Нарада як вид організації ділового спілкування групи
Основні етапи підготовки та проведення зборів” Підготував: студент ІІ курсу історико-соціологічного факультету групи ПЛ-21 Краглик Б.М.
Перевірив: Антончук О. М
Рівне 2015
ВСТУП 1. Нарада як вид організації ділового спілкування групи 2. Етапи підготовки і проведення зборів 3. Технологія підготовки проведення нарад і зборів 4. Протокол наради СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Ділова нарада є однією з форм ділового спілкування, мета якого — колективне обговорення, осмислення проблем і питань підприємства (організації) і прийняття відповідного рішення. Види ділових нарад виділяються з основної мети або задач, які необхідно вирішити: планування, мотивація, внутрішній розпорядок діяльності, контроль за діяльністю співробітників та інші. Проведення та підготовка ділового наради має певну технологію, дотримуючись якої можна без зусиль опанувати цією формою ділового спілкування. Ділова нарада — це не просто збори співробітників. Його мета повинна виглядати як мета-результат, тобто прийняття конкретного рішення. Тому цей результат потрібно сформулювати заздалегідь. Чим конкретніше формулювання рішення, тим ефективніше пройде нарада і результат буде досігнут. У процесі визначення мети організатору необхідно відповісти на питання: Чи може дане питання бути вирішене конкретним співробітником в поточному робочому порядку? Чи можна замінити нараду іншою формою вирішення питання? Порядок денний готується заздалегідь. Учасники наради повинні бути ознайомлені з майбутнім обговоренням, необхідними матеріалами, щоб мати можливість обдумати рішення. Причому, кожен пункт порядку денного повинен мати власну мету-результат. Крім питань порядку денного, учасники наради інформуються про час, відведеному на обговорення кожного питання. Традиційно ділові наради (за винятком екстрених) проводяться в певний день тижня у другій половині дня. Визначити коло учасників потрібно таким чином, щоб обійтися мінімальним числом співробітників. Оптимальний варіант 6-7 осіб. Конструктивне вирішення питань та проблем залежить присутності тільки зацікавлених осіб. Проведення наради краще доручати тим співробітникам, які найбільш компетентні в даній темі. Організатори повинні передбачити, наскільки це можливо, сумісність учасників наради. Це дозволить таким чином розставити стільці і розсадити людей, щоб підвищити ефективність спілкування. Інформація сприймається краще і швидше, якщо добре видно обличчя, очі, жести мовця.
Ділова нарада (збори) - усна комунікативна взаємодія групи людей (колективу). У цьому виді спілкування сполучаються різні жанри: ораторський монолог (вступне і заключне слово ведучого, виступи учасників, доповідь), бесіда (обмін інформацією, висування й обговорення ідей при «мозковій атаці»), дискусія. Ефективність зборів багато в чому залежить від таланту організатора - від його мовленнєвої майстерності й управлінських здібностей. Нерідко збори проводить сам керівник. Виділяють наступні основні задачі ділових нарад: 1)З'ясувати, проаналізувати стан справи (як виконується намічене, що відбувається в колективі...); обмінятися інформацією з обговорюваних питань, скоординувати зусилля і зробити організаційні висновки. Цим задачам відповідає інформаційний тип зборів. 2)Проінформувати колектив про пошуки в рішенні проблем, про новий досвід і можливості його впровадження, переконати співробітників у правильності проведеної господарської політики. Для рішення цих задач призначенеі роз'яснювальні збори чи збори - інструктаж. 3)Знайти колективне рішення проблеми, зібрати ідеї. Це тип зборів - проблемні чи «мозкова атака». 4)Відібрати і прийняти конструктивні рішення. Це задача зборів – прийняття рішення. 5)Дати учасникам необхідні знання, підвищити їхню кваліфікацію. Цей тип називається конференція чи навчальні збори. Якщо керівник зацікавлений у постійних контактах з колективом, він організує регулярні наради. За частотою проведення збори можуть бути також разовими і періодичними.
|