вказавши, при цьому, що члени кооперативу не отримують зарплати вже більше півроку. Проаналізуйте ситуацію і дайте обґрунтовану відповідь.
2. Наказом від 10 вересня 2005 року Козловський був призначений на посаду вагаря товарної станції. Зарплата ж йому нараховувалась із розрахунку окладу комірника, що був нижчий на 100 грн. від окладу вагаря. Козловський вимагав від адміністрації виплатити різницю в окладах. Адміністрація відмовила задоволити його вимоги, посилаючись на те, що Козловському було відомо при вступі на роботу про умови оплати праці. Він приймався на роботу вагаря, але зарплату повинен був отримувати комірника. Виходячи з якого окладу повинна оплачуватися праця Козловського?
3. За штатним розкладом (схемою посадових окладів) оклад товарознавця на фабриці визначається “вилкою” від 520 грн. до 560 грн. Приймаючи на цю посаду Фазіва, керівник встановив йому посадовий оклад у розмірі 530 грн. Попрацювавши 6 місяців і довідавшись, що його робота може оплачуватись значно вище, Фазів зажадав підвищення заробітної плати, посилаючись, зокрема, на те, що з роботою він справляється успішно, зауважень і дисциплінарних стягнень щодо нього немає. Чи можуть змінюватися і в якому порядку посадові оклади?
4. Проців звільнився з роботи за власним бажанням у зв’язку з переїздом до іншої місцевості. На неодноразові його прохання провести з ним кінцевий розрахунок роботодавець відповідав обіцянками, але розрахунку не здійснював, посилаючись, зокрема, на заборгованість Проціва за проживання в гуртожитку. Приступивши до роботи на іншому підприємстві, Проців звернувся до суду з позовом зобов’язати попереднього роботодавця провести з ним розрахунок і виплатити середній заробіток за весь час затримки розрахунку. Чи законні вимоги Проціва? У якому порядку може бути стягнута заборгованість за проживання в гуртожитку?
5. Столяр Масний звернувся до директора заводу із заявою про надання йому з 1 липня 2007 р. чергової щорічної відпустки тривалістю 24 календарних дні. При визначенні розміру оплати відпустки виявилось, що Масний при п’ятиденному робочому тижні працював з 1.07.06. по 31.12.06. - по три дні на тиждень, а з 1 січня по 16 лютого 2007 року - перебував у відпустці без збереження заробітної плати за згодою сторін. Починаючи з 17 лютого по 31 березня 2007 р. він працював неповний робочий тиждень (по 4 год. щоденно), а з 1 квітня по 31 червня 2007 року, працював повний робочий день. Сумарний його заробіток за розрахунковий період становив 2290 грн. Визначіть розмір оплати відпустки столяра Масного.
|