Відповіді
· Ділянка м-РНК на 5' кінці, яка слугує для захисту молекули та активації трансляції. · Ділянка м-РНК на 3' кінці, яка слугує для захисту молекули та активації трансляції. · Ділянка м-РНК на 5' кінці, яка слугує для захисту молекули та пригнічення трансляції. · Ділянка м-РНК на 3' кінці, яка слугує для захисту молекули та пригнічення трансляції.
Питання № 208: У чому полягає процес кепування? Відповіді: · Приєднання до 5' кінця м-РНК трьох молекул гуаніну та розгорнутої молекули 7-метилгуаніну. · Приєднання до 3' кінця м-РНК трьох молекул гуаніну та розгорнутої молекули 7-метилгуаніну. · Відщеплення від 5' кінця м-РНК трьох молекул гуаніну та розгорнутої молекули 7-метилгуаніну. · Приєднання до 3' кінця м-РНК трьох молекул гуаніну та розгорнутої молекули 7-метилгуаніну.
Питання № 209: На чому основана захисна дія кепу від атаки матричних РНК нуклеазами? Відповіді: · Кеп моделює 3' кінець м-РНК. · Кеп моделює 5' кінець м-РНК. · Кеп сприяє деградації нуклеази. · Кеп викликає денатурацію нуклеазі.
Питання № 210: На яки типи поділяється ініціація трансляції у еукаріотів? Відповіді: · Кеп-залежниу та кеп-незалежну. · Пряму та непряму. · Аденілат-залежну та аденілат-незалежнк. · Залежну від факторів ініціації та незалежну від факторів ініціації.
Питання № 211: Що таке клонування генів? Відповіді: · Штучний метод розмноження генів за допомогою введення в геном бактерій. · Штучний метод редуплікації ДНК у клітинах бактерій. · Штучний метод розмноження генів за допомогою введення в геном вірусів. · Штучний метод розмноження генів за допомогою введення в геном еукаріотів.
Питання № 212: Що таке плазміди? Відповіді: · Кільцеві молекули ДНК бактерій, які несуть додаткову генетичну інформацію. · Кільцеві молекули ДНК бактерій, які несуть основну генетичну інформацію. · Кільцеві молекули ДНК бактерій, які не несуть генетичної інформації. · Кільцеві молекули ДНК еукаріотів, які несуть додаткову генетичну інформацію.
Питання № 213: Як бактеріальні плазміди використовуються у клонуванні генів та генній інженерії? Відповіді: · В якості векторів для перенесення генетичної інформації. · В якості векторів для видалення зайвої генетичної інформації. · В якості молекул, у яких відбувається експресія чужорідного генетичного матеріалу.
Питання № 214: За участю яких ферментів виділяють фрагмент ДНК, який потрібно клонувати, з загальної молекули ДНК? Відповіді: · За допомогою рестриктаз. · За допомогою ДНК-полімераз. · За допомогою РНК-полімераз. · За допомогою ДНК-лігаз.
Питання № 215: Якими способами можна отримати фрагменти ДНК для клонування? Відповіді: · За допомогою рестрикції та оберненої транскрипції. · За допомогою рестрикції та денатурації. · За допомогою оберненої транскрипції та редуплікації. · За допомогою транскрипції та оберненої редуплікації.
Питання № 216: Що таке трансгенні сорти (породи)? Відповіді: · Сорти або породи, отримані за допомогою штучного внесення в геном модифікованого організму певних генів інших організмів. · Сорти або породи, отримані за допомогою мутаційної модифікації геному. · Сорти або породи, отримані за допомогою штучного клонування певних генів організму, що піддається модифікації. · Сорти або породи, отримані за допомогою штучної рекомбінації певних генів організму, що піддається модифікації.
Питання № 217: Якими способами може бути внесена генетична інформація у геном модифікованого організму? Відповіді: · За допомогою векторів або прямих методів переносу генів. · За допомогою векторів або методів переносу генів, заснованих на перебудовах ДНК. · За допомогою трансдукції або прямих методів переносу генів. · За допомогою редуплікації або векторного переносу генів.
Питання № 218: Які бактерії використовуються для переносу генів у рослинні організми? Відповіді: · Бактерії, що викликають ракові пухлини рослин (Агробактерії). · Кишкова паличка. · Бульбашкові бактерії. · Бактерії, які викликають гнилизни рослин.
Питання № 219: Що таке тотипатентність рослин? Відповіді: · Здатність будь-якої клітини рослин за сприятливих умов утворювати цілісний організм. · Здатність ушкоджених рослин регенерувати деякі тканини або органи. · Здатність рослинних клітин ділитися протягом всього життєвого циклу організму. · Здатність рослинних організмів до утворення нових органів у процесі життєдіяльності.
Питання № 220: За допомогою яких методів у Ті-плазміді агробактерій видаляють гени, відповідальні за ракове переродження рослинних тканин? Відповіді: · За допомогою транспозиції. · За допомогою мутацій. · За допомогою рестрикції. · За допомогою реплікації.
Питання № 221: Які умови потрібні для утворення з генетично модифікованої калусної культури цілої рослини? Відповіді: · Зміна співвідношення фітогормонів у поживному середовищі. · Зміна співвідношення елементів мінерального живлення у поживному середовищі. · Зміна співвідношення мікроелементів у поживному середовищі. · Збільшення вологості поживного середовища. Питання № 222: Яка з наведених формул відповідає аденіну? Відповіді:
Питання № 223: Яка з наведених формул відповідає гуаніну? Відповіді:
Питання № 224: Яка з наведених формул відповідає тиміну? Відповіді:
Питання № 225: Яка з наведених формул відповідає урацилу? Відповіді:
Питання № 226: Яка з наведених формул відповідає цитозину? Відповіді:
Питання № 227. Яка з наведених формул відповідає рибозі? Відповіді:
Питання № 228. Яка з наведених формул відповідає 2' дезоксирибозі? Відповіді:
Питання № 229: Яка з наведених формул відповідає 2',3' дидезоксирибозі? Відповіді:
Питання № 230. Яка з наведених конфігурацій відповідає син-конформації нуклеотиду? Відповіді:
Питання № 231. Яка з наведених конфігурацій відповідає анти-конформації нуклеотиду? Відповіді:
Питання № 232: Яка з наведених формул відповідає рибонуклеотиду? Відповіді:
Питання № 233: Яка з наведених формул відповідає дезоксирибонуклеотиду? Відповіді:
Питання № 234: Яка з наведених формул відповідає 2'-ендо конфігурації цукру? Відповіді:
Питання № 235: Яка з наведених формул відповідає 3'-ендо конфігурації цукру? Відповіді:
|