Порядок виконання роботи. 1 Скласти програму на мові Turbo Pascal для створення одновимірного масиву А з дійсних чисел
1 Скласти програму на мові Turbo Pascal для створення одновимірного масиву А з дійсних чисел. Передбачити уведення кількості рядків масиву (від 5 до 10) та його елементів з клавіатури. Після цього, вивести на екран повідомлення 2 Скласти програму на мові Turbo Pascal для створення одновимірного масиву А з дійсних чисел розмірністю 10 елементів. Елементи масиву розрахувати за формулою: де i=1..10; n – номер варіанта. Передбачити уведення номеру варіанта з клавіатури. Вивести на екран створений масив. Обчислити суму та добуток відмінних від нуля елементів масиву та вивести їх на екран і їх кількість. Визначити максимальний та мінімальний елемент масиву та вивести їх на екран. 3 Скласти програму на мові Turbo Pascal для створення двовимірного масиву А з дійсних чисел. Передбачити уведення кількості рядків та стовбців масиву (від 2 до 4) та його елементів з клавіатури. Після цього, вивести на екран повідомлення “Stvorenуу Masуv” і всі елементи масиву. 4 Скласти програму на мові Turbo Pascal для створення двовимірного масиву А з дійсних чисел розмірністю [5, 2]. Елементи масиву розрахувати за формулою: де i=1..5; j=1..2; n – номер варіанта. Передбачити уведення номеру варіанта з клавіатури. Вивести на екран створений масив. 5 З масиву А створити транспонований масив В (поміняти місцями рядки та стовпчики). 6 Обчислити суму парних та добуток непарних елементів масиву (відмінних від нуля). Вивести на екран кількість парних елементів, їх суму, кількість непарних елементів та їх добуток. Примітка: Парність або непарність можна визначити тільки для елементів цілого типу, тому, при перевірці умови на парність чи непарність, елементи спочатку необхідно заокруглити до найближчого цілого числа. 7 Скласти графічний алгоритм розв’язку для пункту 2. 8 Виконати ідентифікацію усіх змінних до кожного завдання. 9 Розв’язати задачі на ЕОМ у діалоговому режимі. 10 Оформити звіт.
2.4.4 Аналіз результатів роботи, висновки 1. Вивчити методику використання одновимірних та двовимірних масивів. 2. Виконувати арифметичні дії з елементами масивів та пошуку окремих елементів згідно певних умов.
2.4.5 Контрольні запитання 1. Що таке масив? 2. Дати визначення: індекси, розмірність. 3. На які типи поділяються масиви за розмірністю? 4. Як здійснюється доступ до елемента масиву? 5. Яким чином розв’язують задачі пошуку в масиві конкретних даних? 6. Опис одновимірного масиву на мові Turbo Pascal? 7. Як здійснюється уведення (виведення) елементів одновимірного масиву? 8. Опис двовимірного масиву на мові Turbo Pascal? 9. Як здійснюється уведення (виведення) елементів двовимірного масиву? 2.4.6 Рекомендована література 1. Тхір І.Л., Юзьків А.В. Курс лекцій по Turbo Pascal 7.0. –Тернопіль: Технічний коледж ТДТУ. – 2001. –144с. 2. Довгаль С.И., Сбитнев А.И. Интерфейс современной программной системы Турбо Паскаль 7.0. – К.: Информсистема-сервис, 1994. – 416с. 3. Кукурудз С.Ф. Збірник задач з програмування: навч. посіб. / С.Ф.Кукурудз, В.Р.Процюк, Т.О.Ваврик. - Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2005. - 247 с.: іл.
|