СЕМЕСТР
ВАРІАНТ 1 Теоретичні питання: 1. Поняття цивільно-процесуального права, предмет та метод. 2. Особливості участі у цивільному процесі особи, яка надає правову допомогу. Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати статті з Цивільно-процесуального кодексу, які вказують на зобов’язання, заборону, примус (не менше 5 прикладів):
Практична робота (вирішіть задачу): Громадянин Усенко видаючи довіреність представнику Коломийцю не обумовив обмежень у діях представника. Після того як Коломиєць у судовомк засіданні до основного позову про відшкодування шкоди Усенка заподіяної під час виконання своїх трудових обовязків, заявив додатковий позов про відшкодування моральної шкоди Усенку (логічно її обгрунтувавши), але раніше це не узгодив з Усенко. Після чого Усенко звернувася до суду з позовом проти Коломийця і вимагав відібрати у нього ліцензію на заняття адвокатською діяльністю, оскільки на його думку Коломиєць порушив його процесуальне право і перебрав на себе ті права, які Усенко йому не доручав. Обгрунтуйте дії Усенка. Яке рішення повинен винести суд за позовом Усенка проти адвоката Коломийця? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Підготувати заяву про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
ВАРІАНТ 2 Теоретичні питання: 1. Співвідношення цивільно-процесуального права з іншими галузями права. 2. Поняття і значення представництва в цивільному процесі. Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати статті з Цивільно-процесуального кодексу, які характеризують диспозитивний метод, не менше 5 статей:
Практична робота (вирішіть задачу): Антонов звернувся до адвоката Петрова з проханням представляти його інтереси в суді по справі, що стосується усиновлення 7 річного Ониська Петра, на що адвокат погодився. Для узаконення даної домовленості Антонов запропонував Петрову укласти довіреність на пердставництво інтерів Антонова в суді, на що адвокат відповів відмовою. При зверненні до суду Петрову було вімовлено у відкритті провадження, мотивуючи це як незаконні дії. Обгрунтуйте рішення суду і дайте правову оцінку діям адвоката Петрова. Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені прокурора. ВАРІАНТ 3 Теоретичні питання: 1. Джерела цивільно-процесуального права. 2. Види представництва в цивільно-процесуальному праві.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Зробити порівняння принципів цивільно-процесуального права з принципами Конституції України, а саме, які принципи цивільно-процесуального права відповідають принципам Конституції України:
Практична робота (вирішіть задачу): Позивач по справі про розділ житлового будинку Дмитренко О.Т. вирішив використати для захисту своїх прав в якості представника адвоката Мішина Г.М. і надати йому всіх повноважень, передбачених ст. 44 Цивільно-процесуального кодексу України. Як необхідно документально оформити такі повноваження? Розпишіть і складіть даний документ відповідно до цивільно-процесуальних норм. Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені уповноваженого Верховної Ради з прав людини. ВАРІАНТ 4 Теоретичні питання: 1. Поняття цивільного судочинства його завдання, види та стадії. 2. Умови, які необхідні для здійснення функцій представника.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати статті Цивільно-процесуального кодексу, які відповідають трьом елементам виникнення цивільно-процесуальних правовідносин, а саме підстави, приводи та передумови (не менше 5 прикладів на кожен елемент правовідносин):
Практична робота (вирішіть задачу): При розгляді судом справи Лісгоспу до Видюка Л.С. про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок пожежі, що виникла з вини відповідача, інтереси Лісгоспу представляв робітник Симодід Г. Довіреність на захист інтересів Лісгоспу йому було видано без будь-яких обумовленостей у виконанні окремих процесуальних дій, в зв'язку з чим він вважав, що всі, визначені законом для позивача права в процесі він може реалізувати, і, виходячи з цього, відмовитися від позову. Суд прийняв таку відмову і провадження по справі закрив. Чи законні дії представника і суду? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені органів державної влади. ВАРІАНТ 5 Теоретичні питання: 1. Поняття та значення принципів цивільно-процесуального права. 2. Процесуальні права та обов`язки представника.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Наведіть приклади, в яких випадках повивачем та відповідачем може бути фізична особа, юридична особа, держава (не менше 5 прикладів)та зробіть порівняльну характеристику:
Практична робота (вирішіть задачу): Представник туристичної фірми "Ай-Тодар" подав до суду довіреність такого змісту: "Видано це Погодину О.А. в тому, що йому довіряється захист інтересів туристичної фірми з правом виконання всіх процесуальних дій, передбачених законом позивачу". В судовому засіданні він визнав позовні вимоги Некрутяк О.Р. Чи мав він на це право? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені органів місцевого самоврядування. ВАРІАНТ 6 Теоретичні питання: 1. Система принципів цивільно-процесуального права та їх класифікація. 2. Поняття і значення процесуальних строків, їх види.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: У вигляді таблиці, відповідно до Цивільно-процесуального кодексу від 18 березня 2004 року № 1618 – 4, зробити порівняльну характеристику правового становища позивача і відповідача:
Практична робота (вирішіть задачу): В судовому засіданні представник туристичної фірми "Костель" юрисконсульт Борул В.К. дав згоду на зміну позивачем формулювання звільнення. Чи мав він на це право, коли в довіреності зазначалось, що йому дозволяється захищати інтереси фірми усіма передбаченими Цивільно-процесуальним кодексом України процесуальними засобами? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Підготувати довіреність на ведення справи в суді від імені фізичної особи. ВАРІАНТ 7 Теоретичні питання: 1. Дайте характеристику загально правових (конституційних) принципів та їх роль в цивільно-процесуальному праві. 2. Загальна характеристика договірного представництва.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: У вигляді таблиці зробити порівняльну характеристику правового становища третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору і третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Практична робота (вирішіть задачу): Рішенням суду Максименко П.П. була поновлена на роботі бібліотекаря районної дитячої бібліотеки і на її користь було стягнуто з відділу культури виконкому райради заробітну плату за вимушений прогул. На зазначене рішення від імені відповідача була подана апеляційна скарга, підписана інспектором райвідділу культури Аміренко П.О., хоч довіреність на право подачі скарги йому не видавалась. Чи можна визнати Аміренка П.О. процесуальним представником відповідача? Якщо ні, то хто повинен реагувати на таку скаргу суд? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Підготувати довіреність на ведення справи в суді від імені юридичної особи. ВАРІАНТ 8 Теоретичні питання: 1. Дайте характеристику міжгалузевим та галузевим принципам цивільно-процесуального права. 2. Загальна характеристика законного представництва.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати з цивільно-процесуального законодавства норми статей, які регулюють порядок діяльності представника на різних стадіях судочинства:
Практична робота (вирішіть задачу): При розгляді позову Управління житлового господарства до Буркуна О.О. про вселення його і членів сім'ї з наданням житлового приміщення відповідач заперечував проти позову, посилаючись на те, що приміщення, яке надається йому і членам його сім'ї не придатне за санітарними умовами для проживання. В зв'язку з цим суд зобов'язав міську санітарно-епідеміологічну службу провести обстеження житлового приміщення і подати до суду висновок щодо придатності чи непридатності для проживання. Яким суб'єктом процесуальних правовідносин буде по цій справі санітарно-епідеміологічна служба та яка правова природа їх висновку? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Підготувати заяву про забезпечення доказів, відповідно до ст. 134 Цивільно-процесуального кодексу. ВАРІАНТ 9 Теоретичні питання: 1. Поняття цивільно-процесуальних правовідносин. 2. Правова характеристика осіб, які звільняються від надання свідчень як свідки.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: З цивільно-процесуальному законодавстві виписати норми статей, які вказують на строки, що встановлені законом та судом (не менше 5 норм):
Практична робота (вирішіть задачу): Побігайло О.В. звернулася до наркологічної лікарні, де перебував на лікування від алкоголізму її чоловік, з клопотанням порушити перед компетентними органами питання про обмеження його в дієздатності. Головний лікар порадив Пабігайло О.В. звернутися з цього приводу до прокурора, а для захисту її інтересів — до комітету профспілки за місцем роботи, а інтересів дітей – до органів опіки та піклування. Вислухавши пояснення, повнолітній син Побігайло О.В. подав від свого імені до суду заяву про обмеження в дієздатності батька. Чи мав на це право син? Чи правильне роз'яснення головного лікаря? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Підготувати заяву про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. ВАРІАНТ 10 Теоретичні питання: 1. Суб`єкти цивільно-процесуальних правовідносин та їх класифікація. 2. Обчислення процесуальних строків в цивільно-процесуальному праві.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: З цивільно-процесуальному законодавстві виписати норми статей, які вказують на обчислення строків роками, місяцями і днями (не менше 7 норм):
Практична робота (вирішіть задачу): До органу опіки та піклування від батьківського комітету та адміністрації школи надійшов лист з проханням позбавити батьківських прав подружжя Чорнов"язів П.Е. і З.М., які ведуть паразитичний спосіб життя і не турбуються про матеріальне забезпечення і виховання своїх дітей Петра і Павла - учнів 3 і 5 класу середньої школи. Органи опіки та піклування разом з комісією у справах неповнолітніх розглянула цю заяву на своєму засіданні і на підставі прийнятого рішення звернулася з позовом до суду про позбавлення Чорнов'язів П.Е. і З.М. батьківських прав. Суддя відмовив прийняти до свого провадження їх позовну заяву, мотивуючи тим, що за законом вони таким правом не наділені і порадив звернутися до прокурора, який вправі пред'явити позов. Чи правильна відмова судді? Визначте згідно з ЦПК України в яких справах можлива участь в цивільному процесі органів опіки та піклування для захисту прав інших осіб? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені прокурора. ВАРІАНТ 11 Теоретичні питання: 1. Суд, як обов`язковий суб`єкт цивільно-процесуальних правовідносин. 2. Зупинення, перерив, продовження і поновлення процесуальних строків.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: 1. Опрацювати у вигляді таблиці Закон України «Про судовий збір» 8 липня 2011 року і розрахувати суму судового збору:
Практична робота (вирішіть задачу): При здійсненні загального нагляду прокурор встановив у туристичній фірмі "Надія " факт порушення законодавства цивільних прав споживачів та ведення підприємницької діяльності. Туристична фірма обслуговувала екскурсії, організовувала харчування власними силами, без необхідного дозволу та оформлення необхідних документів. Прокурор пред'явив позов, але на розгляд справи не з'явився, зателефонував про поважність причини неявки і просив розглянути справу без його участі. Варіанти відповіді: 1. Суд розглядав справу і позов задовольнив. 2. Суд відклав розгляд справи і постановив ухвалу про обов'язкову участь прокурора в процесі по справі. Чи правильні такі дії суду, відповідь обґрунтуйте? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені уповноваженого Верховної Ради з прав людини. ВАРІАНТ 12 Теоретичні питання: 1. Зміст цивільно-процесуальних правовідносин. 2. Поняття та значення судових витрат.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати статті з Цивільно-процесуального кодексу, які вказують на зобов’язання, заборону, примус (не менше 5 прикладів):
Практична робота (вирішіть задачу): При проведенні перевірки дотримання законодавства про охорону прав дітей, які перебували в дитячому дошкільному закладі прокурором району було виявлено, що Вовчук Г.А. не надає матеріальної допомоги, ухиляється від внесення плати на утримання сина Тимофія. При таких обставинах прокурор пред'явив в суд позов про стягнення з Вовчука Г.А. коштів на утримання сина Тимофія. При повторному розгляді справи суд задовольнив позов, але один з суддів був не згодний з рішенням і виклав в письмовій формі свою окрему думку, яка була приєднана до справи. Прокурор зажадав ознайомитись з окремою думкою, але суддею йому було в цьому відмовлено. Чи вправі прокурор пред’явити такий позов і ознайомитися з окремою думкою? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені органів державної влади. ВАРІАНТ 13 Теоретичні питання: 1. Об`єкт цивільно-процесуальних правовідносин. 2. Види судових витрат в цивільному судочинстві.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати статті з Цивільно-процесуального кодексу, які характеризують диспозитивний метод, не менше 5 статей:
Практична робота (вирішіть задачу): Від батьківського комітету школи та опікунської Ради району до прокурора надійшла заява про те, що учні 5 і 7 класу Косогон О.П. і Косогон Б.П. не відвідують школу внаслідок того, що їх батьки перешкоджають їм у цьому, примушують працювати цілими днями в домашньому господарстві доглядати худобу та обробляти город, не пускають погуляти з іншими дітьми. Перевіркою заяви було також встановлено, що батьки дітей не піклуються про них, ніде не працюють та зловживають алкоголем. Як належить поступити прокурору? Визначте учасників процесу по цій справі. Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Скласти заяву про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів від імені органів місцевого самоврядування. ВАРІАНТ 14 Теоретичні питання: 1. Поняття сторін в цивільному процесі, їх права і обовя`зки. 2. Відсторонення та розстрочення судових витрат.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Зробити порівняння принципів цивільно-процесуального права з принципами Конституції України, а саме, які принципи цивільно-процесуального права відповідають принципам Конституції України:
Практична робота (вирішіть задачу): Директор інституту «Гідроводпроект» звільнив з роботи гідролога Максимова П.В. в зв’язку із зменшенням обсягу робіт. У дійсності ж ніякого зменшення обсягу робіт не було і на посаду гідролога була прийнята Соловейко Н.А.. Максимов П.В. звернувся до суду з позовом про поновлення його на роботі. Суд поновив на роботі Максимова П.В. і стягнув зарплату за вимушений прогул з директора інституту. Визначте процесуальне становище директора та правильність рішення суду? Практична робота (підготуйте процесуальний документ) Підготувати довіреність на ведення справи в суді від імені фізичної особи. ВАРІАНТ 15 Теоретичні питання: 1. Процесуальна співучасть її мета та підстави. 2. Розподіл судових витрат між сторонами.
Заповніть таблицю відповідно до вимог: Виписати статті Цивільно-процесуального кодексу, які відповідають трьом елементам виникнення цивільно-процесуальних правовідносин, а саме підстави, приводи та передумови (не менше 5 прикладів на кожен елемент правовідносин):
|