Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 4. Суспільний розподіл, ефективність і добробут.
 

Основи формування економіки загального добробуту. Зміст та критерії оцінки добробуту суспільства. Втрати добробуту: сутність та обчислення.

Ефективність і альтернативні можливості розподілу. Парето ефективність. Процеси перерозподілу. Принцип компенсації. Ефективність і справедливість. Добробут суспільства. Перерозподільчи процеси, витрати перерозподілу.

Варіанти суспільного вибору. Утилітаризм і роулсіанство: порівняльний аналіз функцій суспільного добробуту. Роулсіанство і егалітаризм.

Рівень життя населення: зміст та основні індикатори. Визначення бідності та розрахунок показників бідності. Людський розвиток: складові, умови формування та вимірювання.

Оцінка альтернативних програмою визначення функцій суспільного добробуту. Вимірювання неефективності. Прийняття рішень у рамках певної політики.

ІІ. Державні фінанси як матеріальний базис функціонування державного сектору

Тема 5. Доходи державного сектора.

 

Надходження до державного бюджету; надзвичайні надходження, регулярні та нерегулярні надходження. Державні позики, внутрішні та зовнішні позики. Податки та податкова система. Принципи справедливого оподаткування. Критерії ефективності податкової системи; ознаки недосконалості податкової системи. Рівність обов‘язків. Економічна нейтральність. Об‘єкт та база оподаткування. Основні види податкових платежів; податок на прибуток, податок на додану вартість, акцизний збір, мито; прямі та опосередковані податки, загальнодержавні та місцеві податки, загальні та спеціальні податкові платежі. Податкова ставка. Податковий тягар. Гнучкість податків. Контрольованість податкової системи. Контроль за сплатою податків. Основні методи стягування податків. Функції податків. Прогресивне оподаткування. Пропорційне оподаткування. Регресивне оподаткування. Податковий механізм та пільги. Прибуткові податки з фізичних осіб. Податковий прибуток з великих компаній. Сфера дії податку в монополістичному та конкурентному середовищах. Розподіл податкового тягаря в умовах монополії.

Розподіл податкового тягаря на ринку праці. Еквівалентність податків на споживання і заробітну плату. Сфера дії податку та загальна рівновага. Фактори що впливають на аналіз сфери дії податку.

 

Тема 6. Оптимальне оподаткування.

 

Ефект заміщення, ефект доходу та надлишкове оподаткування. Особливості перекладання податкових зобов'язань. Надлишковий тягар оподаткування доходу. Вплив оподаткування капітального доходу на заощадження й інвестиції. Оподаткування капітального доходу на підприємництво. Проблема ухилення від оподаткування. Надлишковий тягар оподаткування капіталу. Оптимізація оподаткування. Правило Рамсея. Правило В. Корлетта та Д. Хейга. Принцип «другого кращого». Оптимальне оподаткування і розподіл доходу. Оптимальна структура оподаткування прибутку. Залежність оптимальної податкової структури від переліку діючих податків.

Тема 7. Видатки державного сектора

 

Основний зміст та форми суспільних витрат. Суть та напрямки видатків державного сектора, бюджетний дефіцит і державний борг. Бюджетний дефіцит: зміст, види і причини виникнення. Державний кредит в системі суспільних позикових операцій. Державний борг: сутність, оптимальні розміри та основні концепції державної заборгованості. Закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти: особливості та проблеми

Переміщення вигод та сфери дії програм суспільних витрат. Спотворююча дія суспільних витрат. Взаємозалежні переваги та суспільні витрати. Видатки держави на соціальне забезпечення. Державні видатки і охорона довкілля. Державне фінансування освіти. Видатки держави на охорону здоров'я.

Фінансування та виробництво товарів та послуг у державному секторі. Суспільні видатки та державні організації. Контрантація та квазіринки. Види контрактів . Типи організацій.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 520. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7