Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Багатофотонний ефект

На відміну від лінійної оптики, де має місце поглинання фотона частоти ν, коли енергія фотона близька до різниці між енергетичними рівнями атома чи молекули, у потужних світлових потоках можуть мати місце поглинання атомом одночасно двох або кількох фотонів і поглинання світла може відбуватися не тільки для ν, але й для частот ν/2 , ν/3 і т.д. Таке поглинання світла середовищем із резонансною частотою ν називають відповідно двофотонним, трифотонним і т.д.

Вперше двофотонне поглинання виявлено у 1961 році на кристалах фтористого кальцію, активованих європієм, при освітлюванні рубіновим лазером ( ).

До багатофотонних процесів відноситься також багатофотонний фотоефект. При достатньо великій інтенсивності світла можливе поглинання електроном двох, трьох і більше фотонів. Червона межа фотоефекту перестає бути постійною величиною і починає зміщуватися у бік малих частот із зростанням інтенсивності світла. У цьому випадку рівняння Ейнштейна запишеться так:

, 6.13

де N – число фотонів, які одночасно поглинаються електроном. Величина енергії кожного фотона буде у N разів меншою від енергії фотона, який поглинається при однофотонному акті поглинання.

Методологічне значення багатофотонних процесів полягає в тому, що такі фундаментальні співвідношення, як правило частот Бора і рівняння Ейнштейна для фотоефекту не є універсальним.

 Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 1558. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия