Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Структура програми мовою Turbo Pascal 7.0
Програма, що створена на мові Turbo Pascal створюється у відповідності з правилами, що представляють собою дещо розширені й спрощені правила синтаксису стандартного Pascal. Але ці спрощені правила (тобто порядок розміщення в тексті програми різних блоків) повинні строго зберігатись при написанні програми.

Будь-яку програму в Turbo Pascal можна умовно розбити на три основних частини:

· розділ описів та узгоджень;

· розділ текстів, процедур та функцій;

· розділ основного блоку програми.

Потрібно відмітити, що присутність першого та третього розділів є обов’язковим у програмі, тоді як другий (розділ текстів, процедур та функцій) з’являється в програмі по мірі необхідності.

Кожен з вищеописаних розділів поділяється ще на певні підрозділи, деякі з яких є обов’язковими, а деякі вказуються по мірі необхідності. Нижче описано найбільш повну структуру Pascal-програми із внесенням усіх можливих підрозділів. Потрібно відмітити, що підрозділи представлені в квадратних дужках, є необов’язковими і вказуються лише в потрібних випадках (самі квадратні дужки в тексті програми не вказуються). Крім цього необхідно зауважити, що інформація, представлена в програмі у фігурних дужках, є коментарем і при виконані програми ігнорується (крім випадку, коли за відкритою фігурною дужкою стоїть знак “$”).

У першому розділі програми програміст повідомляє компілятору, якими ідентифікаторами він позначає дані (константи, змінні), а також установлює власні типи даних, які надалі він сподівається використовувати в програмі. При цьому необхідно слідкувати, щоб імена змінних, констант, назви типів не повторювались для різних даних.

Розділ текстів процедур та функцій вказується лише у випадку, якщо в програмі використовуються нестандартні процедури та функції, що створені самим користувачем (якщо вони не описані в одному з модулів вказаних у розділі USES).

{розділ описів та узгоджень}

[program ім'я програми; ]

[ {$ ....} ]

[uses модуль1, модуль2 ...;]

[label мітка1, мітка2 ...;]

[const

ім'я = значення;

,,, ]

[type

тип = опис типу;

,,, ]

var

змінна1, змінна2, ... : тип;

,,,

{розділ текстів процедур та функцій}

[procedure ім'я процедури(список параметрів);

{ тіло процедури }

[ ,,, ]]

[function ім'я функції(список параметрів):тип результату;

{ тіло функції }

[ ,,, ]]

{розділ основного блоку програми}

begin

{текст програми}

end.

 

Третій розділ програми - це розділ основного блоку програми. У цьому розділі знаходиться основний текст програми. Починається цей розділ словом begin і закінчується словом end, після якого слідує крапка.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 319. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия