Студопедия — Министерство образования и науки Российской Федерации. ВСП «Мелітопольский коледж Таврійського державного
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Министерство образования и науки Российской Федерации. ВСП «Мелітопольский коледж Таврійського державного






ВСП «Мелітопольский коледж Таврійського державного

агротехнічного університету»

 

 

Звіт з індивідуальної практики

З теми: «Пайка електромонтажних елементів»

 

 

Підготував

Студент 232гр. Веліхаев Р.

 

 

Мелітополь 2014

 

Пайка - це технологічна операція, застосовувана для отримання нероз'ємного з'єднання деталей з різних матеріалів шляхом введення між цими деталями розплавленого матеріалу (припою), що має більш низьку температуру плавлення, ніж матеріал (матеріали) з'єднуються деталей.

 

 

Споюють елементи деталей, а також припой і флюс вводяться в зіткнення і піддаються нагріву з температурою вище температури плавлення припою, але нижче температури плавлення спаюється деталей. В результаті припой переходить у рідкий стан і змочує поверхні деталей. Після цього нагрів припиняється, і припой переходить в тверду фазу, утворюючи з'єднання.

 

 

Міцність з'єднання багато в чому залежить від зазору між сполучаються деталями (від 0,03 до 2 мм), чистоти поверхні і рівномірності нагріву елементів. Для видалення оксидної плівки та захисту від впливу атмосфери, а також для зниження поверхневого натягу і поліпшення розтікання припою застосовують флюси.

 

 

 

 
 


Паяльник – це ручний інструмент, застосовуваний при лудінні і пайку для нагріву деталей, флюсу, розплавлення припою і внесення його в місце контакту спаюється деталей. Робоча частина паяльника, звичайно звана жалом, нагрівається полум'ям (наприклад від паяльної лампи) або електричним током.

Паяльники з періодичним нагріванням

· Молоткасті і торцеві паяльники представляють собою масивний робочий наконечник, закріплений на відносно довгою металевою рукоятці, довжина якої забезпечує безпеку в поводженні з інструментом. Для виконання нестандартних робіт паяльники подібного типу забезпечуються фасонними наконечниками. Нагрівання цих паяльників здійснюється зовнішніми джерелами тепла. Це найбільш старий вид паяльників (відомі з античності).

· Дугового паяльник - нагрів паяльника здійснюється електричною дугою, періодично возбуждаемой між вугільним електродом, розташованим в ній паяльника і наконечником. Дугового паяльник масою 1 кг нагрівається до температури 500 ° C при напрузі 24 В протягом 3 хв, споживана потужність 1,5-2,0 кВт.

Паяльники з постійним нагрівом

· Електропаяльники, мають вбудований електронагрівальний елемент, що працює від електромережі, від понижуючого трансформатора або від акумуляторів.

· Газовие- паяльники з вбудованою газовим пальником (горючий газ подається з вбудованого балончика зі скрапленим газом, або, рідше, газ подається по шлангу від зовнішнього джерела).

· Паяльники, що працюють на рідкому паливі - схожі з газовими, але нагрівання здійснюється полум'ям згорає рідкого палива.

· Термоповітряні - в них нагрів деталей, розплавлення припою відбувається шляхом обдування їх струменем гарячого повітря. У цьому він нагадує промисловий фен, але, на відміну від нього, використовується тонкий струмінь повітря.

· Інфрачервоні - нагрівання здійснюється джерелом інфрачервоного випромінювання.

Припій - метал або сплав, застосовуваний при пайку для з'єднання заготовок і має температуру плавлення нижче, ніж сполучаються метали. Застосовують сплави на основі олова, свинцю, кадмію, міді, нікелю та інші.

Припої бувають у вигляді гранул, прутків, дроту, порошку, фольги і заставних деталей.

 

Пайку здійснюють або з метою створення механічно міцного (іноді герметичного) шва, або для отримання електричного контакту з малим перехідним опором. При пайку місця з'єднання і припій нагрівають. Так як припой має температуру плавлення значно нижче, ніж сполучається метал (або метали), то він плавиться, в той час як основний метал залишається твердим. На кордоні дотику розплавленого припою і твердого металу відбуваються різні фізико-хімічні процеси. Припій змочує метал, розтікається по ньому і заповнює зазори між сполучаються деталями. При цьому компоненти припою дифундують в основний метал, основний метал розчиняється в припої, в результаті чого утворюється проміжний прошарок, яка після застигання з'єднує деталі в одне ціле.

 

Вибирають припой з урахуванням фізико-хімічних властивостей з'єднуються металів (наприклад, по температурі плавлення), необхідної механічної міцності спаю, його корозійної стійкості та вартості. При пайку струмоведучих частин необхідно враховувати питому провідність припою. Жидкотекучесть низькотемпературних припоїв дає можливість паяти вироби складної форми.

 

 

 

Припої прийнято ділити на дві групи:

 

  • м'які;
  • тверді.

До м'яких відносяться припої з температурою плавлення до 300 ° C, до твердих - вище 300 ° C. Крім того, припої суттєво різняться по механічної міцності. М'які припої мають межу міцності при розтягуванні 16-100 МПа, а тверді - 100-500 МПа.

 

М'якими припоями є олов'яно-свинцеві сплави (ПОС) з вмістом олова від 10 (ПОС 10) до 90% (ПОС 90), решта свинець. Провідність цих припоїв становить 9-15% чистої міді. Плавлення цих припоїв починається при температурі 183 ° C (температура евтектики системи олово-свинець) і закінчується при наступних температурах:

 

ПОС 15 - 280 ° C.

ПОС 25 - 260 ° C.

ПОС 33 - 247 ° C.

ПОС 40 - 235 ° C.

ПОС 60 - 191 ° C.

ПОС 90 - 220 ° C.

 

Припої ПОС 61 і ПОС 63 плавляться при постійній температурі 183 ° C, так як їх склад практично збігається зі складом евтектики олово-свинець. Крім цих складів в якості м'яких припоїв використовуються також:

 

Найбільш поширеними твердими припоями є мідно-цинкові (ПМЦ) і срібні (ПСр) з різними добавками.

Температури плавлення ПСр і ПМЦ:

 

ПСр 10 - 830 ° С.

ПСр 12 - 785 ° С.

ПСр 25 - 765 ° С.

ПСр 45 - 720 ° С.

ПСр 65 - 740 ° С.

ПСр 70 - 780 ° С.

ПМЦ 36 - 825 ° С.

ПМЦ 42 - 833 ° С.

ПМЦ 51 - 870 ° С

 

Широке поширення набули припои мідно фосфористі. До мідно фосфористим припою відносяться сплави міді, фосфору, олова. Дані припои застосовуються при пайку міді, мідних сплавів, срібла, чавуну, твердих сплавів.

Температури плавлення мідно фосфористих припоев:

 

П81 - 660 ° С.

П14 - 680 ° С.

МФ7 - 820 ° С.

П47 - 810 ° С.

 

Флюс –це речовини (частіше суміш) органічного та неорганічного походження, призначені для видалення оксидів з поверхні під пайку, зниження поверхневого натягу, поліпшення розтікання рідкого припою і / або захисту від дії навколишнього середовища.

 

Флюси сприяють кращому смачиванию припаювати деталей та розтіканню припою по шву, оберігають нагрітий при пайку метал від окислення.

Паяльний флюс не повинен взаємодіяти з припоєм, крім флюсів для реактивно-флюсового пайки. Залежно від технології, флюс може використовуватися у вигляді рідини, пасти або порошку. Існують також паяльні пасти, які містять частки припою разом з флюсом; іноді трубка з припою містить всередині флюс-заповнювач.

Прикладами флюсів можуть служити каніфоль, хлор, цинк, солі.

 

Класифікація

 

  • по температурному інтервалу активності:
  • низькотемпературні (до 450 ° C);
  • високотемпературні (понад 450 ° C);
  • за природою розчинника:
  • водні;
  • неводні;
  • за природою активатора визначального дії:
  • низькотемпературні:
  • каніфольні;
  • кислотні;
  • галогенідні;
  • гідразіновие;
  • фторборатние;
  • анілінові;
  • стеаринові;
  • високотемпературні:
  • галогенідні;
  • боридного-вуглекислі;
  • за механізмом дії:
  • захисні;
  • хімічного дії;
  • електрохімічного дії;
  • реактивні;
  • за агрегатним станом:
  • тверді;
  • рідкі;
  • пастоподібні.

Згідно ГОСТ 19250-73 «Флюси паяльні. Класифікація», паяльні флюси поділяються за такими ознаками:

 

  Зміст   I. Техніка безпеки II. Пайка. III. Види паяльників. IV. Види припоїв. V. Флюс    

 

 

 
 

 

 


Техніка безпеки по використанню паяльника

 

ü Перевірити цілісність шнура, штепсельної вилки і розетки.

ü Перевірити цілісність самого паяльника, на наявність ушкоджень ізоляції.

ü Якщо при включенні паяльника чути тріск - негайно вимикайте його.

ü не працюють в приміщеннях з підвищеною вологістю.

ü Не працювати вологими руками.

ü При виключенні не зволікати за провід.

ü Тримати паяльник тільки за ручку, уникаючи дотиків до металевих частин (дуже ВСОК температура)

ü Працювати тільки в провітрюваному приміщенні.

ü При пайку не нахилятися над паяльником боліже ніж на 20 см.

ü щоб уникнути попадання бризок олова і гарячих парів в очі.

ü не працюють поблизу горючих і легкозаймистих предметів і на

ü столах з горючих матеріалів без негорючої підставки.

ü У перервах між роботою ставити паяльник тільки на підставку.

ü Не в якому разі не впускайте навіть вимкнений паяльник.

ü Після закінчення роботи не доторкатися до жала і корпусу паяльника до його повного остигання (15-30 хвилин)

 

 

 
 

 

 

Министерство образования и науки Российской Федерации







Дата добавления: 2015-06-15; просмотров: 368. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия