Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

МИНИСТЕРСТВО ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ХАБАРОВСКОГО КРАЯ. Побудова того чи іншого креслення залежить і від конфігурації графічних складових, і від ступеня складності креслення
Побудова того чи іншого креслення залежить і від конфігурації графічних складових, і від ступеня складності креслення, і від підготовленості конструктора до роботи в автоматизованому середовищі.
Рекомендації щодо створення креслень у середовищі AutoCAD
1. Створити власний шаблон (шаблони) і використовувати його в подальшому для отримання, наприклад, креслень формату А4 (A3, А2, А1). При виготовленні шаблону зробити необхідні установки:
а) задати межі креслення і одиниці вимірювання;
б) створити шари для креслення на них різних компонентів креслення і встановити для кожного шару потрібний тип, товщину і колір ліній;
в) провести настроювання опцій для проставляння розмірів;
г) створити текстовий стиль для виконання написів на кресленні;
д) викреслити рамку і основний напис;
е) встановити режим виводу на екран координатної сітки, наприклад, з кроком 5 мм.
2. Попередньо створити бібліотеку блоків з зображеннями найбільш часто використовуваних умовних позначень.
3. Виконувати безпосередньо креслення, використовуючи методику, наближену до ручного способу створення креслення.
Для реалізації третього пункту можна використовувати різні способи. Розглянемо три з них:
Будемо вважати, що креслення деталі виконується на основі шаблону, в якому створені наступні шари: Auxiliary (Допоміжний), Axis (Осі), Contour (Контур), Hatch (Штрихування), Dimensions (Розміри), Frame (Рамка), Text (Текст ). На шарі Axis (Осі) встановлено тип лінії - штрих пунктирний, а на інших шарах - основний. На шарі Contour (Контур) встановлена ​​товщина лінії - 0,5 мм, на шарах Axis (Осі) і Hatch (Штрихування) - 0,2 мм, а на інших - за замовчуванням.
Перший спосіб
Створити новий файл креслення на основі шаблону А4 ISO і записати його під ім'ям. Викреслити креслення в керуючись запропонованим порядком дій.
1. Встановити поточним шар Auxiliary (Допоміжний). Провести горизонтальну лінію (вісь поверхонь обертання) і вертикальну лінію (ліва контурна лінія), використовуючи команду Line (Лінія). 2. Отримати заготівлю креслення, проводячи паралельні прямі на заданих відстанях від базових ліній за допомогою команди Offset (Відступ).
3. Провести похилу лінію та кола (команда Circle (Коло)), використовуючи об'єктні прив'язки.
6. Додати лінії, використовуючи об'єктні прив'язки, і виконати штрихування. При виконанні лінії обриву використовувати команду Spline (Сплайн).
Перетворити заготівлю у зображення, використовуючи команди Trim (Обрізати) і Erase (видалити).
Використовуючи послідовно команди Fillet (Округляє), Chamfer (Фаска), Mirror (Віддзеркалення), Array (Масив), отримати зображення. Перенести лінію обриву і штрихування на шар Hatch (Штрихування), а осьову лінію (окружність) центрів отворів - на шар Axis (Осі). Перенести всі
інше зображення на шар Contour (Контур), при цьому шари Axis (Осі) і Hatch (Штрихування) слід на якийсь час відключити. Включити всі шари, після чого
перейти на шар Axis (Осі) і нанести на креслення відсутні осьові лінії, використовуючи об'єктні прив'язки і режим спостереження.
Перейти на шар Dimensions (Розміри) і проставити розміри.
Другий спосіб
1.Створити новий файл креслення на основі шаблону А4 ISO і записати його під ім'ям. Викреслити креслення керуючись запропонованим порядком дій.
Встановити поточним шар Auxiliary (Допоміжний). Отримати заготівлю креслення виконуючи дії п. 1, 2 і 3, описаних вище в першому способі.
Перейти на шар Contour (Контур) і виконати на нім обведення.
2. Вимкнути шар Auxiliary (Допоміжний) і перейти на шар Hatch (Штрихування). Виконати штрихування і провести лінію обриву. Перейти на шар Contour (Контур) і додати відсутні лінії на вигляді спереду, використовуючи об'єктні прив'язки.
3. Виконати зкруглення і фаску на вигляді спереду, після чого дзеркально відобразити контур деталі. Використовуючи команду Array (Масив), додати кола на вигляді зліва.
Перейти на шар Axis (Осі) і накреслити всі осьові лінії, використовуючи об'єктні прив'язки.
Перейти на шар Dimensions (Розміри) і проставити розміри.
Третій спосіб
Створити новий файл креслення на основі шаблону А4 ISO і записати його під ім'ям. Викреслити креслення керуючись запропонованим порядком дій.
1. Включити режим сітки, встановивши попередньо крок сітки по осях координат - 5 мм і відповідний йому крок прив'язки до вузлів сітки. Перейти на шар Axis (Осі) і провести осьові лінії.
2. Перейти на шар Contour (Контур) та у відповідності з розмірами деталі накреслити контур деталі на вигляді спереду і три кола на вигляді зліва. За необхідності включати або відключати режими прив'язки до вузлів сітки, об'єктної прив'язки і слідування.
3. Додати зображення фаски і скруглення на вигляді спереду, отворів і шпоночних пазів на вигляді зліва. При виконанні шпоночних пазів слід видалити зайві елементи, використовуючи команду Trim (Обрізати).
4. Дзеркально відобразити контур деталі. Перейти на шар Hatch (Штрихування). Виконати штрихування і провести лінію обриву.
5. Перейти на шар Contour (Контур) і додати відсутні лінії на вигляді спереду, використовуючи об'єктні прив'язки. Далі перейти на шар Axis (Осі) і накреслити відсутні осьові лінії на вигляді спереду. Видалити частину горизонтальної осьової лінії, використовуючи команду Break (Розрив).
6. Перейти на шар Dimensions (Розміри) і проставити розміри.

 

МИНИСТЕРСТВО ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ХАБАРОВСКОГО КРАЯ


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-03-11; просмотров: 1371. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.022 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7