Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 2.3. ДІЕЛЕКТРИЧНІ МАТЕРІАЛИ





2.3.1. Загальні фізико-хімічні властивості діелектричних матеріалів.

2.3.2. Поляризація діелектриків. Відмінності явищ електропровідності і поляризації. Резонансні і релаксаційні механізми поляризації.

2.3.3. Види поляризації. Діелектрична проникність і її залежність від зовнішніх факторів для різних видів поляризації.

2.3.4. Електропровідність діелектриків. Питомий опір: – об'ємний і поверхневий. Залежність електропровідності від зовнішніх факторів.

2.3.5. Електропровідність у діелектриках на змінному струмі, види струмів.

2.3.6. Діелектричні втрати, види діелектричних втрат. Векторна діаґрама струмів (напруг) для схем заміщення діелектрика, кут діелектричних втрат. Залежності тангенса кута діелектричних втрат і розсіяної потужності від температури, частоти.

2.3.7. Явище електричного пробою у діелектрику, види пробою у твердих діелектриках. Пробивна напруга і пробивна напруженість.

2.3.8. Загальна класифікація діелектричних матеріалів. Пасивні діелектричні матеріали, основні групи діелектричних матеріалів.

2.3.9. Неорганічні діелектричні матеріали: слюда, кераміка, скло і сітали.

2.3.10. Органічні полімерні матеріали. Термопластичні і термореактивні полімери, зв'язок будови полімерів з їх основними властивостями.

2.3.11. Активні діелектрики (діелектрики з керованими властивостями), загальна класифікація. Основні властивості і використання п'єзоелектриків.

2.3.12. Піроелектрики і сегнетоелектрики; класифікація, основні фізико-технічні властивості і можливості використання таких матеріалів.

2.3.13. Електрети, рідинні кристали: види і застосування.

Методичні вказівки

Вивчення діелектриків зв'язане з деякими труднощами, обумовленими широкою номенклатурою і різноманіттям властивостей діелектричних матеріалів. Тому необхідно звернути особливу увагу на класифікацію матеріалів, на принципи об’єднання діелектриків у окремі групи. У цьому зв'язку велике значення мають: а) хімічний склад та будова діелектриків; б) залежність властивостей діелектриків від впливу різних зовнішніх факторів; в) мікроскопічні і макроскопічні параметри, що характеризують поляризаційні явища.

Знання будови та видів хімічного зв’язку речовини діелектрика, механізмів поляризації дає можливість визначити температурний і частотний діапазони застосування тих чи інших діелектричних матеріалів, які мають різні склад і структуру. Одними з найважливіших параметрів електроізоляційних матеріалів є електрична міцність, а для інших матеріалів – діелектрична проникність і кут діелектричних втрат, які можуть істотно змінюватися в залежності від конкретних умов застосування діелектриків.

Варто звернути більшу увагу на підклас активних діелектриків, особливо на п’єзо- і сегнетоелектрики, у зв'язку з інтенсифікацією їхнього використання останнім часом завдяки успіхам сучасної електронної технології. Бажано ознайомитись з властивостями та можливостями практичного застосування рідинних кристалів й електретів.

П3. Питання для самоперевірки

П3.1. Структура енергетичної зонної діаграми діелектриків і металів.

П3.2. У чому відмінність явища електропровідності і поляризації?

П3.3. Основні механізми поляризації (пружний, релаксаційний), зв’язок зі структурою діелектрика. Що таке діелектрична проникність?

П3.4. Класифікація діелектриків за видами поляризації.

П3.5. Види діелектричних втрат. Механізм іонізаційних втрат.

П3.6. Залежність діелектричної проникності і tgδ від зовнішніх факторів (температури t0, частоти електричного поля f).

П3.7. Механізми пробою твердих діелектричних матеріалів.

П3.8. Чим розрізняються сегнето-, піро- і п’єзоелектрики?

П3.9. Паралельна схема заміщення діелектрика та векторна діаграма струмів. Макроскопічні параметри, що характеризують втрати у діелектрику.

П3.10. Дайте визначення основних параметрів п’єзоелектрика. Які вам відомі п’єзоелектричні матеріали?

П3.11. Промислові матеріали для малогабаритних конденсаторів. Що таке доменна поляризація і у яких матеріалах вона проявляється?

П3.12. Принципи загальної класифікації й основні групи діелектричних матеріалів.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 1012. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия