Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

До виконання курсової роботи з дисципліни





Методичні рекомендації

«Функціональна логістика»

для студентів спеціальності 7.03060107 «Логістика»

напряму «Менеджмент організацій і адміністрування»

В двох частинах

Частина 1

 

м. Дніпропетровськ

2012 р.


Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з дисципліни «Функціональна логістика» для студентів спеціальності 7.03060107 «Логістика» напряму «Менеджмент організацій і адміністрування» в двох частинах / Укладач: В.Ю. Божанова. – Дніпропетровськ: ДВНЗ «ПДАБА»», 2012. - 55 с.

Методичні рекомендації містять інформацію і матеріал щодо змісту курсової роботи та виконання її основних складових частин: обґрунтування вибору теми і тематики курсової роботи, оптимізація трансакційних витрат в логістиці підприємства при складанні контракту на закупівлю матеріальних ресурсів, розрахунок сумарної потреби в продукції за періодами, розрахунок логістичних витрат підприємства (розрахунок потреби в закупівлі продукції за періодами, розрахунок вартості закупівлі партій товару, розрахунок логістичних витрат на доставку, зберігання і реалізацію партій продукції за прийнятими варіантами) і розрахунок ефективності обраного логістичного ланцюга або логістичної мережі.

Методичні рекомендації можуть бути корисними для студентів, що навчаються та студентів-дипломантів вищих навчальних закладів, що дипломують за спеціальністю 7.03060107 «Логістика» напряму «Менеджмент організацій і адміністрування». Дані методичні рекомендації можуть бути використані для крупних та середніх оптових підприємств, які застосовують та впроваджують (або ще планують) прогресивну концепцію інтегрованої логістики, що має позитивне визнання в розвинених країнах. Приведені вимоги до організації виконання, змісту, обсягу, оформлення та захисту курсової роботи та приклад-зразок.

 

Укладач: В.Ю. Божанова, д.е.н., доцент кафедри менеджменту, управління проектами і логістики ДВНЗ «ПДАБА».  
Відповідальний за випуск: В.Ю. Божанова, д.е.н., доцент кафедри менеджменту, управління проектами і логістики ДВНЗ «ПДАБА».  
Рецензент: Р.Б. Тян, д.е.н., проф., зав. кафедри фінанси і маркетинг ДВНЗ «ПДАБА».
     

Затверджено на засіданні кафедри

менеджменту, управління проектами

і логістики ДВНЗ «ПДАБА».

Протокол № 2 від 26.09.2012 р.

 

Затверджено на засіданні

методичної ради ДВНЗ «ПДАБА».

Протокол № від 2012 р.

ЗМІСТ

 

Вступ …………………………………………………………………..….4

1 Загальні положення............................................................ …………. 6

2 Порядок виконання курсової роботи..................................................6

2.1 Вибір теми і тематики курсової роботи ………….………………7

2.2 Розробка плану курсової роботи.............................................. 8

2.3 Підбір вихідних даних та вивчення літератури........................ 9

2.4 Написання і оформлення курсової роботи.............................. 9

2.5 Захист курсової роботи........................................................... 10

3 Вимоги до змісту курсової роботи.................................................... 11

3.1 Вступ (обґрунтування вибору теми і тематики курсової

роботи) ……………………………………………………………11

3.2 Оптимізація трансакційних витрат в логістиці підприємства

при складанні контракту на закупівлю матеріальних

ресурсів …….……………………………………………………..12

3.3 Розрахунок сумарної потреби в продукції за періодами …......14

3.4 Розрахунок логістичних витрат підприємства.……………….14

3.4.1 Розрахунок потреби в закупівлі продукції за періодами.….15

3.4.2 Розрахунок вартості закупівлі партій товару …………….....15

3.4.3 Розрахунок логістичних витрат на доставку, зберігання

і реалізацію партій продукції за прийнятими варіантами ……15

3.5 Розрахунок ефективності обраного логістичного ланцюга.. …16

Висновки …………………………………………………………………16

Перелік використаних джерел …………………………………………17

Додаток А ………………………………………………………………

Додаток Б ………………………………………………………………

 


 

Вступ

 

На сучасному етапі розвитку економіки України для багатьох підприємств приватної і державної форм власності дуже актуальним є питання застосування логістичного підходу при управлінні матеріальними, фінансовими, трудовими, інтелектуальними, енергетичними, часовими, інформаційними і другими видами ресурсів. Широке використання логістики в практиці господарської діяльності пояснюється необхідністю скорочення тимчасових інтервалів між набуванням сировини й постачанням товарів кінцевому споживачеві. Багато великих підприємств налагоджують співробітництво з закордонними компаніями різного рівня, міжнародні контакти для яких за останні кілька років стали цілком звичайним явищем. Велика кількість приватних та державних підприємств практично безперешкодно вступають у ділові відношення із зарубіжними партнерами. Діапазон цих взаємин надто широкий – від разових угод купівлі – продажу до створення спільних підприємств.

Необхідність швидких та ефективних дій по удосконаленню діяльності суб’єктів ринкової діяльності вимагають розвитку управлінських знань та відповідно підготовки інтелектуальних та професійних кадрів нашої держави. В своїй практичній діяльності логісти зіштовхуються з безліччю задач. На передових підприємствах функціональні області логістики - постачання, підтримка виробництва, дистрибьюція, а також традиційно виконувані в цих сферах бізнесу логістичні функції: транспортування, управління запасами, закупівлями й замовленнями, складування, вантажопереробка, упакування інтегрувалися на базі загальної інформаційно-комп'ютерної платформи, утворивши стратегічну інноваційну систему. Впровадження методів інтегрованого логістичного менеджменту в практику бізнесу дозволяє фірмам значно скоротити товарно-матеріальні запаси, прискорити оборотність оборотного капіталу, знизити логістичні витрати, забезпечити найбільш повне задоволення споживачів товарами (послугами) і супутнім сервісом.

Система інтегрованої логістики забезпечує просування продукції через безперервний і послідовний ланцюг покрокового додавання вартості із придбанням товару (послуг) у необхідний час, у належній кількості й формі. Додаткова вартість означає, що кожна сторона логістичної системи включає дії, що підвищують вартість продукту (послуги) для тих, хто буде отримувати товар. При цьому логістика може інтегрувати розподіл, виробництво й постачання так, щоб синхронізувати ритми й потоки.

Найкращих результатів у бізнесі добиваються ті компанії, які використовують концепцію інтегрованої логістики, що дозволяє об'єднати зусилля керуючого персоналу фірми, її структурних підрозділів і логістичних партнерів («три сторони» у логістиці) для наскрізного управління основними й супутніми потоками в інтегрованій структурі бізнесу: «проектування – закупівлі - виробництво - розподіл - продаж - сервіс». Принципи й методи інтегрованої логістики спрямовані на одержання оптимальних розв'язків, зокрема мінімізацію загальних логістичних витрат фірми. Скорочення всіх видів витрат, пов'язаних з управлінням матеріальним потоком, витрат на транспортування, складування, управління замовленнями, закупівлями й запасами, упакування, зменшення логістичних ризиків дозволяє фірмі визволити фінансові кошти на додаткові інвестиції в складське встаткування, інформаційно-комп'ютерні системи, рекламу, маркетингові дослідження і т.д. Оптимальні логістичні розв'язки можуть бути отримані не тільки за критерієм мінімуму загальних витрат, але й по таких ключових показниках, як час виконання замовлення і якість логістичного сервісу.

Суть логістичної інтеграції полягає в тому, щоб досягнення в кожній окремій функціональній області вносили максимальний вклад в компетентність фірми в логістиці. Отже, сучасна інтегрована логістика припускає наскрізне управління потоками логістичної системи, що проходять через усі її ланки і елементи. Однак це цілком узгодиться зі структурним розподілом логістичної системи на функціональні області (логістику постачання, виробництва й розподілу), діяльність яких підпорядковується загальної корпоративної мети всієї системи в цілому. Такий розподіл дозволяє більш точно визначати й вирішувати локальні завдання організації й контролю усередині ланок і елементів логістичної системи, оскільки об'єктами практичної логістики можуть бути не тільки потоки, але й одиничні трансакції. До того ж логістична парадигма втілюється, як правило, у конкретній системі, що функціонує в реальному організаційному середовищі. При цьому процес формування логістичної системи заснований на забезпеченні й підтримці життєвого циклу продукту: від задуму до ліквідації, центром створення логістичної системи є виробництво товару (послуги). У теперішній час концепція інтегрованої логістики в західному бізнесі трансформувалася в бізнес-концепцію Supply Chain Management — SCM — «управління ланцюгом поставок».

Мета даної курсової роботи - закріпити й розширити знання студентів з дисципліни «Функціональна логістика» шляхом вирішення завдання визначення раціонального варіанта руху матеріальних і фінансових потоків в логістичній системі, обґрунтування ефективного логістичного ланцюга або логістичної мережі підприємства.

У ході виконання курсової роботи студент повинен застосувати прогресивну концепцію інтегрованої логістики за обраною темою і тематикою при оптимізації трансакційних витрат на складання контракту стосовно закупівлі матеріальних ресурсів, розрахувати сумарну потребу в продукції за періодами, розрахувати логістичні витрати підприємства (на закупівлю партії продукції, її доставку, зберігання і реалізацію за прийнятими варіантами) і розрахувати ефективність обраного логістичного ланцюга або логістичної мережі.

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 254. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия