МИНИСТЕРСТВО ОБРАЗОВАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
Виконання домашньої контрольної роботи 1. Ризик смертельної небезпеки внаслідок соматичних та генетичних захворювань, а також через природне старіння організму визначається за формулою: е – шуканий ризик для людини певної вікової групи; Кпрх – поправочнийкоефіцієнт для урахування місця проживання людини та її статі при хворобах.
. 2. Ризик загибелі протягом року внаслідок можливого нещасного випадку на виробництві визначається за формулою: , де – ризик смертельної небезпеки, спричиненої різними видами професійної та непрофесійної діяльності на 1-ну людину чоловічої статі протягом 1-єї години роботи; – кількість робочих годин протягом року – 2024 години при 40 годинному робочому тижні, та 1820 при 36 годинному. Якщо досліджується ризик для особи жіночої статі, то враховується коефіцієнт співвідношення нещасних випадків, спричинених різними видами діяльності, між особами протилежної статі залежно від їх вік і формула набуває наступного вигляду: 3. Ризик наразитися на смертельну небезпеку протягом року внаслідок можливого нещасного випадку в побуті визначається за формулою: , де - шуканий ризик для людини чоловічої статі певної вікової групи; Кпрнв- поправочний коефіцієнт для урахування місця проживання людини та її статі при нещасних випадках. 4. Ризик наразитися на смертельну небезпеку протягом року, зумовлений індивідуальним способом життя людини визначається за формулою: , де - ризик смерті людини внаслідок згубних звичок (табл. 7); Кпрх – поправочний коефіцієнт для урахування місця проживання людини та її статі при хворобах (табл. 4) Підвищений ризик наразитися при цьому на небезпеку необхідно розрахувати для кожного такого виду діяльності (R4**, R4*** і т. д.) за формулою: , – ризик смертельної небезпеки, спричиненої різними видами професійної та непрофесійної діяльності на 1-ну людину чоловічої статі за 1-ну годину (табл. 5); Т – час, який людина витрачає на заняття, пов’язані із додатковими факторами ризику. ;
5. Сумарний (загальний) ризик наразитися на смертельну небезпеку протягом року визначається як сума ризиків смертельної небезпеки внаслідок соматичних та генетичних захворювань (), нещасного випадку на виробництві (), нещасного випадку в побуті ( нещасного випадку зумовленого індивідуальним способом життя ( наявністю видів непрофесійної діяльності та інших занять, пов’язаних з додатковими факторами ризику (R4**, R4*** і т. д.) 4***)
Діаграма ризиків смертельних небезпек (1)
Діаграма ризиків смертельних небезпек (2)
Висновки: у моєму випадку найбільший ризик наразитися на смертельну небезпеку полягає у нещасному випадку в побуті, а саме 60%. Натомість, я маю 0% ризику, пов’язаному з індивідуальним способом життя та діяльністю, що покращує мої шанси на виживання. У випадку іншої людини, а саме фермера, 19 років, то йому загрожує небезпека в 97.77% пов`язана ізрізними видами професійної та непрофесійної діяльності – водіння автомобіля та згубна звичка куріння 2%.
6. Якісний аналіз абсолютних величин складових загального ризику: Згідно з упорядкованою шкалою ризиків смертельних небезпек, мій рівень ризику за шкалою відповідає високому рівню небезпеки, а іншої людини-фермера – екстремальному рівню небезпеки. МИНИСТЕРСТВО ОБРАЗОВАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Санкт-Петербургская государственная лесотехническая академия
Факультет механической технологии древесины Кафедра Безопасности Жизнедеятельности
|