Студопедия — Кошторисна вартість і кошторисна собівартість будівельно-монтажних робіт
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Кошторисна вартість і кошторисна собівартість будівельно-монтажних робіт






Кошторисна вартість формує договірну ціну БМР. Вона складається з кошторисної собівартості та кошторисного прибутку. Кошторисна собівартість включає прямі та загальновиробничі (ЗВ) витрати.

Прямі витрати включають вартість будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, основну заробітну плату робітників, витрати з експлуатації будівельних машин та механізмів. Вони визначаються в локальних кошторисах як добуток визначеної за ресурсними елементними кошторисними нормами кількості трудових і матеріально-технічних ресурсів, необхідних для виконання обсягів робіт, обчислених за робочими кресленнями, на відповідні поточні ціни цих ресурсів.

Поточні ціни на трудові та матеріально-технічні ресурси в інвесторській кошторисній документації приймаються за вихідними даними замовника або за його дорученням з інших джерел (у тому числі за середніми даними Держбуду).

До складу кошторисної вартості матеріалів включаються нормативні витрати на сировину, будівельні матеріали, конструкції, деталі, паливо, електроенергію, пар і воду, на технологічні потреби та інші види матеріальних ресурсів.

Кошторисна вартість будівельних матеріалів, виробів та конструкцій у прямих витратах визначається на підставі нормативної потреби в них, розрахованої, виходячи з обсягів робіт, передбачених робочими кресленнями, та відповідних поточних цін.

Поточні ціни на матеріали для будівництва визначаються за ціною франко - при об’єктного складу будівельного майданчика. При цьому на встановлену одиницю виміру враховують такі елементи вартості:

— відпускну ціну;

— вартість тари, упаковки і реквізиту;

— вартість транспортування і вантажних робіт;

— заготівельно-складські витрати.

До складу основної заробітної плати робітників входять витрати на оплату праці робітників, зайнятих безпосередньо на виконанні БМР.

Розрахунок заробітної плати виконується на підставі нормативно-розрахункових трудовитрат і вартості людино - години, яка відповідає середньому нормативному розряду робіт для ланки робітників-будівельників, монтажників та середньому нормативному розряду ланки робітників, зайнятих керуванням та обслуговуванням будівельних машин і механізмів.

Вартість людино-години згаданих робітників на об'єктах, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ та організацій державної власності, як правило, приймається в рамках, рекомендованих Держбудом України.

Витрати з експлуатації будівельних машин і механізмів складаються з наступних витрат:

— заробітної плати робітників, зайнятих керуванням і обслуговуванням будівельних машин і механізмів;

— витрат на паливно-мастильні та допоміжні (експлуатаційні) матеріали;

— амортизаційних відрахувань;

— орендної плати за використання машин;

— витрат на технічне обслуговування та ремонт;

— інших витрат, пов'язаних з експлуатацією машин і механізмів (перебазування, монтаж, демонтаж тощо).

Кошторисна вартість експлуатації будівельних машин та механізмів, зайнятих у будівельному виробництві, у прямих витратах визначається, виходячи з нормативного часу їх роботи, необхідного для виконання встановленого обсягу будівельно-монтажних робіт, та вартості експлуатації будівельних машин та механізмів за одиницю часу їх використання (машино-година) в поточних цінах.

У вартості експлуатації будівельних машин і механізмів у тому числі відображається й заробітна плата робітників, зайнятих керуванням та обслуговуванням будівельних машин і механізмів.

Вартість машино-години в поточних цінах розраховується на підставі трудових і матеріальних ресурсів, наведених у ресурсних кошторисних нормах експлуатації машин і механізмів (РКНЕМ), та поточних цін на них з урахуванням амортизаційних відрахувань на повне відновлення будівельних машин і механізмів, вартості матеріальних ресурсів на заміну частин, що швидко зношуються, ремонт та технічне обслуговування, перебазування, а також податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Щодо будов (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ та організацій державної власності, як правило, вартість машино-години приймається в межах, рекомендованих Держбудом України.

Загальновиробничі витрати — це витрати будівельно- монтажної організації, які включаються до виробничої собівартості будівельно-монтажних робіт, їх склад та порядок визначення залежить від класифікації витрат будівельної організації.

Кошторисний прибуток. Кошторисний прибуток — це кошти, що враховують економічно обґрунтовану величину прибутку підрядної організації від виконання будівельних і монтажних робіт.

Розмір кошторисного прибутку залежить від виду будівництва, технічної та технологічної складності будови, строків будівництва, умов його фінансування тощо. Визначений на підставі аналізу цих факторів розмір кошторисного прибутку погоджується з замовником.

Щодо будов (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, розмір кошторисного прибутку приймається з урахуванням рекомендованого Держбудом за погодженням з Мінекономіки середніх показників виражених у гривнях у розрахунку на одну людино-годину загальної кошторисної трудомісткості, і зазначається у графах 4, 5 та 8 ЗВ кошторису.

У будівництві розрізняють три види собівартості БМР: кошторисну, планову і фактичну.

Кошторисна собівартість БМР — це виражені у грошовій формі нормативні витрати будівельно-монтажної організації на виробництво цих робіт, обумовлених кошторисними нормами та поточними цінами. Це розмір коштів, що одержує будівельно-монтажна організація від замовника для покриття витрат будівельного виробництва. Розмір кошторисної собівартості дорівнює кошторисній вартості прямих витрат і ЗВ витрат, окрім витрат операційної діяльності, наведених у додатку М, без кошторисного прибутку.

Нормативні прямі витрати, що безпосередньо пов'язані з технологічним процесом виробництва БМР, розраховуються за окремими конструктивними елементами, видами робіт і об'єктами в цілому. До них відносяться витрати на придбання і доставку будівельних матеріалів, конструкцій, деталей; основна заробітна плата робочих, витрати з експлуатації будівельних машин і механізмів, інші прямі витрати.

Контрольні запитання

1. Назвіть складові кошторисної собівартості БМР.

2. Які вартісні показники входять до складу прямих витрат?

3. В чому полягає основа прийняття поточних цін на трудові та матеріально-технічні ресурси?

4. Які вартісні показники входять до складу загальновироб-ничих витрат?

5. Сутність кошторисного прибутку і фактори його залеж-ності.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 3193. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия