Студопедия — Іміджетворчий потенціал краєзнавчих видань
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Іміджетворчий потенціал краєзнавчих видань






Кіровоградське видавництво «Імекс-ЛТД» займається виготовленням різнопланової видавничої продукції, як для широкого використання, тобто різного роду бланків і тому подібних речей, так і доволі специфічної, такої як краєзнавчі видання.

Роль цих видань дуже велика. Вони не тільки дають змогу самовираження своїм авторам, а також дозволяють області піднятися на гідну планку серед інших регіонів, маючи документальне підтвердження свого існування.

Теперішній час характеризується небувалим сплеском краєзнавчої діяльності. Краєзнавство переживає процес пошуку нових форм, постановки першорядних завдань. Воно набуває яскраво вираженого соціально-політичного характеру, особливо у зв'язку із збільшеним інтересом до минулого окремих територій, а також - зважаючи на загострення національних, економічних, екологічних проблем. Про «малу батьківщину» заговорили багато представників наукових кругів, екологів, економістів, педагогів, учасники суспільних рухів[32, 33].

Краєзнавство - це всебічне вивчення певної частини країни, міста або села, інших поселень місцевим населенням, для якого ця територія вважається рідним краєм. Під краєм розуміється певна частина країни, виділена по самих різних ознаках і, перш за все на основі адміністративно-територіального розподілу.

На регіональному рівні найбільш доречний варіант культурного розвитку з урахуванням місцевої специфіки і самобутності, можливостей території - інституційних, матеріальних, людських і т.д. Саме на локальному просторі досягається максимальна активність участі різних соціальних груп в культурних процесах, в суспільному житті в цілому. Краєзнавча складова в тій чи іншій мірі, напряму або побічно, пронизує всі галузі знання, ділянки і сфери інтелектуальної і фізичної праці людини, додаючи їм конкретність, близькість до людини, що читає і шукаючому[28].

Кожна людина по своїй волі або під тиском життєвих обставин незалежно від віку, статі, автентичності з одним або іншим етносом, наукового цензу, професії, місця проживання стикається з краєзнавством, займається ним, користується його результатами. Окрім спілкування з самим краєм ми неминуче маємо справу з документально зафіксованими підсумками краєзнавчих пошуків, представленими в творах друку, рукописах, відео-документах або, іншими словами, з "краєзнавчими документами".

Вперше цей термін був запропонований С.Н. Криворотенко в 1990 році. Краєзнавчим вона назвала документ, що містить і (або) формою пов'язаний з краєм; під змістом краєзнавчого документа розуміла тільки укладену в ньому інформацію про край, під формою - інформацію про місце видання, авторської приналежності і приналежності до краю інших осіб, що беруть участь в створенні документа. Це визначення враховує не тільки змістовний, але формальний аспекти явища, що дозволяє розширити круг документів, що мають відношення до краю і що вносяться до краєзнавчого фонду.

В Кіровограді видавництвом «Імекс ЛТД» було видано та презентовано ізовидання «На память о родном крае». Видання дуже цікаве, яскраве і пізнавальне, створене автором-укладачем Олександром Чудновим та командою складеною з колекціонерів, істориків, краєзнавців, художників. Нове видання випущено в альбомному форматі та двох версіях: сувенірній з футляром та звичайній [50].

З цього приводом днями в Кіровограді в актовому залі музичного училища відбулася урочиста презентація нового краєзнавчого видання за участю її авторів та місцевого камерного оркестру. Приємне враження можна було отримати, як від першого так і від другого. Видання створене авторами, за їх словами лише вершинка від айсберга накопиченого на терені краєзнавства, що розповідає мовою живих документів, спогадів, світлин листів та репродукцій місцевих художників Андрія Ліпатова, Володимира Волохова та інших. Серед колекціонерів, що по крупицям збирали матеріали, а потім прикрасили ними збірку документів Володимир Могилюк, Юрій Тютюшкін, Віктор Петраков та інші.

Солдатенко, В. Ф. Проект «Україна». 1917—1920 рр. Постаті / Валерій Солдатенко. — Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. — 511 с.: іл. [51].

У цій книзі подані короткі матеріали про тих, хто стояв біля витоків відродження нації, розробляв платформу для Української революції, керував її втіленням в життя, очолював політично-координаційний центр національної державності, — М. Грушевського, B. Винниченка, М. Міхновського, Д. Дорошенка, П. Христюка, C. Голубовича, М. Порша та багатьох інших. Всі вони залишили достатньо помітний слід у житті нації. Їх прізвища фігурували в сотнях і тисячах важливих, іноді — справді доленосних документів, а від позицій, вчинків і дій багато в чому залежав вектор розвитку великого європейського народу на одному з переламних рубежів вітчизняної історії.

Видавництво «Імекс-ЛТД» на чолі з головним редактором Тамарою Самиляк активно приймають участь у краєзнавчій роботі міста і області.

У Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї о відбулась презентація книг Кузьменко (Струтинської) Галини Іванівни. Презентовані будуть видання 2011-2012 років, що побачили світ завдяки «Імекс – ЛТД»: «Слово про батька», «Одинадцять кроків до успіху», «Спасибо за то, что я живу!», «Женщина, на которой держится дом», «Спасибо за право быть собой», «Спасибо за любов», «Спасибо за счастье и мечту!», «Девять вечеров с Галиной Кузьменко», «Розбудіть успіх у собі!» «Почему рождаются стихи?» — книги філософських настанов, роздумів про оточуючий світ, спогадів про рідних, про людей, що зустрілись на життєвому шляху, збірка поезій.

Як вже було згадано вище, продукція кіровоградського видавництва витримує конкуренцію навіть на всеукраїнських рівнях. Прикладом слугує регіональна міні-виставка і Києві, де особливою увагою користувалися книжки краєзнавчого, історичного напрямку, видані за кошти обласного бюджету – «Щоб пам'ятали», «На пам'ять про рідний край», «Історія Кіровоградщини», «Місто на сивому Інгулі», «Вулицями Кіровограда», «Театр Кропивницького і його спадкоємці», краєзнавча література про усі райони і міста області. Вишукана продукція «Імекса» розійшлася протягом першого дня – довелося терміново довозити книжки – киянам і гостям столиці, особливо поціновувачам справжньої книжки є від чого порадіти біля кіровоградських яток.

Директор видавництва «Імекс-ЛТД» Тамара Сергіївна Самиляк у своєму виступі на обласній науково-методичній конференції «Кіровоградська область. 75 років історії», приділила увагу історії розвитку видання літератури краєзнавчої тематики. Також вона познайомила учасників конференції з новим виданням «Велика війна. Кіровоградський вимір». Окрім того, представлено книги, які готуються до друку, а саме дослідження В. Доценка, присвячене трагедії Зеленої Брами 1941 р., праці про життєвий шлях Д. Чижевського та Л. Мацієвича[52].

Оригінальною була пропозиція Т.С. Самиляк про організацію у 2015 році свята книги, бо саме в цей рік буде відзначатися двісті п'ятдесят років з моменту видання у друкарні фортеці святої Єлисавети першої книги громадянським шрифтом.

Під час конференції була презентована книга «Стежинами пам'яті» (укладач Л. Гайда), яка є результатом дослідницького проекту з історії краєзнавчого руху на Кіровоградщині. Запропоноване видання – це перша спроба узагальнити матеріали з історії краєзнавчого руху області, змалювати так званий «колективний портрет епохи», образ духовно-інтелектуального середовища краю на виразному тлі оточення, умов та обставин, серед яких довелось працювати багатьом педагогам. Видання має на меті відобразити і сучасні процеси розвитку науки про наш край, презентувати здобутки професійного та громадського краєзнавства, співпрацю краєзнавців-аматорів з державними установами та громадськими організаціями.

Зі слів Тамари Сергіївни «Підприємство наше на ринку поліграфії Кіровоградщини працює з 1995 року, йому більше 20 років. Як багато хто тоді, ми починали 1992 року з торгівлі, шукали свій шлях розвитку, – розповідає директор ТОВ «Імекс-ЛТД». – Сьогодні у нас працює 41 спеціаліст. Олександр Дмитрович прийшов до нас поцікавитися, як ми реалізовуємо той проект, на який нам виділяли кошти з міського бюджету й регіонального фонду підтримки підприємництва в Кіровоградській області на придбання друкарської машини «Хамада» японського виробництва. Коли ми розпочинали його реалізацію, то у нас працювали 26 осіб. Гроші отримали в серпні 2011 року, а реалізували проект торік, створивши 15 нових робочих місць друкарів, дизайнерів, менеджерів, коректорів. Нині ми працюємо не лише на наше місто, а й на всю Україну, тісно співпрацюємо з установами Києва, Львова, Вінниці. Робота над книгою – доволі тривалий процес, який потребує багато зусиль і часу. Ось нині в мене на столі лежить сигнальний примірник праці нашого відомого викладача-історика Сергія Шевченка про історію місцевого кавалерійського училища. Ми над нею працювали три роки відтоді, як автор прийшов до нас зі своїм текстом. Зараз шукаємо на її друк фінансування» [52].

«Імекс-ЛТД» видає чимало зображальної друкованої продукції краєзнавчого характеру. До 250-річчя обласного центру видали серію листівок «Кіровоград ювілейний». На манжетці можна знайти інформацію з координатами поліграфічно-видавничого центру. Є перелік листівок. А із самої манжетки також можна вирізати дві поштівки.

Комплект листівок «Кіровоград», виготовлений у 2006 році поліграфічно-видавничим центром «Імекс-ЛТД». У комплекті 12 листівок. На титулі три фотографії. На звороті текстівки до ілюстрацій, місце для адреси, вихідні дані. Зображення найбільшого фото використане як фон.

Листівки «Моя Кіровоградщина. Ландшафти» можна назвати справжніми краєзнавчими дослідженнями. За такими картками можна познайомитися зі своїм краєм: адже крім фото, зроблених географом-ландшафтознавцем Андрієм Домаранським, тут є маленькі карти, історичні довідки, уривки з різних творів, що якнайкраще представляють Кіровоградську область.

Про Гайворон на Гайворонський район з листівок можна дізнатися не менше, ніж про обласний центр Кіровоградської області. Значна частина фото та макетів – Віктора Земнорія.

Видання поліграфічного підприємства не мають однотипного спрямування. Його культурно-розвиваючий напрям демонструє книга «Кіровоградщина. Історія рідного краю» за редакцією Ірини Козир (видавництво «Імекс-ЛТД»). Цей навчальний посібник - перше регіональне видання, яке висвітлює історію нинішньої Кіровоградської області від найдавніших часів до проголошення незалежності України. Виклад матеріалу ґрунтується на новітніх наукових дослідженнях.

Працівники видавництва мають оригінальні і корисні ідеї, які втілюють в життя на підприємстві. Нещодавно вони запропонували землякам почесний і потрібний «Паспорт кіровоградця».

До видання, розмір якого не відрізняється від паспорта громадянина СРСР, увійшов перелік «гарячих» телефонів, номерів телефонів органів влади та навчальних закладів, розклади руху маршруток та міжміського транспорту, карта центральної частини міста, список нових та старих назв вулиць міста і краєвиди Кіровограда.

Не обійшлося і без гумору - кожен паспорт дійсний до 2254 року. Це видання корисне як пересічному кіровоградцю, так і різним установам та організаціям.

 

 

2.2 Системний квалілогічний аналіз видавничих проектів «Імекс-ЛТД»

Практика квалілогічного аналізу видань регіональних видавництв є трендовою. Враховуючи той факт, що нішевість є потужною тенденцією, зумовленою конкретними соціокультурними чинниками [3, с. 258], книговидавничий досвід кіровоградського видавництва «Імекс ЛТД» є показовим на предмет вивчення позитивного й успішного функціонування нішевого видавництва. Тематичний репертуар видавництва «Імекс ЛТД» в контексті квалілогічних параметрів системно не досліджувався, що обумовлює актуальність цієї роботи.

Мета дослідження – здійснити комплексний аналіз знакового видавничого проекту з позицій квалілогії (науки, яка розглядає якість видання з погляду філософських, естетичних, соціально-психологічних, технологічних, товарознавчих та інформаційних аспектів [26]). Об’єкт дослідження – видавничі практики нішевих видавництв. Предмет дослідження – квалілогічний аналіз знакового видавничого проекту «На память о родном крае» [36, 50].

Аналіз видання як технічної моделі. Видання, обране для аналізу, є ізовиданням нестандартного формату в твердій обкладинці. Обраний варіант формату є виправданим і зручним. Книга є подарунковим видавничим варіантом, з якісним поліграфічним втіленням.

Текстовий блок створений шляхом зшиття зошитів і подальшого склеєння їх між собою. Аркуші видання глянцеві, ілюстрації повнокольорові. Книга легко розгортається, сторінки «не випадають». Наявна закладка, виготовлена із тканини, прикріплена до верхньої частини корінця книги, яка полегшує читання. Видання виглядає презентабельно. Особливу увагу привертає обкладинка: її естетична привабливість через вдало підібрано кольори (бордовий із золотистим тисненням), автентичною ілюстрацією та написом на ній створюють ефект подорожі в часі.

Враховуючи якісний змістовий склад видання, його будову, поліграфічні і технічні характеристики, можна сказати, що воно довговічне, у випадку його пошкодження воно ремонтопридатне, надійне у використанні, книжковий блок акуратно складений і склеєний, міцно прикріплений до обкладинки. Ізовидання «На память о родном крае» відповідає вимогам кондиційності (дотримання норм і стандартів виготовлення [34, 35]), релевантності (відповідність цільовому призначенню та цільовій аудиторії).

Книга «На память о родном крае. История центральной Украины в слове, красках, фотографиях и почтовых открытках» інформативне, вирізняється новизною та ексклюзивністю інформаційних матеріалів (як текстових, так й ілюстраційних). Цей проект фундаментально презентує Кіровоградщину в діахронії і синхронії в якісній поліграфічній формі. Цінність змісту видання в авторитетності його упорядників, авторів, коментаторів-краєзнавців, істориків.

Читабельність видання є результатом вдало підібраних шрифтів, продуманої кольорової гами сторінок книги, грамотно розташованих ілюстрації. Інформація викладена доступно (візуалізовано, через шрифтову та декоративну акцентацію), матеріали українською і російською мовами (що посилює історичну правдивість і документальну складову проекту), легка художня стилістика і доступність історичних фактів роблять книгу цікавою для неспеціалізованих читачів. Всі ці характеристики забезпечують високу продуктивність праці із виданням.

Це видання має високу естетичну цінність і в повній мірі може задовольнити естетичні та інформаційні потреби читачів своєю художньою і естетично-інформаційною виразністю. Книга захоплює своєю оригінальною графічною концепцією.

Розкішність книги зумовлює відповідну цінову характеристику: роздрібна ціна 150 грн, проте співвідношення «ціна-якість» є адекватним. Видання супроводжується комплектом стилізованих під книгу листівок.

Видання нішеве і в своєму сегменті не має рівних як за якістю, так і за тематикою. Над виданням працювала професійна редакційна група – туди долучалися і художники, і колекціонери, краєзнавці, фотографи. Кожен вкладав частину своїх матеріалів і тому книга вийшла такою оригінальною. Мовне оформлення грамотне, видно копітку роботу коректорів та редакторів.

Видання художньо довершене як в тематично-змістовому, так і естетично-мовному аспектах. Видання має високу краєзнавчу цінність: невелика кількість видань присвячені саме Кіровоградщині і її відомим діячам, презентованої на такому якісному видавничому рівні.

Як зауваження, можна сказати, що зважаючи на вартість книги, можна додати таку презентабельну деталь як суперобкладинка або навіть футляр. І тоді видання матиме повне право позиціонуватися як подарункове.

Квалілогічний аналіз видання Матівос Ю.М. Вулицями рідного міста – Кіровоград: «Імекс-ЛТД», 2008. 104 с.

ISBN 978-966-189-012-0

Це – публіцистичне видання, присвячене міській топонімії (урбанонімії), а також окремим вулицям, площам, паркам і скверам міста Кіровограда [54].

Дослідження, збагачене репродукціями старих і сучасних світлин, видано видавництвом «Імекс-ЛТД» за сприяння Кіровоградської обласної державної адміністрації.

У цій книзі вперше зроблено спробу висвітлити походження назв основних вулиць Кіровограда/Єлисаветграда, а також міських передмість, парків, майданів, скверів, мостів, набережних — усіх об'єктів, що є складовими міста з понад 250-літньою історією у охудожненій манері викладу.

Матеріалом для вивчення теми авторові послужили архівні документи, наукові праці, публікації в періодиці різних років і видань, народні перекази, спогади старожилів, власні спостереження Юрія Матівоса, що живе в Кіровограді понад півстоліття. В основу дослідження покладено історичний аналіз подій, пов'язаних з утворенням поселень, вулиць, їх назв, а також короткі дані про людей, причетних до заснування та розвитку міста над Інгулом.

Ця книга – видання нестандартного формату в твердій обкладинці. Текстовий блок створений шляхом зшиття зошитів і подальшого склеєння їх між собою. Аркуші видання не глянцеві, але з цупкого паперу, ілюстрації не кольорові, а якогось коричнево-чорного кольору. Книга легко розгортається, сторінки «не випадають».

Згідно поліграфічних і технічних характеристик можна сказати що видання довговічне, у випадку його пошкодження воно ремонтопридатне, надійне у використанні, сторінки нормально відкриваються, книжковий блок акуратно складений і склеєний, міцно прикріплений до обкладинки. Книга містить велику кількість матеріалів як текстового, так і ілюстраційного спрямування. Воно нечитабельне, неправильно підібрана кольорова гама сторінок книги і тексту (колір – брудно-коричневий), саме розміщення тексту (в дві колонки на сторінці) і ілюстрацій, які розташовані всередині текстового блоку, підписи до них наявні. Ці моменти псують все враження від книги. Якщо не зважати на ці аспекти, то інформація подана доступно, є матеріали українською і російською мовами, художня стилістика абсолютно легка і адекватна для сприймання читачами. Зручність і комфорт при його експлуатації дорівнюють нулю.

Нумерація сторінок починається з третьої (переднє слово) і набрані Times New Roman 12 кеглем, як і основний текст. Рубрикація здійснюється за рахунок виділень тексту чорним кольором і насиченішим шрифтом. Наявна бібліографія, подана в кінці видання.

Щоб ця книга адекватно сприймалася її слід передрукувати, використавши нормальні кольори і змінивши спосіб розміщення тексту на сторінках. Щодо ілюстрацій, то їх слід зробити повнокольоровими, на крейдованому папері. Зважаючи на вартість книги – 35 гривень і тираж 500 примірників, це абсолютно можливе для втілення завдання, бо подібне видання, присвячене спеціально вулицям, мікрорайонам та іншим об'єктам Єлисаветграда-Кіровограда, є першим у новітній історії України і лишається єдиним у своєму роді.

ББК 63.3(4УКР)6-8 Нікітін В.

УДК94(477.65)'19

В11

В ім'я України: Василь Нікітін [Текст]: листи, статті, спогади / [уклад.: С. І. Шевченко, Т. В. Печериця]. – 2-е вид. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 105 с.: іл.– (Єлисаветградське коло: серiя).

ISBN 978-966-189-086-1(серія)

Видання являє собою книгу нестандартного формату(приблизно А 5) в напівтвердій, глянцевій обкладинці [55]. Текстовий блок створений способом склеєння між собою аркушів текстового блоку і такого ж кріплення текстового блоку до обкладинки. Аркуші видання не глянцеві, без ілюстрацій, але з цікавими колонтитулами. Книга не зручна в читанні, так як погано розгортається, і в подальшому використанні з неї «випадатимуть» сторінки.

На обкладинці вказана ціна – 35 гривень. Вона повністю відповідає якості видання, так як при його виготовленні не було витрачено колосальну кількість ресурсів.

Зважаючи на якісний склад видання, його будову, поліграфічні і технічні характеристики не можна сказати що воно довговічне, у випадку його пошкодження воно підлягатиме ремонту, але вигляд вже буде зіпсований, сторінки при частому використанні просто відриватимуться від обкладинки, при розгортанні книга не тримає форму.

Видання не повністю кондиційне щодо норм і стандартів по його виготовленню, так як воно призначене для довгочасного використання, а його оформлення, на жаль, не може цього дозволити.

Сама по собі книга доволі інформативна, бо містить велику кількість матеріалів як текстового так і інформаційного спрямування, воно читабельне, так як правильно підібраний шрифт. У цьому виданні досить таки незвичайна будова сторінки – великі поля, кожна глава починається з нової сторінки.

Інформація подана доступно, зважаючи на особливість жанру – тут подані особиста переписка, записи із щоденників та протокольних документів.

Художня стилістика книги легка і адекватна для сприймання читачами. Всі ці характеристики забезпечують високу продуктивність праці із виданням, але мінімальні зручність і комфорт при його експлуатації.

Видання нестандартного формату, не містить зображень у тексті, але має оригінальні колонтитули внизу сторінок. Нумерація сторінок починається з третьої(вступної статті) і набрані Times New Roman як і основний текст, приблизно 12 кеглем. Є також ілюстрації – чорно-білі фото з підписами до них, надруковані на звичайному папері, на такому, як і ввесь текст.

Рубрикація здійснюється за рахунок виділень тексту чорним кольором, насиченішим шрифтом і версткою посередині сторінки. Бібліографії немає.

Видання актуальне в контексті звернення до історичного минулого краю, в той же час норми моралі та етики повністю дотримані.

Матеріальне наповнення видання повною мірою функціонально-естетичне, вичерпно й достовірно надає інформацію, науково аргументовано й доступно подаються матеріали Мовне оформлення дуже грамотне, видно копітку роботу коректорів та редакторів, які правильно спрямовували логічний виклад думок.

Видання художньо довершене з усіх аспектів, як тематичного, так і естетично-мовного. Видання дуже цінне у контексті краєзнавчого спрямування, так як невелика кількість видань присвячені саме Кіровоградщині і її відомим діячам, тим більше, презентованої на такому рівні з такою кількістю фактів.

Книга варта того, щоб її читали і у випадку необхідності її можна перевидати, удосконаливши згідно вимог.

 

 

ББК 63.3(4УКР-4КІР)63

УДК930.1(477.65)

П 30

Петренко, Іван Данилович. Кіровоградщина повоєнна (1944-1948 рр.).(Текст) / І.Петренко. – Кіровоград: «Імекс-ЛТД», 2011. 316 с.

500 примірників.

ISBN 978-966-189-070-0

Це видання приблизно А 5 формату в напівтвердій,матовій, кольоровій обкладинці. Текстовий блок створений шляхом склеення зошитів і обкладинки. Аркуші видання неглянцеві,але з цупкого білого паперу, з чорно-білими ілюстраціями. Книга легко розгортається, сторінки «не випадають». Видання виглядає доволі презентабельно, має оригінальну обкладинку [55].

Можна сказати що видання довговічне, у випадку його пошкодження воно ремонтопридатне,але потім буде зовсім інший зовнішній вигляд, Книжковий блок акуратно складений і склеєний, міцно прикріплений до обкладинки.

Видання відповідає нормам і стандартів по його виготовленню, абсолютно відповідає цільовому призначенню, так як доволі інформативне, тобто містить велику кількість матеріалів як текстового так і інформаційного спрямування,а саме ілюстрації, таблиці фото документів з відповідними підписами, воно читабельне через правильно підібраний шрифт, кольорову гаму сторінок книги, грамотно розташовані ілюстрації згідно особливостей формату видання.

Інформація подана доступно, українською мовою, художня стилістика абсолютно легка і адекватна для сприймання читачами. Всі ці характеристики забезпечують високу продуктивність праці із виданням, зручність і комфорт при його експлуатації, так як воно має науково-прикладний характер.

Це видання нестандартного формату, містить у собі зображення як відфотографовані, схеми і діаграми, так і відскановані елементи. Нумерація сторінок починається з третьої (вступної статті) і набрані Times New Roman 14 кеглю, як і основний текст. Рубрикація здійснюється за рахунок виділень тексту чорним кольором і насиченішим шрифтом та розміщенням посередині сторінки. Наявна бібліографія, подана в кінці видання та примітки до окремих слів та речень, подані внизу сторінки і набрані 11 кеглем.

Видання нішеве і в своєму сегменті не має рівних як за якістю, так і за тематикою. Воно комбіноване, тобто містить ілюстрації та текст, якщо підсумувати їхній об’єм, то текс займає приблизно набагато більшу площу на сторінках.

Над виданням працювала не тільки редакційна група – туди долучалися і художники, і колекціонери, краєзнавці, фотографи, працівники музеїв. Кожен вкладав туди частину своїх матеріалів і тому книга вийшла такою оригінальною. Матеріальне наповнення видання повною мірою функціонально-естетичне, вичерпно й достовірно надає інформацію, науково аргументовано й доступно подаються матеріали. Видання актуальне в контексті звернення до історичного минулого краю. Мовне оформлення дуже грамотне, видно копітку роботу коректорів та редакторів.

Книга може стати необхідним помічником читачеві, коли він займається краєзнавчою роботою, або просто цікавиться історичним минулим рідного краю.

Пропонована читачеві документальна праця хронологічно стосується періоду 1944-1948 років, хоча з деяких питань виходить за ці межі. В ній вперше висвітлено чимало невідомих сторінок з життя краю. Для цього використані майже винятково матеріали Державного архіву Кіровоградської області. Поряд з цим використані документи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, деяких тогочасних газет, як обласного, так і районного рівнів, результати досліджень науковців Кіровоградщини, спогади очевидців.

 

ББК 63.51(4УКР-4КІР)

УДК392.3(477.65)

 

С 37 «Сімя Раєвських в історико-культурному просторі», міжнародна науково-практична конференція (2011; Кіровоград).

Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Сімя Раєвських в історико-культурному просторі», 6-7 вересня 2011 р. (Текст). – Кіровоград: «Імекс-ЛТД», 2011. 318 с.

Текст укр., рос. – 100 пр.

ISBN 978-966-189-068-7

Це видання являє собою книгу, приблизно А 5 формату в напівтвердій, кольоровій глянцевій обкладинці. Текстовий блок створений шляхом склеєння книжкових зошитів між собою. Аркуші видання неглянцеві, ілюстрації чорно-білі. Книга легко розгортається, сторінки «не випадають». Видання виглядає непогано[56].

Зважаючи на якісний склад видання, його будову, поліграфічні і технічні характеристики можна сказати що воно довговічне і ремонтопридатне, надійне у використанні, сторінки нормально відкриваються, книжковий блок міцно прикріплений до обкладинки. видання повною мірою кондиційне щодо норм і стандартів по його виготовленню. Книга доволі інформативна, тобто містить велику кількість матеріалів як текстового так і інформаційного спрямування.

Видання читабельне завдяки правильно підібраному шрифту. Інформація подана доступно, є матеріали українською і російською мовами, художня стилістика абсолютно легка і адекватна для сприймання читачами. Всі ці характеристики забезпечують високу продуктивність праці із виданням, зручність і комфорт при його експлуатації.

Нумерація сторінок починається з третьої (змісту) і набрані Calibri як і основний текст. Рубрикація здійснюється за рахунок виділень тексту чорним кольором і насиченішим шрифтом. Наявна бібліографія, подана в кінці видання, картографічні схеми, карти, таблиці. Є також змістові виділення у вигляді курсиву і напівжирного тексту.

Книга захоплює своїм оригінальним змістом, графічною концепцією, де для кращого сприймання надаються зображення мап, а шрифтове наповнення дуже спокійне і адекватно сприймається читачем.

Видання нішеве і в своєму сегменті не має рівних як за якістю, так і за тематикою. Воно комбіноване, тобто є ілюстрації та текст, текст займає більше місця.

Над виданням працювала не тільки редакційна колегія – туди долучалися і художники, і викладачі КДПУ ім. В. Винниченка, краєзнавці. Кожен вкладав туди частину своїх матеріалів і тому книга вийшла такою оригінальною, незважаючи на, здавалось би, «сухе історичне наповнення». Видання актуальне в контексті звернення до історичного минулого краю, в той же час норми моралі та етики повністю дотримані. Мовне оформлення дуже грамотне.

Квалілогічний аналіз ізовидання Володимир Винниченко: «Бо я – українець»: (дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень Володимира Панченка) — Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 512 с., іл.

Дайджест-конспект «Бо я –українець» – видання, спрямоване на всебічне висвітлення матеріалів про життя та творчість українського прозаїка, драматурга, художника, політичного та державного діяча, голови

Генерального Секретаріату за часів Центральної Ради, Голови Директорії (1918-1919 років) Володимира Кириловича Винниченка [59].

Мета видання – розкрити постать письменника, художника, історичної особи, яка є визначальною в історії України.

Посібник буде цікавим не тільки тим, хто захоплюється творчістю письменника, художника, історичної особи, але і тим, хто вперше знайомиться з видатною особистістю.

Аналізована книга являє собою ізовидання нестандартного формату в твердій обкладинці. Текстовий блок створений шляхом зшиття зошитів і подальшого склеєння їх між собою. Аркуші видання глянцеві, ілюстрації повнокольорові. Книга легко розгортається, сторінки «не випадають». На жаль, немає закладинки, яка б полегшувала читання. В підсумку можна сказати, що видання виглядає дуже презентабельно. Особливу увагу привертає обкладинка. Із ілюстрацією та написом на ній і стилізацією під старовину [57, 58].

Зважаючи на якісний склад видання, його будову, поліграфічні і технічні характеристики можна сказати що воно довговічне, у випадку його пошкодження воно ремонтопридатне, надійне у використанні, сторінки нормально відкриваються, книжковий блок акуратно складений і склеєний, міцно прикріплений до обкладинки. Як зауваження, слід відзначити велику вагу книги, що створює певні незручності в експлуатації [24,31].

Видання повною мірою кондиційне щодо норм і стандартів по його виготовленню, абсолютно відповідає цільовому призначенню, так як доволі інформативне, тобто містить велику кількість матеріалів як текстового так і інформаційного спрямування, воно читабельне, так як правильно підібраний шрифт, кольорова гама сторінок книги (приємна пастельна), грамотно розташовані ілюстрації згідно особливостей формату видання. Інформація подана доступно, є матеріали українською і російською мовами, художня стилістика абсолютно легка і адекватна для сприймання читачами. Всі ці характеристики забезпечують високу продуктивність праці із виданням, зручність і комфорт при його експлуатації [22,23].

Видання нестандартного альбомного формату, містить у собі зображення як від скановані(стара книга), фотографії авторів публікацій, виділення окремих частин тексту прямокутниками із різнокольоровою заливкою. Нумерація сторінок починається з четвертої (вступної статті) і набрані Times New Roman як і основний текст. Рубрикація здійснюється за рахунок виділень тексту чорним кольором, насиченішим шрифтом і з нової сторінки. Наявна бібліографія, подана в кінці видання, а також примітки внизу сторінки.

Це видання має високу естетичну цінність і в повній мірі може задовольнити естетичні потреби читачів своєю художньою і естетично-інформаційною виразністю. Книга захоплює своєю оригінальною графічною концепцією, де основна увага приділена текстовому наповненню, а ілюстраційне наповнення дуже спокійне і адекватно сприймається читачем, дозволяє відпочити зору незважаючи на кольорову заливку сторінок.

Видання дуже якісне, шикарно оформлене, тому тут чітко прослідковується співвідношення «ціна-якість», тобто розкішне оформлення книги вимагає великих затрат і, відповідно, собівартість буде високою. Так, ціна його висока і не кожен може дозволити собі його придбати. Воно тематично нове і відповідно,старіння інформації не буде дуже помітним.

Видання нішеве і в своєму сегменті не має рівних як за якістю, так і за тематикою. Воно комбіноване, тобто ілюстрації та текст, якщо підсумувати їхній об’єм, займають різну площу на сторінках – іноді ілюстрації розміщені на всій сторінці, іноді йдуть допоміжним елементом.

Над виданням працювала не тільки редакційна група – туди долучалися і художники, і літературознавці, винниченкознавці, фотографи, ілюстратори. Кожен вкладав туди частину своїх матеріалів і тому книга вийшла такою оригінальною. Матеріальне наповнення видання повною мірою функціонально-естетичне, вичерпно й достовірно надає інформацію, науково аргументовано й доступно подаються матеріали. Велика кількість ілюстрацій позитивно фізіологічно та психічно впливають на аудиторію, зважаючи на особливість їх походження. Видання актуальне в контексті дослідження біографії і творчості Володимира Винниченка, в той же час норми моралі та етики повністю дотримані. Мовне оформлення дуже грамотне, видно копітку роботу коректорів та редакторів, які правильно спрямовували логічний виклад думок.

Як було вище зазначено, придбати книгу може не кожен, але за умови її наявності в бібліотеці велика кількість читачів зможе її прочитати, а в контексті мовного оформлення (подачі матеріалів українською і російською літературними мовами), то бар’єри тут відсутні. Видання художньо довершене з усіх аспектів, як тематичного, так і естетично-мовного. Видання дуже цінне у контексті літературного спрямування, тим більше, презентованого на такому рівні.

Після прочитання видання залишаються лише позитивні емоції і бажання мати таку книгу у своїй домашній бібліотеці і користуватися нею не тільки як предметом вжитку.

Як зауваження можна сказати, що зважаючи на собівартість книги, можна додати таку презентабельну деталь як суперобкладинка або навіть футляр. І тоді видання матиме повне право позиціонуватися як подарункове.

Але, зважаючи на особливості конструкції і оформлення книги, її слід зробити меншою за вагою, щоб було зручніше користуватися.

 

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 169. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия