Вирішити задачі. 1.Спеціаліст відділу звернень громадян місцевої державної адміністрації, який пропрацював шість місяців
1. Спеціаліст відділу звернень громадян місцевої державної адміністрації, який пропрацював шість місяців, звернувся із заявою про надання йому щорічної відпустки. У відділі кадрів йому порахували відпустку мінімальної тривалості згідно з Законом України «Про державну службу». Спеціаліст не погодився з таким рішенням, пояснивши, що він до цього працював 13 років юристом в обласній раді, а отже має право ще на додаткову відпустку, за стаж державного службовця. Якої тривалості повинна бути надана спеціалісту відділу звернень громадян щорічна відпустка?
2. У жовтні столяр Львівського ТзОВ «Карпати» Васильків відповідно до наказу директора одержав 10-денну відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами. Відпустка була надана з умовою, що Васильків відпрацює її у поза робочий час. За домовленістю з директором він відпрацьовував відпустку після робочої зміни та у вихідні дні. 24-го серпня він також працював у рахунок відпустки. 28-го серпня Васильків звернувся до бухгалтерії ТзОВ з вимогою оплатити йому робочий день 24-го серпня як святковий, а всі інші дні, коли він працював після робочої зміни, як надурочні години. Чи законна вимога Васильківа? Як у законодавстві врегульовано ці питання?
3. Мати двох дітей, одна з яких є інвалідом з дитинства, звернулася до керівника фабрики про надання їй соціальної додаткової відпустки, що встановлена для працівників, які мають дітей. Свої вимоги вона обґрунтовувала тим, що працюючи на фабриці з 1996 року, не була обізнана про право на таку відпустку і вперше скористалася нею лише у 2002 році. Починаючи з 2004 року, одержувала цю відпустку регулярно. У заяві працівниця просила надати їй 14 календарних днів відпустки за 2008 рік та виплатити їй компенсацію за невикористанні відпустки у попередні роки роботи. Керівник відмовився задоволити вимоги працівниці, оскільки на момент її звернення одній з дітей виповнилося 16 років. Не погодившись з такою відповіддю, вона подала позов до суду. Чи законні вимоги працівниці? Яке рішення повинен ухвалити суд?
4. Власов працював водієм 10-тонної вантажівки з 20.02.1987 р. У березні та травні 2000 р. він за власним бажанням перебував у відпустці без збереження заробітної плати, відповідно 10 і 15 днів. У зв’язку із спадом виробництва за наказом керівника підприємства йому була надана відпустка без збереження заробітної плати з 1 червня по 20 серпня 2000 р. Коли у Власова виникає право на щорічну відпустку повної тривалості?
5. Працівнику Бекетову належить щорічна основна відпустка тривалістю 28 календарних днів. Він звернувся до директора підприємства з заявою про збільшення йому тривалості відпустки оскільки вважав, що має крім того право на додаткові відпустки – 32 календарні дні за шкідливі умови праці, 6 календарних днів за ненормований робочий час, 5 календарних днів соціальної відпустки, як батько двох дітей віком 7 і 14 років. Крім того, йому відмовили у наданні у цьому році 20 денної відпустки для складання іспитів в університеті і він був вимушений використовувати для цього свої вихідні дні. Чи законні вимоги Бекетова?
|