Географія туристичних потоків
Особливості туристичних потоків. Внутрішньорегіональні та міжрегіональні туристичні потоки. Формування туристичних потоків у туристичних макрорегіонах світу.
Географія туризму з метою відпочинку і розваг Особливості географії туризму з метою відпочинку і розваг. Туризм з метою відпочинку і розваг в Європі. Туризм з метою відпочинку і розваг в Америці. Туризм з метою відпочинку і розваг в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Туризм з метою відпочинку і розваг в Африці, на Близькому Сході та в Південній Азії.
Географія ділового туризму Географія бізнес-подорожей. Географія конгресно-виставкового туризму. Географія інсентив-туризму.
Географія релігійного туризму Релігійний туризм і паломництво як складова частина індустрії туризму Основною метою лекції є показати особливості організації туристичних подорожей із релігійною метою, а також розглянути найвідоміші релігійно-туристичні об’єкти світу та України. Культові споруди і духовні центри – це туристичні об’єкти, що викликають жваву зацікавленість подорожуючих. Крім того, відвідування релігійно-туристичних об’єктів входить у програму обслуговування інших, окрім власне релігійного туризму, видів турів й, зокрема, культурно пізнавального. Паломництво має тисячолітню історію, а духовні почуття віруючих спонукатимуть до туристичних подорожей і в майбутньому. Тому створення туристичного продукту, пов’язаного із релігійною діяльністю суспільства є одним із перспективних напрямків туризму в Україні
Географія лікувально-оздоровчого туризму Особливості лікувально-оздоровчого туризму. Основні типи курортів. Лікувально-оздоровчий туризм в Європі Лікувально-оздоровчий туризм в Америці. Лікувально-оздоровчий туризм на Близькому Сході. Лікувально-оздоровчий туризм в Азії, Океанії та Африці.
Міжнародна співпраця в області туризму Міжнародне регулювання туристичної діяльності. Міжнародні договори. Національне законодавство в галузі туризму. Міжнародні акти, що регулюють туристичну діяльність.
Література 1. Александрова А.Ю. География мировой индустрии туризма. – М., 1998. 2. Александрова А.Ю. Международный туризм: Учебное пособие для вузов. – м.: Аспект Пресс, 2001. – 464 с. 3. Бейдик О.О. Словник-довідник з географії туризму, рекреалогії та рекреаційної географї. – К.: Палітра, 1998. – 130 с. 4. Биржаков М.Б. Введение в туризм – СПБ, 2000. 5. Борисов К.Г. Международный туризм и право. – М., 1999. – 352 с. 6. Гуляєв В.Г. Організація туристичної діяльності. – М., 1996. 7. Дмитриевский Ю.Д. Туристические регионы мира. Учебн.пособие. Смоленск, 2000. 8. Мальська М.П., Антонюк Н.В., Ганич Н.М. Міжнародний туризм і сфера послуг: Підручник. – К.: Знання, 2008. – 661 с. 9. Мальська М.П., Худо В.В. Менеджмент туризму. Вступ до спеціальності. Навчальний посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім.. Івана Франка, 2002. 10. Немоляева М.Э., Ходоркова Л.Ф. Международный туризм: вчера, сегодня, завтра. М., 1985. 11. Сенин В.С. Организация международного туризма. – М., 2003. 12. Туризм в Україні. Збірник нормативно-правових актів. – К.: Держкомтуризм Уркїни, 1997-1999. – Т. 1-5. Уваров В.Д., Борисов К.Г. Международные туристические организации. Справочник. – М.: Международные отношения, 1990. – 288 с. «ГЕОГРАФІЯ ТУРИЗМУ УКРАЇНИ»
Географія туризму України як наукова дисципліна й окремий напрямок суспільно-географічного українознавства. Об’єкт, предмет та основні завдання наукової дисципліни. Загальнонаціональний, регіональний та локальний рівні українознавчо-туристичних досліджень. Історична періодизація і наукова спадщина українознавчо-туристичних досліджень. Персоналії та найвідоміші праці українознавчо-туристичних досліджень. Теоретико-методологічна міждисциплінарність геотуристики. Система основних методів досліджень. Сучасні суспільно-ринкові запити щодо змісту та прикладної об’єкт-предметної націленості національних геотуристичних досліджень. В’їзний та внутрішні туристичні потоки. Часова динаміка, структурний та геопросторовий розподіл туристичного потоку.
|