ІНДИВІДУАЛЬНІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
Індивідуально-консультативна робота – це вид навчальної роботи викладача, який здійснюється за графіком індивідуально-консультативної роботи у формі: індивідуальних занять, консультацій, перевірки та захисту завдань, перевірки конспектів лекцій. Індивідуальні заняття проводяться з окремими студентами з метою підвищення рівня знань студентів з даного курсу. Консультація – це форма навчального заняття, при якій студент отримує від викладача відповіді на запитання, що виникли під час вивчення курсу.
Варіант 1. Ви працюєте в акціонерному товаристві і відповідаєте за здійснення зовнішньоекономічної діяльності, зокрема експортних операцій. Які ризики супроводжуватимуть дану діяльність, і які методи на Вашу думку допоможуть знизити ризики? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 2. Ви працюєте в банку на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 3. Ви керівник ТОВ «АВІЗОН ПЛЮС», що займається випуском деревообробної продукції на експорт. З якими ризиками може стикнутися ваше підприємства в умовах значного коливання валютного курсу? Які методи ви можете застосовувати у такому разі? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 4. Ви керівник акціонерного товариства що використовує імпортовану сировинну базу у виробничому процесі. Яким чином ви можете спрогнозувати валютний курс з метою мінімізації або уникнення ризиків? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами. Варіант 5. Ви працюєте у ПАТ КБ «Приват банк» на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами. Варіант 6. Ви працюєте у «Райфайзен банк Аваль» на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 7. Ви керівник ТОВ «Меридіан», що займається випуском металоконструкцій на експорт. З якими ризиками може стикнутися ваше підприємства в умовах значного коливання валютного курсу? Які методи ви можете застосовувати у такому разі? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 8. Ви являєтесь вкладником банківського депозиту. Яким ризикам піддається ваш внесок в умовах нестабільного середовища? Наведіть приклади і надайте пропозиції стосовно уникнення чи мінімізації ризиків.
Варіант 9. Фірма «Астра» донедавна здійснювала свої зовнішньоекономічні операції лише з кількома іноземними фірмами. Але тепер «Астра» активно розширює свої зв’язки з багатьма країнами світу. При цьому кожна з них одночасно є імпортером та експортером на світовому ринку. Нещодавно фінансовий менеджер цієї компанії запросив вас як експерта торгово-промислової палати проконсультувати його з основних питань банківського обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств: форвардні та опціонні валютні контракти, основні форми міжнародних розрахунків (акредитиви, інкасо, чисті платежі тощо). Головні запитання стосувалися ризиків, з якими підприємство може зіткнутися, та шляхів їх подолання. Завдання: 1 Порадьте вашому клієнтові найкращі інструмента страхування валютного ризику залежно від ситуації, яка може трапитися на ринку. 2 Назвіть позитивні властивості форм міжнародних розрахунків для вашого клієнта, якщо він — експортер (імпортер). 3 Охарактеризуйте найтиповіші ризики, що їх може зазнати «Астра» при використанні кожної форми міжнародних розрахунків.
Варіант 10. Фірма «Астра» має у МТ банку розрахунковий рахунок у гривнях та валютний рахунок у євро. До цього часу фірма купувала мінеральні добрива в Російській Федерації. Але нині вона дістала вигідніші пропозиції з інших країн: - австрійська фірма «Технотайл» запропонувала оплату за відкритим рахунком на умові РОВ через 1 місяць; - компанія «Дер Волен» із Португалії ставить умовою документарне інкасо, СІР через два місяці; - фірма «НКТ» з Бельгії вимагає документарний акредитив, СІР через З місяці. Завдання: Фірма вирішила використати форвардний контракт як засіб покриття валютного ризику. За одним з 5 варіантів з’ясуйте найкращу пропозицію, використовуючи дані таблиць 1-3: Таблиця 1 Курси «Форвард» для Євро у грн.
Таблиця 2 Ціни за одну тонну мінеральних добрив
Таблиця З Загальні витрати
Варіант 11. Ваш клієнт — є суб’єктом зовнішньоекономічних відносин. Донедавна компанія здійснювала свої зовнішньоекономічні операції лише з кількома іноземними фірмами. В зв’язку з розширенням обсягу операцій виникла потреба в більш виваженому підході відносно вибору зарубіжних партнерів. Особлива увага має приділятися економічній ефективності реалізації різних форм розрахунків. Компанія замовила експертний висновок щодо оцінки зовнішньоторгового контракту в торгово-промисловій палаті. В експертному висновку необхідно: 1) оцінити загальну ефективність реалізації контракту, надати керівництву компанії про позиції щодо подальшого розвитку зв’язків з даним партнером; 2) надати консультацію з питань банківського обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств — форвардні та опціонні контракти, основні форми міжнародних розрахунків, валютні ризики та шляхи їх подолання; 3) визначити ефективність використання обраної форми розрахунків при реалізації конкретного контракту, дати рекомендації щодо подальшого застосування цієї форми розрахунків в зовнішньоекономічних операціях. Аналіз та оцінку здійснювати на основі контракту.
Варіант 12. Фірма «Омега» має у ВТБ банку розрахунковий рахунок у гривнях та валютний рахунок у євро. До цього часу фірма купувала паливні фільтра в Російській Федерації. Але нині вона дістала вигідніші пропозиції з інших країн: - австрійська фірма «АТФ» запропонувала оплату за відкритим рахунком на умові РОВ через 1 місяць; - компанія «Дер Вайс» із Португалії ставить умовою документарне інкасо, СІР через два місяці; - фірма «БТК» з Бельгії вимагає документарний акредитив, СІР через З місяці. Завдання: Фірма вирішила використати форвардний контракт як засіб покриття валютного ризику. За одним з 5 варіантів з’ясуйте найкращу пропозицію, використовуючи дані таблиць 1-3: Таблиця 1 Курси «Форвард» для Євро у грн.
Таблиця 2 Ціни за одну тонну мінеральних добрив
Таблиця З Загальні витрати
Варіант 13. Фірма «Оріон» має в Укргазбанку розрахунковий рахунок у гривнях та валютний рахунок у євро. До цього часу фірма купувала віконну фурнітуру в Російській Федерації. Але нині вона дістала вигідніші пропозиції з інших країн: - німецька фірма «Хендерс» запропонувала оплату за відкритим рахунком на умові РОВ через 1 місяць; - компанія «БТС» із Португалії ставить умовою документарне інкасо, СІР через два місяці; - фірма «Стар» з Бельгії вимагає документарний акредитив, СІР через З місяці.
Завдання: Фірма вирішила використати форвардний контракт як засіб покриття валютного ризику. За одним з 5 варіантів з’ясуйте найкращу пропозицію, використовуючи дані таблиць 1-3:
Таблиця 1 Курси «Форвард» для Євро у грн.
Таблиця 2 Ціни за одну тонну мінеральних добрив
Таблиця З Загальні витрати
Варіант 14. Фірма «Троянда» має у АМТ банку розрахунковий рахунок у гривнях та валютний рахунок у євро. До цього часу фірма купувала комплектуючі для холодильного обладнання в Російській Федерації. Але нині вона дістала вигідніші пропозиції з інших країн: - австрійська фірма «Технолайф» запропонувала оплату за відкритим рахунком на умові РОВ через 1 місяць; - компанія «Долен» із Португалії ставить умовою документарне інкасо, СІР через два місяці; - фірма «ОРТ» з Бельгії вимагає документарний акредитив, СІР через З місяці. Завдання: Фірма вирішила використати форвардний контракт як засіб покриття валютного ризику. За одним з 5 варіантів з’ясуйте найкращу пропозицію, використовуючи дані таблиць 1-3: Таблиця 1 Курси «Форвард» для Євро у грн.
Таблиця 2 Ціни за одну тонну мінеральних добрив
Таблиця З Загальні витрати
Варіант 15. Фірма «Юпітер» має у МТС банку розрахунковий рахунок у гривнях та валютний рахунок у євро. До цього часу фірма купувала мотоблоки в Російській Федерації. Але нині вона дістала вигідніші пропозиції з інших країн: - китайська фірма «Поні» запропонувала оплату за відкритим рахунком на умові РОВ через 1 місяць; - компанія «Дизель» із Німеччини ставить умовою документарне інкасо, СІР через два місяці; - фірма «ДВТ» з Бельгії вимагає документарний акредитив, СІР через З місяці. Завдання: Фірма вирішила використати форвардний контракт як засіб покриття валютного ризику. За одним з 5 варіантів з’ясуйте найкращу пропозицію, використовуючи дані таблиць 1-3: Таблиця 1 Курси «Форвард» для Євро у грн.
Таблиця 2 Ціни за одну тонну мінеральних добрив
Таблиця З Загальні витрати
Варіант 16. Ви працюєте в акціонерному товаристві і відповідаєте за здійснення зовнішньоекономічної діяльності, зокрема експортних операцій. Які ризики супроводжуватимуть дану діяльність, і які методи на Вашу думку допоможуть знизити ризики? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 17. Ви працюєте в банку на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 18. Ви керівник ТОВ «ОКСІ», що займається випуском деревообробної продукції на експорт. З якими ризиками може стикнутися ваше підприємства в умовах значного коливання валютного курсу? Які методи ви можете застосовувати у такому разі? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 19. Ви керівник акціонерного товариства що використовує імпортовану сировинну базу у виробничому процесі. Яким чином ви можете спрогнозувати валютний курс з метою мінімізації або уникнення ризиків? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 20. Ви керівник ТОВ «ФОКУС», що займається випуском металоконструкцій на експорт. З якими ризиками може стикнутися ваше підприємства в умовах значного коливання валютного курсу? Які методи ви можете застосовувати у такому разі? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 21. Ви являєтесь вкладником банківського депозиту. Яким ризикам піддається ваш внесок в умовах нестабільного середовища? Наведіть приклади і надайте пропозиції стосовно уникнення чи мінімізації ризиків.
Варіант 22. Фірма «Кондор» донедавна здійснювала свої зовнішньоекономічні операції лише з кількома іноземними фірмами. Але тепер «Кондор» активно розширює свої зв’язки з багатьма країнами світу. При цьому кожна з них одночасно є імпортером та експортером на світовому ринку. Нещодавно фінансовий менеджер цієї компанії запросив вас як експерта торгово-промислової палати проконсультувати його з основних питань банківського обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств: форвардні та опціонні валютні контракти, основні форми міжнародних розрахунків (акредитиви, інкасо, чисті платежі тощо). Головні запитання стосувалися ризиків, з якими підприємство може зіткнутися, та шляхів їх подолання. Завдання: 1 Порадьте вашому клієнтові найкращі інструмента страхування валютного ризику залежно від ситуації, яка може трапитися на ринку. 2 Назвіть позитивні властивості форм міжнародних розрахунків для вашого клієнта, якщо він — експортер (імпортер). 3 Охарактеризуйте найтиповіші ризики, що їх може зазнати «Астра» при використанні кожної форми міжнародних розрахунків.
Варіант 23. Фірма «ФІНС» донедавна здійснювала свої зовнішньоекономічні операції лише з кількома іноземними фірмами. Але тепер «ФІНС» активно розширює свої зв’язки з багатьма країнами світу. При цьому кожна з них одночасно є імпортером та експортером на світовому ринку. Нещодавно фінансовий менеджер цієї компанії запросив вас як експерта торгово-промислової палати проконсультувати його з основних питань банківського обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств: форвардні та опціонні валютні контракти, основні форми міжнародних розрахунків (акредитиви, інкасо, чисті платежі тощо). Головні запитання стосувалися ризиків, з якими підприємство може зіткнутися, та шляхів їх подолання. Завдання: 1 Порадьте вашому клієнтові найкращі інструмента страхування валютного ризику залежно від ситуації, яка може трапитися на ринку. 2 Назвіть позитивні властивості форм міжнародних розрахунків для вашого клієнта, якщо він — експортер (імпортер). 3 Охарактеризуйте найтиповіші ризики, що їх може зазнати «Астра» при використанні кожної форми міжнародних розрахунків.
Варіант 24. Ви працюєте у «Правекс» на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 25. Ви керівник ТОВ «МЕРКС», що займається випуском металоконструкцій на експорт. З якими ризиками може стикнутися ваше підприємства в умовах значного коливання валютного курсу? Які методи ви можете застосовувати у такому разі? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 26. Ви являєтесь вкладником банківського депозиту. Яким ризикам піддається ваш внесок в умовах нестабільного середовища? Наведіть приклади і надайте пропозиції стосовно уникнення чи мінімізації ризиків.
Варіант 27. Фірма «ОКСІ» донедавна здійснювала свої зовнішньоекономічні операції лише з кількома іноземними фірмами. Але тепер «ОКСІ» активно розширює свої зв’язки з багатьма країнами світу. При цьому кожна з них одночасно є імпортером та експортером на світовому ринку.
Варіант 28. Ви працюєте у «ПРИВАТ» на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 29. Ви керівник ТОВ «МОТОРС», що займається випуском металоконструкцій на експорт. З якими ризиками може стикнутися ваше підприємства в умовах значного коливання валютного курсу? Які методи ви можете застосовувати у такому разі? Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
Варіант 30. Ви працюєте у «ІНДУСТРІАЛБАНК» на посаді фінансового директора. Які ризики супроводжують вашу діяльність, і якими методами можна знизити банківські ризики. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами. Відповідь обґрунтуйте з наведеними прикладами.
|