Студопедия — Населення
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Населення






Населення Марокко - марокканці чисельністю 34900000 чоловік (оцінка на липень 2009). Це третя в світі арабомовна країна після Єгипту та Судану. Близько 60% населення - араби, близько 40% - бербери. Невелика кількість євреїв (70 тис.). Процес злиття різних племен і народів в єдину марокканську націю до кінця не завершений.

Щорічний приріст населення становить 1,5% (2009 р).

Рівень народжуваності 20,96 новонароджених / 1000 чоловік (2009 р)

Рівень смертності 5,45 смертей / 1000 чоловік (2009 р)

Середня тривалість життя - 69 років у чоловіків, 74 роки в жінок (2009).

Грамотність - 66% чоловіків, 40% жінок (за переписом 2004 року).

Область Центр Населення (2004) тис. чол.
Велика Касабланка Касабланка 3 631,061
Східна Уджда 1 918,094
Гарб-Шрарда-Бені-Хсен Кенітра 1 859,540
Гулімін Гулімін 401,984
Дукалла-Абда Сафі 1 984,039
Марракеш-Тенсіфт-Ель-Хауз Марракеш 3 102,652
Мекнес-Тафілалет Мекнес 2 141,527
Рабат-Сале-Заммур-Заер Рабат 2 366,494
Сус-Маса-Драа Агадір 3 113,653
Тадла-Азілап Бені-Меллаль 1 450,519
Таза-Ель-Хосейма-Таунат Таза 1 807,113
Танжер-Тетуан Тетуан 2 470,372
Фес-Бульмана Фес 1 573,055
Шауіа-Урдіга Сеттат 1 655,660

Національний склад Марокко

Араби і бербери - 99%, 1% - європейці і євреї. Бербери - корінне населення Марокко. Сучасні бербери, зберегли свою мову і деякі особливості способу життя, займають, як правило, гірські райони і сахарські оазиси. До числа корінних жителів країни відносяться також марокканські євреї, які проживають в основному у великих містах. Іноземці, чисельність яких становить близько 550 тис. чоловік, представлені європейським населенням, головним чином французами й іспанцями. Природний приріст населення 2,9% в середньому в рік.Економічного активного населення зайнято в сільському та лісовому господарстві і рибальстві 40,3, у промисловості, будівництві та натранспорті 23,2, у торгівлі, управлінні, послугах і а інших галузях 36,5.

Кухня Марокко

У свою чергу на кухню Марокко зробили вплив багато культури, включаючи арабську, єврейську та французьку. Національна кухня Марокко для туристів з'явиться справжньою знахідкою. У ній химерно переплелися національні мотиви всіх відгалужень східної кухні. У марокканської кухні, що увібрала в себе все краще зі знаменитої у всьому світі східної кухні, в основному використовуються фрукти і овочі, безліч рідкісних ароматичних спецій, рибні делікатеси і соковите м'ясо. Традиційні арабські страви - ​​кебаби, кускус і кави з кардамоном, але справжню насолоду - свіжоспійману і свіжоприготована риба: сардини, окунь, тунець, крім того, креветки, лобстери і раки. У будь-якому ресторанчику їх тут же зажарять на грилі з лимоном або мандарином. Кускус (couscous) - Це традиційне сімейне блюдо зазвичай подають на сніданок в п'ятницю, однак в ресторанах його можна спробувати кожен день. "Мешуа" (мechoui) - приготоване в духовці або засмажене м'ясо ягняти, смаженого на рожні або цілком запеченого в глиняній печі. М'ясо настільки ніжне, що буквально тане в роті. "Бстелла"; - плоский пиріг з солодкого листкового тіста, під верхнім шаром якого знаходиться начинка з курятини, голубів або риби, приправленої мигдалем, родзинками і прянощами. Солоне і гостре тут поєднується з солодким, що надає своєрідну принадність цієї страви. "Тажин" (tajine)-в перекладі означає "обидва". Це рагу з баранини, курей, або голубів з маслинами і мигдалем, чорносливом, або лимоном і обов'язково з прянощами.

Завершують обід сезонні фрукти і солодкі пиріжки з начинками, включаючи мед, горіхи, корицю, кунжут і насіння фенхелю. Подають солодкий м'ятний чай, який готується із зеленого чаю зі свіжою м'ятою і великою кількістю цукру - прекрасний засіб для поліпшеннятравлення в кінці рясної трапези. Хоча Марокко виробляє вино, мусульманська культура забороняє вживання алкоголю, тому його рідко подають за обідом.

Національні традиції

Національні весільні традиції Марокко Весілля в Марокко триває від 4 до 7 днів. За п'ять днів до весілля наречена приймає церемоніальну очищувальну молочну ванну, потім жінки оздоблюють її ноги і руки хною, прикрашають коштовностями. Після цього їй потрібно три рази обійти навколо будинку, в якому вона буде жити з чоловіком.

Свята

MOUSSEM (МУС) мус - це релігійна церемонія місцевого значення, що організується в певний день при тому чи іншому святині.Мусом включає паломництво і численні фольклорні заходи (джигітовки, ярмарки, танці і т.д.), в яких беруть участь різні племена. Колись устраивавшиеся виключно в пам'ять того чи іншого мусульманського святого, сьогодні муссеми часто організовуються для того, щоб відсвяткувати закінчення збору врожаю чи будь-яке щасливе подія, що відбулася в селі

цивільні свята:

1 січня: європейський Новий рік

2 січня: День незалежності

3 березня: річниця сходження на престол короля Хасана II

1 травня: свято праці

23 травня: національне свято

9 липня: свято молоді

20 серпня: День революції

6 листопада: пам'ятний день Зеленого маршу

18 листопада: річниця повернення з вигнання короля Мухаммеда V

релігійні свята:

· 16 травня: перший день Мухаррама (мусульманський Новий рік)

· 29 липня: Маулід, день народження Пророка Мухаммеда

· 23 лютого: Ід ас-Сагір, закінчення Рамадана

· 30 квітня: Ід ал-Кабір, жертвоприношення Ібрагіма (християнського Авраама)

Загальна характеристика економіки Марокко

Марокко - аграрна країна з відносно розвиненою гірничодобувною промисловістю. На частку сировинних галузей - сільськогогосподарства і видобутку корисних копалин припадає більше половини вартості всієї виробленої продукції. Марокко - великий світовий виробник і експортер ряду цінних видів мінеральної сировини і сільськогосподарських продуктів, особливо фосфоритів, свинцевого концентрату, марганцевої руди, цитрусових, томатів, виноградного вина і т.п.

Частка промисловості у створенні ВВП - 33%, сільського господарства - 15%, сфери послуг - 52% (2000). Частка економічно активного населення (%): зайнятого в сільському, лісовому господарстві і рибальстві - 40, в транспорті і зв'язку - 30, у сфері послуг - 19,5, у промисловості - 15,4, в будівництві - 7,25, в торгівлі - 4, в енергетиці - 0,6.

Сільське господарство є основною галуззю економіки. Сільськогосподарські угіддя займають 24 млн. га, або 58% усього земельного фонду, з них оброблювані землі, включаючи пари, - приблизно 8 млн. га (близько 20% земельного фонду). У Західному і ПівнічномуМарокко (приблизно половина всієї території) знаходяться майже всі орні землі. До нього причетне близько 55% населення, що проживає в сільській місцевості.

Сільське господарство та тваринництво в значній мірі залежать від природно-кліматичних умов, які досить часто характеризуються сильними і часом тривалими засухами, що визначає рівень щорічного виробництва сільськогосподарської і тваринницької продукції. З метою ліквідації кризового стану сільського господарства в 1990-і рр.. були розроблені національні програми боротьби з посухою і іригації.Ставилося завдання добитися того, щоб навіть у посушливі роки збір зернових становив близько 6 млн. т. На реалізацію програм виділялисядержавні асигнування в сумі близько 200 млн. дол США.

Загальна характеристика землеробства Марокко

У землеробстві, що займає перше місце в сільськогосподарському виробництві країни, домінуюча роль належить зерновим культурам.Основні сільськогосподарські культури: пшениця, ячмінь, кукурудза, цукрові буряки, цукровий очерет, картопля, цитрусові, банани, оливки, бобові, томати.

Основу рослинництва утворюють продовольчі польові культури, у тому числі зернові як найважливіші і бобові як додаткові.

Транспортні зв'язку Марокко

Загальна характеристика транспортних зв'язків Марокко

У Марокко є розвинена транспортна інфраструктура. Основні перевезення здійснюються автомобільним (протяжність грунтових і шосейних доріг - св. 60 тис. км) і залізничним (2000 км) транспортом. Є 27 аеродромів, з них 10 - аеропорти міжнародного класу. Великі морські порти діють в Касабланці, Танжері, Сафі, Мохаммед.

Залізниці Марокко

У внутрішньому транспорті основну роль грають залізні дороги. Загальна протяжність залізниць - понад 1900 км. З них електрифіковано понад 1 тис. км. Обсяг перевезень понад 2 млн. пасажирів і 4,7 млн. ткм (2001).

Транспорт

Автомагістраль A4 на півночі Марокко

Залізничний транспорт в Марокко управляється національним оператором ONCF (фр. Office National des Chemins de Fer du Maroc)

Із загальної протяжності залізничних ліній 1907 км у 2006 році 1003 км були електрифіковані на постійному струмі (3 кВ). Ширина колії 1435 мм. У локомотивному парку тепловози та електровози

Існують плани щодо створення високошвидкісних желелезнодорожних магістралей в Марокко.

Марокко має розвинену мережу автодоріг, однією з кращих в Африці. Загальна протяжність автодоріг на 1973 рік становила понад 51 тис. км, з них 21 тис. - автодороги з твердим покриттям

Через Марокко проходять дороги входять до транс-африканську мережа автомобільних доріг (англ. Trans-African Highway network).

У Марокко діють нафто - і газопроводи місцевого значення.

У Марокко 27 аеропортів мають злітно-посадочні смуги з твердим покриттям і 33 аеропорту з грунтовими ВПП. Чотири аеропорту мають статус міжнародних.

У Марокко діє кілька великих авіакомпаній: Royal Air Maroc, Блакитний Атлас, Low-cost авіакомпаніяРегіональні авіалінії.

Кілька поромних ліній пов'язують Марокко з Іспанією, Францією та Італією.

Телекомунікаційні зв'язку Марокко

Загальнонаціональну телевізійну мережу і радіомовлення 9 регіональних станцій на арабському, берберському і французькою мовами забезпечують телебачення і більшість радіостанцій, діяльність яких контролюється державою. Існує комерційна радіомережа. У 1997 налічувалося (у млн. шт.): Радіоприймачів - 6,64, телевізорів - 3,1; в 2001 - 6 млн. номерів телефонів, у тому числі близько 5,0 млн. - мобільних, 400 тис. персональних комп'ютерів, 400 тис. інтернет-користувачів. У 1997 впроваджена пейджинговий мережа, яка обслуговувала 50 тис. користувачів у великих містах.

Туризм Марокко

Важлива галузь національної економіки - іноземний туризм.

Індустрія туризму в останні десятиліття одержала швидкий розвиток. Нині Марокко щорічно відвідує близько 2 млн. іноземних туристів, що дає країні великі валютні кошти.

Доходи від нього в кінці 1990-х рр.. склали 1,850 млрд. дол США, у 2000 - понад 2 млрд. дол США. Загальна чисельність туристів понад 2 млн. чол., В тому числі з Франції (31,7%), Німеччини (12,0%), Іспанії (11,2%), Італії (5,5%), Великобританії (5, 2%), США (4,7%).Зростає чисельність туристів із РФ.

Доходи від туристичної індустрії склали в 2004 р. 4 млрд. дол.

Сучасний розвиток туризму

Чудові пляжі на середземноморському узбережжі, снігові вершини гір Високого Атласу, мальовнича природа, численні пам'ятники культури і архітектури, національні свята та фестивалі - все це робить Марокко унікальним місцем для відпочинку. Тут поряд із сучаснимикурортами можна побачити руїни римських міст і берберські поселення, пальми, верблюдів, бедуїнів і оазиси в пустелі, тут у кожному місті можна знайти стародавні мінарети, чудові палаци і сади з фонтанами, гробниці султанів, базиліки і древні руїни, що зберігають таємниці минулих століть. Вас вразять шедеври музею Мистецтва Марокко в Танжері, Римська мозаїка в Археологічному музеї в Тетуане, Мечеть Золотих Яблук і прекрасний музей Дар Джамай (Dar Jamai) у Мекнесе. Археологічний музей в Рабаті, музей Удаю (Oudaia), мавзолей Юсуфа Бен Ташфіном і музей Дар Сі Саїд у Марракеші. У багатьох музеях Марокко можна побачити незліченні скарби королів різних епох. У Мекнесе можна відвідати замок короля, який називають "Марокканський Версалем", побачити мечеті Якуба Аль-Мансура XII і Мулай-Ідріс, фортеця Казба в Медіні - старої частини міста, - а також національні парки Тубкаль і Теззека. Варто побувати на площі Джема ель-фна, яку назвают площею музики, танцю, театру і циркового мистецтва. Тут можна почути розповіді з "Тисячі і однієї ночі", народні легенди ісказання, дізнатися про своє майбутнє у ворожки і подивитися на виступи акробатів, жонглерів, побачити заклинателів змій, продавців всіляких "зцілювальних всі хвороби" зілля і еліксирів і бродячих поетів - трубадурів. Тут, в державі п'яти столиць, окреме місто сам по собі може бути пам'яткою. Марракеш - символ марокканського Сходу, його центром є Медіна. Мечеті, прекрасні сади, фортеці і палаци, вузькі вулички і знаменитий базар-сук, де вибирають наречених, головна площа, де вечорами виступають жонглери, акробати і приборкувачі змій, - все це можна побачити в самому серці "рожевого міста".

27. Офіційна назва - Південно-Африканська Республіка (ПАР) - Republic of South Africa (Republiek van Suid-Afrika).

Географічне положення:країна розташована на півдні Африки. Межує з Мозамбіком, Свазілендом, Ботсваною, Намібією, Лесото і Зімбабве.

Територія - 1 219,1 тис. кв. км

Довжина кордону: 4750 км. Берегова лінія: 2798 км.

Найвища точка - гора Нджесуті (Njesuthi) - 3408 м.

Населення - 49,3 млн. осіб(2010 р.).

Столиця - Преторія - Pretoria - 1,3 млн. осіб (2007 р.)

Адміністративний поділ - 9 провінцій (province): Східний Кейп, Вільна держава, Гаутенг, КваЗулу-Наталь, Мпумаланга, Північно-західна провінція, Північний Кейп, Північна провінція, Західний Кейп.

Офіційні мови (загалом 11 мов):африкаанс, англійська, ісіндебеле, сесото са лебоа, сесото, сіваті, хітсонга, сетсвана, тшівенда, ісікоса, ісізулу

Релігія - 77% населення сповідують християнство(в основному протестанти), 18% притримуються іудаїзму(2,5%), індуїзм, іслам, анімізм, буддизм.

Грошова одиниця - ранд = 100 центам

Національне свято - 27 квітня - День свободи

Членство в міжнародних організаціях - ПАР є членом ООН (вступила в 1945 році, з 1970 по 1994 вірчі грамоти не приймалися у зв'язку з політикою апартеїду), Організації Африканської Єдності (ОАЄ), Співдружності Націй.







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 180. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия