Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Билет № 27





1) Постійні річні витрати виробництва 800 тис. грн., загальні річні витрати – 1200 тис. грн. Визначте середні змінні та середні загальні витрати, якщо за рік вироблено 3 тис. одиниць продукції.

FC=800 TC=1200 Q=3 AVC,ATC-?

TC=FC+VC

VC=1200-800=400

AVC=VC/Q=400/3=133,3

ATC=TC/Q=1200/3=400

2) Підприємцем на побудови авансовано100 млн. грн., на напівфабрикати – 3 млн. грн., на споруди – 300 млн. грн, на закупку машин, верстатів, обладнання – 70 млн. грн., на придбання сировини– 8 млн. грн., на паливо -2 млн грн., на допоміжні матеріали – 6 млн. грн., на заробітну плату робітникам – 90 млн. грн.

C=100+3+300+70+8+2+6=489

V=90

K a=489+90=579

Ocнов.=100+300+70=470

Оборот. = 3+8+2+6+90=109

Постійний капітал не змінює свою величину в процесі виробництва, змінний змінює.Оборотний капітал змінюється за цикл виробництва,А основний ні.

3) В обігу знаходиться 400 млрд. грн.У країні ціни виросли у середньому на 12%, обсяг продажу при цьому зменшився з 82 млрд. до 71 млрд. одиниць. Швидкість обігу грошей зросла на 5%. На скільки відсотків змінилася необхідна кількість грошей в обігу? Яку суму вона складе? iV=105% iP=112%

82 – 100%

71 – x x= 87% iQ=87%

iM=iP*iQ/iV= 112*87/105=93%

400 – 100%

X – 93

X=372 Необхідна кількість грошей в обігу змінилась на 7%

4)Проаналізуйте, які риси притаманні змішаній економічній системі? Які існують моделі змішаної економічної системи? У чому її переваги та недоліки порівняно з іншими системами?

ЗМІШАНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА, спосіб організації економічного життя, при якому земля і капітал знаходяться в приватній власності, а розподіл ресурсів здійснюється як ринками, так і при значній участі держави. Виникнення цієї системи обумовлене тим, що ринкова економічна система, не дивлячись на свою ефективність, не справляється з виконанням деяких завдань, необхідних суспільству (напр., вміст армії, регулювання законодавства і др).Держава може пом'якшити негативні наслідки діяльності ринкових механізмів (зменшити дуже великі відмінності в рівні добробуту громадян, збиток для довкілля від діяльності комерційних фірм і т. д.). Змішана економічна система передбачає поєднання приватної власності на переважну частину економічних ресурсів з обмеженою державною власністю. Держава бере участь у вирішенні основних економічних питань не за допомогою планів, а шляхом централізації в своєму розпорядженні частини економічних ресурсів. Ці ресурси розподіляються так, щоб компенсувати деякі слабкості ринкових механізмів. Змішана економічна система включає елементи ринкової економіки: приватну власність, ринки ресурсів і товарів, приватну господарську ініціативу. Держава ж виконує функції перерозподілу доходів і ресурсів, створення суспільних благ, ослабіння зовнішніх ефектів.

билет №28

1) Якщо на виробництво 200 одиниць продукції здійснено 9200 грн. постійних витрат і 11500 грн. змінних витрат, то якою буде величина середніх постійних витрат та середніх загальних витрат, загальних витрат?

TC= 9200+11500=20700

AFC=9200/200= 46

ATC= 11500/200=57.5

2) Постійний капітал – 30 тис. грн.

Органічна побудова капіталу – 3:1

Норма додаткового продукту – 200%

Треба визначити величину вартості продукту, знов створену вартість.

C=30

С/V=3/1

m`=200%

w-? ЗСВ-?

 

решение

С/V=3/1

V =10

m` = m*100% / V

m=20

W=C+V+m

w=30+10+20=60

ЗСВ=V+m

ЗСВ= 10+20=30

Органічна побудова капіталу показує ступінь технічного оснащення праці засобами виробництва.

Норма додаткового продукту показує ступінь експлуатації найманих робітників капіталом та ступінь зростання змінного капіталу.

3) У виробництво вкладено 400 тис. грн. реального капіталу для його модернізації, річний прибуток фірми, який йде на виплату дивідендів 90 тис. грн. Фірма випустила 1000 акцій. Розрахуйте: розмір засновницького прибутку, якщо банківський процент по кредитам 15%, по депозитам 12%.

Дивіденд = 90/1=90

Курс ак. =90/12*100=750

Дохід = 750 *1000=750000

Заснов приб= 750 – 400 =350

5) Авансований капітал на виробничі споруди – 28 млн. грн., на обладнання – 15 млн. грн., на сировину, паливо – 2,0 млн. грн., на заробітну плату – 0,2 млн. грн. Строк служіння основного капіталу – 10 років. Заробітна плата виплачується 1 раз на місяць, а сировину і паливо купують кожен квартал. Треба визначити суму авансованого капіталу …..ціна одиниці продукції – 3 грн.

C= 28+15+2=45

V=0.2

K ab= 45,2

Основний =43

Річні витрати

43/10=4,3

2*4=8

0.2*12=2.4

Сума річ. Вит = 14.7

Сер. Вит.= 14.7/6=2.45

Прибуток від продажі 1 прод. = 3 – 2.45=0.55

Сума прибутку = 0.55* 6 =3.3

n=K o/ K ab = 3.3/45.2=0.07 t= K ab/ K o=45.2/3.3=13 років







Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 912. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Принципы и методы управления в таможенных органах Под принципами управления понимаются идеи, правила, основные положения и нормы поведения, которыми руководствуются общие, частные и организационно-технологические принципы...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия