ОБЪЁМ ДИСЦИПЛИНЫ И ВИДЫ УЧЕБНОЙ РАБОТЫ
Отже, як бачимо з таблиці, рівень збігання якостей реального лікаря з образом ідеального задовільний, оскільки на 2 та 1 бал за рівнем відповідності образу ідеального лікаря оцінені лише 11 % реальних лікарів. На жаль, непоодинокими є випадки, коли лікар має низький рівень професійної підготовки, незадовільний рівень особистої культури, брак виховання, гуманності тощо. Одним із завдань нашого дослідження було визначення сприйняття пацієнтами впливу статі лікарів на їх ставлення до пацієнтів. В системі охорони здоров’я нашої області, за даними обласного статуправління, жінки складають 80,9 % працівників галузі. Це не може не позначитись на уявленнях пацієнтів. У відповідності до отриманих результатів, 41 % респондентів вважають, що стать лікаря не впливає на його ставлення до пацієнтів. З тих респондентів, які вважають, що стать лікаря впливає на ставлення, 60 % вважають, що лікарі-жінки ставляться до пацієнтів краще, ніж чоловіки. Можна зробити припущення, що на відповіді респондентів впливають гендерні стереотипи, згідно яких жінка ототожнюється з чуйністю, добротою, турботливістю, співчуттям. В цілому отримані результати дозволяють зробити такі висновки. Учасники опитування продемонстрували наявність суперечності в оцінках якостей лікарів: з одного боку, сучасному українському лікареві бракує основних якостей ідеального лікаря, з іншого боку, спостерігається достатньо високий рівень оцінки відповідності реального лікаря уявленням про ідеального. Серед основних проблем української медицини, які найбільше турбують респондентів, найактуальнішими є проблеми матеріального забезпечення, в той час як непрофесіоналізм медичного персоналу знаходиться на останньому місці.
"Розум переносить нещастя, Мужність бореться з ними, Терпіння та віра перемагають". М.Севеньє Якщо ти прагнеш у майбутньому мати успіх, не дозволяй своєму розуму затримуватись на сьогоднішній поразці. Не змішуйте вашу індивідуальність із вчинками. Якщо ви припустилися помилки, "трохи збилися з курсу", то це зовсім не означає, шо ви нікчемна людина. Якщо на друкарській машинці надруковано текст із помилками або на скрипці взято фальшиву ноту, це не означає, що друкарська машинка або скрипка нічого не варті. У вас немає підстав ставитися до себе з неприязню тільки тому, що ви не є сама досконалість. Пам'ятайте, ваші помилки — це не ви. Використовуйте їх для власного навчання, для корекції своїх дій, але не припиняйте пошуків на шляху саморозвитку та самовдосконалення.
Помилка — це тільки поштовх для руху вперед. Той, хто вважає себе бездоганним, завжди правим і діючим безпомилково, через певний час може зазнати поразки. Той же, хто вчиться на помилках і без розпачу йде вперед, буде щедро винагороджений.
ЛОГИКА
Методические рекомендации по изучению курса для студентов направлений подготовки
Кемерово 2012 Составитель А.Д. Спирин, доцент
Логика [Текст]: методические рекомендации по изучению курса для студентов направлений подготовки 100700 «Торговое дело», 030900 «Юриспруденция» заочной формы обучения / [сост. А.Д. Спирин]; Кемеровский институт (филиал) РГТЭУ. – Кемерово: Кемеровский институт (филиал) РГТЭУ, 2012. – 19 с.
Составлены в соответствии с требованиями государственного образовательного стандарта высшего профессионального образования и примерной программой по дисциплине «Логика» для студентов направлений подготовки 100700 «Торговое дело», 030900 «Юриспруденция» заочной формы обучения.
© Кемеровский институт (филиал) РГТЭУ, 2012
СОДЕРЖАНИЕ
ПРЕДИСЛОВИЕ Логика – это наука о правильном мышлении и, прежде всего, она способствует вырабатыванию техники правильного, т.е. логически непротиворечивого рассуждения. Освоение основ логического вывода дисциплинирует мышление, делает его более строгим, точным, ясным и лаконичным, без чего всякая творческая и познавательная деятельность, тем более, судебно-следственная попросту невозможны. Данный курс направлен на формирование у студентов способности рассуждать четко, непротиворечиво, последовательно и аргументированно, что в целом составляет неотъемлемый компонент интеллектуального развития и профессиональной подготовки будущих специалистов. Цель курса состоит в формирование основ логической культуры мышления. Основная задача - сформировать последовательное, логически правильное мышление. В результате изучения дисциплины студент должен: - знать формы теоретического мышления – понятие, суждение, умозаключение; основные законы и язык логики; систему логических категорий; общие и специальные методы и правила аргументирования; - уметь выводить сложные логические формы из простых; формализованно выражать структуру научного мышления и логических действий; доказывать и опровергать суждения ; - владеть системой логической символизации и формализации, методами аргументирования и анализа, основными правилами и приемами ведения спора.
ОБЪЁМ ДИСЦИПЛИНЫ И ВИДЫ УЧЕБНОЙ РАБОТЫ
СОДЕРЖАНИЕ РАЗДЕЛОВ И ТЕМ ДИСЦИПЛИНЫ
|