Тема 9. Процесуальний примус
Мета заняття: Курсанти повинні з’ясувати суть та значення процесуального примусу, знати систему запобіжних заходів та підстави і процесуальний порядок обрання, зміни, скасування запобіжних заходів. Особливу увагу необхідно звернути на такі запобіжні заходи як взяття під варту і застава. Семінарське заняття 1. (2 год.) 1. Поняття, значення і система заходів процесуального примусу. Характеристика запобіжних заходів. 2. Підписка про невиїзд. 3. Застава. 4. Особиста порука і порука громадської організації або трудового колективу. 5. Підстави і порядок обрання запобіжного заходу взяття під варту. 6. Тимчасовий запобіжний захід – затримання підозрюваного. Запитання для самоперевірки знань: 1. Що Ви розумієте під поняттям система запобіжних заходів? 2. Який процесуальний порядок обрання підписки про невиїзд? 3. Який процесуальний порядок взяття під варту? Тема 10. Вирішення питання про порушення кримінальної справи Мета заняття: Курсанти повинні з’ясувати суть і значення стадії порушення кримінальної справи. Приводи і підстави до порушення кримінальної справи, зазначені в ст. 94 КПК України. Особливу увагу необхідно звернути на процесуальний порядок порушення і відмови у порушенні кримінальної справи. Важливим питанням є також порядок оскарження рішень про відмову в порушенні кримінальної справи прокурору і в суд. Семінарське заняття 1. (2 год.) 1. Суть і значення стадії порушення кримінальної справи. 2. Приводи і підстави до порушення кримінальної справи.
Семінарське заняття 2. (2 год.) 1. Органи і особи, які уповноважені порушити кримінальну справу. 2. Процесуальний порядок перевірки заяв і повідомлень про злочини. 3. Процесуальний порядок порушення кримінальної справи та відмови у порушенні кримінальної справи. Процесуальний порядок оскарження цих рішень. Запитання для самоперевірки знань: 1. Дайте визначення приводів до порушення кримінальної справи? 2. Що є підставами для порушення кримінальної справи? 3. Які способи перевірки заяв і повідомлень про злочини Ви можете навести? Тема 11. Основні положення досудового слідства Мета заняття: Курсанти повинні з’ясувати суть і значення стадії досудового слідства. Особливу увагу слід звернути на форми досудового слідства, строки проведення, підслідність кримінальних справ, кримінально-процесуальні акти органів досудового слідства, порядок об'єднання і виділення кримінальних справ. Семінарське заняття 1. (2 год.) 1. Досудове слідство: загальна характеристика та форми. 2. Підслідність кримінальних справ. 3. Інші загальні умови досудового слідства.
Запитання для самоперевірки знань: 1. Які форми досудового слідства Ви знаєте? 2. Які строки провадження досудового слідства і порядок їх продовження? 3. Наведіть види підслідності. Тема №12. Слідчі дії Мета заняття: Курсанти повинні знати види та систему слідчих дій, процесуальний порядок проведення окремих слідчих дій. Особливу увагу слід звернути на порядок проведення таких слідчих дій як огляд, обшук, допит обвинуваченого, накладення арешту на поштово-телеграфну кореспонденцію. Семінарське заняття 1. (2 год.) 1. Поняття і види слідчих дій. 2. Допит свідка і потерпілого; підозрюваного і обвинуваченого. 3.Очна ставка. 4. Пред’явлення для впізнання. 5. Огляд і освідування. Ексгумація трупа.
Питання для теоретичного опрацювання на практичному занятті (2 год.) 1. Призначення і проведення експертиз. 2. Обшук і виїмка. 3. Відтворення обстановки і обставин події. 4. Накладення арешту на кореспонденцію та зняття інформації з каналів зв’язку.
Завдання для практичного заняття. (4 год.) 1. Метою очної ставки є: (вказати правильні відповіді) 1. Викриття обвинуваченого (підозрюваного); 2. Викриття недобросовісного свідка чи потерпілого; 3. Уточнення показання осіб, які на допиті дали суперечливі дані; 4. Усунення суперечностей в показаннях раніше допитаних осіб.
|