Студопедия — СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ






 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ І СПОРТУ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.І.МЕЧНИКОВА

ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

Кафедра бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту

 

Програма курсу та методичні рекомендації

До вивчення навчальної дисципліни

 

 

«ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ»

 

 

Для студентів денного відділення економіко-правового факультету

Спеціальність: 7.03040101 «Правознавство»

Освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст»

 

 

Одеса – 2014

 

Укладач:

Ст. викл. кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту Масіна Л.О.

 

 

Рецензенти:

Кусик Н. Л., к. е. н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту;

Панич С. П., к. е. н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту.

 

Затверджено:

рішенням кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту,

протокол № 1 від «29» серпня 2014 р.

 

Рекомендовано до друку:

Вченою Радою економіко-правового факультету,

протокол № 1 від «05» вересня 2014 р.

 

 

 

 

Зміст

стор.

1. Пояснювальна записка
2. Система контролю знань
3. Тематичний план навчальної дисципліни «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності»
4. Зміст лекцій, плани семінарських і практичних занять, завдання для самостійної роботи студентів та методичні вказівки
  Змістовий модуль І
  Питання до змістового модулю І
  Змістовий модуль ІІ
  Питання до змістового модулю ІІ
5. Питання до заліку з навчальної дисципліни «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності»
6. Список рекомендованих джерел до вивчення курсу навчальної дисципліни «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності»

 

 

  1. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

В умовах ринкової трансформації у сфері господарювання, з розширенням кола фінансово-господарських операцій (в процесі і під видом яких можуть приховуватись різноманітні правопорушення, в тому числі і латентні економічні злочини) юристу особливо необхідні глибокі знання в галузі правового регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Ці знання повинні допомогти юристу грамотно організувати пошук слідів протиправних дій, характерних для ринкової економіки, кваліфіковано оцінити документальну базу даних, що формується при розслідуванні злочинів і вирішенні господарсько-правових спорів, в необхідних випадках отримувати нові докази у вигляді висновку експерта-бухгалтера і об’єктивно досліджувати цей висновок в поєднанні з іншими зібраними по справі доказами.

Дієвим інструментом в оволодінні цими знаннями з метою використання їх в юридичній практиці, є нормативна дисципліна – Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Мета дисципліни: формування системи теоретичних і практичних знань в галузі бухгалтерського обліку та фінансової звітності суб’єктів господарювання, так як бухгалтерський облік є і надалі залишатиметься однією з найважливіших функцій управління, котра формує необхідну для його ефективності і досягнення поставлених цілей інформацію.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності» є:

- вивчення методологічних основ бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

- набуття вмінь аналізу практики застосування законодавства в сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

- сприяння розвитку у студентів самостійності мислення;

- засвоєння студентами юридичної лексики і термінології;

- формування правової культури студентів.

Досконале вивчення дисципліни дозволить запобігти помилкам при застосуванні законодавства в сфері бухгалтерського обліку, успішно вирішувати завдання по зміцненню законності.

У зв’язку з наведеним, вивчення курсу «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності» студентами спеціальності 7.03040101 «Правознавство» має важливе значення в процесі підготовки висококваліфікованих юристів.

Нормативна дисципліна «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності» вивчається студентами п’ятого курсу економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова в десятому семестрі. Планом навчального процесу для вивчення курсу цієї дисципліни відведено 3 кредити (108 годин учбових занять). З них на лекції передбачено – 36 годин (10 – заочна форма), на практичні та семінарські заняття – 20 годин (2 – заочна форма), на самостійну роботу –52 годин (96 – заочна форма).

Формою контролю є залік. Дисципліна вивчається з застосуванням кредитно-модульної системи (КМС) і складається з двох змістових модулів. Перший змістовий модуль складають теми 1 - 2, другий змістовний модуль - теми 3 – 8.

До заліку допускаються студенти, що відпрацювали всі пропущені заняття, виправили незадовільні оцінки, отримані на семінарських заняттях, набрали мінімальну кількість балів і успішно здали змістовні модулі.

Одним з обов'язкових елементів навчального плану для студентів є підготовка до практичних занять. Для цього студентам необхідно ознайомитися з рекомендованою навчальною, навчально-методичною літературою, Інтернет – ресурсами з кожної теми. Виконання завдань по темам курсу є обов'язковою умовою підготовки до практичних занять.

При підготовці до практичних та семінарських занять необхідно:

- ознайомитись з питаннями теми;

- прочитати відповідні питання в підручнику або конспекті;

- ознайомитись з матеріалами Інтернет - ресурсів;

- ознайомитись з літературними джерелами, які додаються в плані практичних занять; виконати завдання до теми.

Для виконання завдань необхідно завести окремий зошит, при необхідності записати тези відповідей на питання практичних занять. Розв'язання завдань має бути чітким, повним, обов'язкова присутність посилання на джерела інформації; має бути особисте тлумачення проблеми.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

знати:

· Основні категорій бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

· напрями та тенденції розвитку, важливі проблеми оновлення й удосконалення законодавства в сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

· правові засади та основні принципи організації та здійснення діяльності в сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

· знати особливості правового регулювання бухгалтерського обліку в Україні, стислий зміст найбільш важливих законодавчих документів, що регулюють ведення обліку та порядок складання звітності;

вміти:

· володіти знаннями з теоретичних засад бухгалтерського обліку;

· використовувати методологічні прийоми під час проведення наукових досліджень з бухгалтерського обліку;

· самостійно аналізувати зміст законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів законодавства в сфері бухгалтерського обліку;

· тлумачити правові норми й роз’яснювати вимоги законів та інших нормативно-правових актів у галузі регулювання в сфері бухгалтерського обліку;

· застосовувати норми в сфері бухгалтерського обліку;

· розв’язувати конкретні правові ситуації, що виникають у практиці здійснення діяльності в сфері бухгалтерського обліку.

Слід пам'ятати, що законодавство в сфері бухгалтерського обліку України дуже мобільне і часто змінюється у зв'язку з активним законодавчим процесом. Тому потрібно регулярно слідкувати за змінами у цьому законодавстві, повсякденно аналізувати спеціальну літературу та періодику.

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 108 годин.

В результаті вивчення курсу «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності» студент повинен добре володіти теоретичним матеріалом і знати практику його застосування. Формою контролю є залік.

Методичні вказівки до семінарських та практичних занять з курсу «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності» призначаються для студентів спеціальності «Правознавство». Форма контролю – залік.

СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

Навчальна дисципліна «Правове регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності» викладається за кредитно-модульною системою організації навчального процесу (КМСОНП).

Дана система запроваджується з метою удосконалення системи контролю якості знань студентів, сприяння формуванню системних та систематичних знань, стабільної самостійної роботи впродовж семестру, підвищення об’єктивності оцінювання знань та адаптації до вимог, визначених Європейською системою залікових кредитів (ECTS).

Оцінювання знань студентів повинно сприяти реалізації низки завдань, зокрема:

- підвищення мотивації студентів до системного навчання впродовж семестру та навчального року, переорієнтація їх цілей з отримання позитивної оцінки на формування системних, стійких знань, умінь та навичок;

- відповідність переліку, форм, та змісту контрольних заходів вимогам КМСОНП;

- відкритість контролю, яка базується на ознайомленні студентів на початку вивчення дисципліни переліком, формами та змістом контрольних завдань, критеріями та порядком їх оцінювання;

- подолання елементів суб’єктивізму при оцінюванні знань, що забезпечується виконанням індивідуальних завдань із застосуванням модульної системи оцінювання, іспиту;

- розширення можливостей для всебічного розкриття здібностей студентів, розвитку їх творчого мислення, та підвищення ефективності навчального процесу.

Ця дисципліна вивчається протягом одного семестру та складається з двох змістових модулів (ЗМ). По завершенню курсу студенти денного відділення в четвертому семестрі складають залік. На залік виносяться вузлові питання, типові і комплексні завдання, що потребують творчої відповіді та вміння синтезувати отримані знання і застосовувати їх при вирішенні практичних завдань.

Оцінювання знань студентів здійснюється шляхом виконання індивідуальних завдань, які включають поточний модульний контроль (модульні контрольні роботи зі ЗМ-1 та ЗМ-2), комплексний підсумковий модульний контроль (тест - КПМК) та семестровий контроль (СК).

Результати контрольних завдань оцінюються за 100–бальною системою. За результатами оцінювання змістового модуля студентам виставляються бали. Максимальна кількість балів, що може набрати студент у семестрі за один ЗМ дорівнює 30-ти балам. За два змістовних модулі студент може одержати максимум 60 балів (по 30 балів за кожний ЗМ), які додаються до наступних максимально можливих 40 балів (до 20 балів за кожну вірну відповідь усного завдання), що одержуються ним за комплексний підсумковий модуль (КПМК). Під час викладання матеріалу лекцій лектор може здійснювати контрольні опитування студентів. Максимальна оцінка, яку студент може отримати за ці опитування складає 20 балів, які є складовими СК.

Орієнтовні форми контролю знань на семінарських заняттях та їх оцінка:

- доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів;

- доповнення доповіді – до 3 балів;

- експрес опитування – до 3 балів;

- колоквіум – до 4 балів;

- самостійна робота – до 4 балів;

- домашня робота – до 4 балів;

- есе (короткі відповіді на запитання) – до 3 балів;

- тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 3 балів;

- реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 3 балів;

- участь в дискусії – до 2 балів;

- підсумкова контрольна робота - до 5 балів.

У випадку відсутності студента на лекції або семінарському занятті він зобов’язаний відпрацювати пропущене заняття через усне опитування в поза аудиторний час (час консультацій викладача) або відпрацювати пропущене заняття шляхом написання реферату на тему, задану викладачем (але не більше половини від загальної кількості лекцій та семінарських занять). Невідпрацьовані заняття вважаються незданими і за них не нараховується оцінка в балах. За 10 днів до початку екзаменаційної сесії викладач припиняє приймати відпрацювання. Таким чином, за цю дисципліну студентом може бути отримано максимально 100 балів. У підсумку, оцінені за 100-бальною системою, знання студента відображаються у заліковій книжці.







Дата добавления: 2015-04-16; просмотров: 342. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Йодометрия. Характеристика метода Метод йодометрии основан на ОВ-реакциях, связанных с превращением I2 в ионы I- и обратно...

Броматометрия и бромометрия Броматометрический метод основан на окислении вос­становителей броматом калия в кислой среде...

Метод Фольгарда (роданометрия или тиоцианатометрия) Метод Фольгарда основан на применении в качестве осадителя титрованного раствора, содержащего роданид-ионы SCN...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Подкожное введение сывороток по методу Безредки. С целью предупреждения развития анафилактического шока и других аллергических реак­ций при введении иммунных сывороток используют метод Безредки для определения реакции больного на введение сыворотки...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия