Дніпропетровський регіональний інститут державного управління
НАЦІОНАЛЬНА Академія державного управління
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Кафедра менеджменту та управління проектами Методичні вказівки щодо організації та проведення виробничої бакалаврської практики
Дніпропетровськ ДРІДУ НАДУ
ББК 74.58+65.051 М 54 Схвалено до друку науково-методичною радою М54 Методичні вказівки щодо організації та проведення виробничої бакалаврської практики / уклад. В. В. Вуколов. – Д.: ДРІДУ НАДУ, Уміщені основні матеріали, необхідні для проходження виробничої бакалаврської практики. Наведені мета, завдання та зміст практики, обов’язки керівників практики від інституту та від базових організацій, обов’язки студентів-практикантів під час проходження практики, а також уміщені настанови щодо складання індивідуальної програми практики, структури і порядку оформлення звіту, список рекомендованої літератури, зразки оформлення супровідних документів. Для студентів Дніпропетровського регіонального інституту державного управління, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів з менеджменту (спеціальність 6.030601 «Менеджмент організацій і адміністрування»). Також буде корисна для організаторів і керівників виробничої практики.
ã Вуколов В.В., укладання, 2014 ЗМІСТ
ВСТУП Сучасний етап розвитку економіки України характеризується спрямуванням на випереджальний розвиток виробництв, що працюють для задоволення споживчого попиту населення, стратегічного розвитку регіонів. Оволодіння новим механізмом господарювання і подальший розвиток ринкових відносин істотно залежать від рівня кваліфікації, яка набувається спеціалістами у період навчання, теоретичної і практичної підготовки згідно з обраним фахом. Ключовим елементом навчального процесу в системі підготовки фахівців зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування» у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління (ДРІДУ) Національної академії державного управління при Президентові України є виробнича бакалаврська практика (далі – практика) студентів 4-го курсу даної спеціальності. Практика проводиться на базі підприємств, установ, організацій, закріплених за ДРІДУ як базові. Для забезпечення організаційних умов її проходження між інститутом і організацією, що виступає як база практики, укладається відповідна угода (зразок угоди наведений у додатку А). Практика передбачає ознайомлення зі станом організації роботи підприємства – об’єкта практики, здійснення аналізу основних показників його господарсько-фінансової діяльності за останній рік та розробку обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення окремих аспектів його діяльності на майбутнє. Навчально-методичне керівництво практикою забезпечує випускова кафедра (менеджменту та управління проектами) і відповідний деканат (факультету менеджменту). Розподіл студентів за об’єктами практики і призначення керівника здійснюється випусковою кафедрою, погоджується з деканом та навчальним відділом і оформлюється наказом директора. Тривалість практики – п’ять календарних тижнів, після складання екзаменаційної сесії VІІІ семестру. Практика є завершальним етапом у навчанні перед складанням державного іспиту.
|