Які умови зумовлюють необхідність застосування контролю ЗЕД в організації?
а) Невизначеність середовища, можливість кризових ситуацій, підтримка успіху організації. б) Високотехнологічне обладнання, складні відносини в колективі. в) Примушення працівників виконувати складні виробничі завдання для збільшення прибутку. г) Вертикальний та горизонтальний поділ праці.
12. ЗЕД в організації контролюється: а) Після мотивування менеджерів у сфері ЗЕД. б) Перед плануванням ЗЕД. в) У процесі регулювання ЗЕД. г) Усі відповіді правильні.
13. Ефективність ЗЕД - це: а) Економічна категорія, що відображає сукупний ефект від ЗЕД, який полягає в економії суспільної праці та зростанні продуктивності від участі у МПП. б) Економічна категорія, яка відображає здатність суб’єкта господарювання до адекватного всебічного інтегрування у зовнішньоекономічне середовище. в) Економічний ефект, який отримує країна, що бере участь у зовнішній торгівлі. г) Економічна категорія, що відображає урахування системного ефекту в економічному та інноваційному аспектах
14. Ефективність за рівнем поділяється на: а) Первинну, мультиплікаційну. б) Економічну, соціальну. в) Локальну, ефективність національного господарства. г) Абсолютну, порівняльну.
15. Критерієм економічної ефективності є: а) Усі відповіді правильні. б) Максимальна економія матеріальних і нематеріальних витрат. в) Максимальний приріст обсягу виручки від ЗЕД. г) Максимальний абсолютний та відносний ефект від ЗЕД
16. Визначте головну мету зовнішньоекономічної діяльності підприємства: а) Отримання прибутку. б) Розширення зовнішніх зв’язків. в) Вихід на нові ринки. г) Поглиблення кооперативних зв’язків на світових ринках.
17. Визначте найбільш вагомі складові політичного середовища, негативно впливають на експортний потенціал підприємства та розвиток міжнародного бізнесу: а) Непередбаченість змін у законах і політиці, загроза власності, ненадійність держави і уряду, корупція, недосконала судова система. б) Політична інтервенція, експропріація, контроль за діяльністю іноземних компаній з боку держави. в) Впровадження валютного контролю, регулювання ЗЕД, корупція. г) Стабільність політичної системи, ефективність економічної політики уряду.
18. Основними методами операцій з експорту та імпорту товарів є: а) прямий, непрямий експорт; б) міжнародна виробнича діяльність; в) міжнародні торгові організації.
19. Експортний відділ включає: а) функціональні, територіальні, галузеві сектори; б) регіональні сектори; в) міжнародні виробничі підрозділи.
20. До торгово-посередницьких операцій відносяться: а) операції з перепродажу, агентські операції, брокерські операції, комісійні операції; б) прямий експорт; в) торгові фірми, торгові доми. 21. Суб’єктами валютного ринку є: а) фірми, організації, що є суб’єктами ЗЕД, банківські установи, державні фінансові установи; б) посередницькі структури; в) Світовий банк, ЄБРР.
22. Види валютних операцій це: а) операції на умовах "спот", операції форвардного типу; б) операції з перепродажу; в) врахування курсових різниць. 23. Об’єктами валютного регулювання є: а) валютний курс, валютні операції; б) зовнішньоекономічні зв’язки; в) валютні угрупування.
24. Виділяють наступні види валютних курсів: а) крос-курси, форвардні курси; б) внутрішні курси, зовнішні курси; в) плаваючі курси.
25. Розрізняють наступні види біржових угод на товарній біржі: а) угоди "спот", ф’ючерські угоди; б) франчейзінг; в) хеджування.
26. Ф’ючерські біржі це: а) ринок фіктивного товарного капіталу; б) ринок рівноцінних товарів; в) періодично діючі ринки.
27. Хеджування це: а) метод укладання угод; б) ринок фіктивного товарного капіталу; в) ринок рівноцінних товарів.
28. Міжнародні товарні аукціони це: а) спеціально організовані, періодично діючі у певних місцях ринки; б) ринки фіктивного товарного капіталу; в) ринки рівноцінних товарів.
29. У міжнародній торгівлі, торги це: а) ринки рівноцінних товарів; б) загальний спосіб купівлі та продажу товару; в) періодичний ринок.
30. Зовнішньоторгові контракти з точки зору універсальності поділяються на: а) універсальні та індивідуальні; б) обов’язкові та додаткові; в) специфічні.
31. Вибір ціни та валюти платежу залежить від: а) від співвідношення сил між покупцем і продавцем, від правил міжнародної торгівлі; б) від одиниці виміру; в) від числової одиниці.
32. Якщо за даним контрактом поставляються товари різної кількості й асортименту, то ціна встановлюється: а) окремо за одиницю товару кожного виду, сорту, марки; б) за одиницю маси; в) за товарну партію.
33. Для визначення загального рівня цін планового продажу користуються: а) цінами, які відображають світовий рівень цін; б) довідкові ціни; в) ціни фактичних угод.
34. Ліцензія – це: а) дозвіл на вільну торгівлю б) дозвіл на продаж товарів по певній ціні в) дозвіл на зовнішньоторговельні операції, як підпадають під ліцензування г) дозвіл вільний імпорт товарів д) дозвіл на вільний імпорт обмеженої кількості продукції
35. Штрафні санкції у зовнішньоторговельних контрактах передбачені: а) для підвищення відповідальності сторін за виконання прийнятих забов’язань б) для розорення партнера в) за невиконання контрактних забов’язань г) за недостатнє виконання контрактних забов’язань д) за порушення строків постачання є) за невідповідність передбачених у кнтракті рівнів якості та технічних характеристик товарів ж) за невиконання або несвоєчасне виконання забов’язань по платежам
36. Розділ зовнішньоторговельного контракту по страхуванню вміщує наступні основні умови: а) що страхується б) від яких ризиків страхується в) хто страхує г) на чию користь страхується товар
37. Форс-мажорні обставини – це: а) обставини, при яких призначають судові розгляди суперечок б)обставини непереборної сили в) специфічні умови страхування транспортування вантажів г) політичні страйки та перевороти, які супроводжуються зміною уряду д) пожежі є) повені ж) аварії, які викликані технічними неполадками з) землетруси і) епідемії к) транспортні катастрофи
38. При настанні обставин непереборної сили контракт: а) вважається недійсним б) строк виконання забов’язань для країни, на яку впливають ці забов’язання відкладається на термін їх дії та ліквідації наслідків в) переукладається на нових погоджених умовах сторонами умовах
39. Ціна базисна це: а) грошове вираження вартості товару, що реалізується на ринку б) узоджена між покупцем і продавцем, ціна товару певної якості і сорту в)ціна продажу яка подається у всіх документах у відповідності з контрактом
40. Контрактна (фактурна) ціна це: а) вид оптової ціни, що відображає рівень фактично укладених угод за певний період б)ціна продажу, що указана у всіх документах у відповідності з контрактом в) фактична ціна товарів, угода купівлі-продажу яких проходить в умовах ринку покупця
|