Домашня контрольна робота №1
Варіант 1 1. Пояснити економічну суть та види акціонерних товариств. 2. Дайте оцінку орендним підприємствам у малому бізнесі. 3. Визначити умови надання кредиту підприємцю, основні критерії оцінки платоспроможності позичальника. 4. Підприємець створює товариство з обмеженою відповідальністю – пекарню. Виробнича потужність пекарні визначається потужністю печей, яких встановлено 3 одиниці. Коефіцієнт використання потужності 0,85. Середня тривалість випікання хлібобулочних виробів вагою 1кг становить 40хв., тривалість зміни 8 год., режим роботи двозмінний, номінальний фонд робочого часу 300 днів/рік, а втрати робочого часу 10%. Оцінити виробничу потужність пекарні та її виробничу програму. Варіант 2 1. Визначити суть та види акцій. 2. Пояснити економічну суть лізингу як форми оренди 3. Обґрунтувати субпідряд як виробничо-збутову форма кооперації суб’єктів підприємництва. 4. На плановий рік верстатобудівний завод має такі завдання по виробництву продукції в натуральному виразі:
Діюча оптова ціна одного верстата А - 4000 грн., верстата Б - 3000 грн., верстата В - 1000 грн. Визначити обсяг товарної продукції заводу за планом на рік і на кожний квартал в оптових цінах підприємства.
Варіант 3 1. Визначити сертифікатні цінні папери та їх роль в акціонуванні підприємств в Україні. 2. Розкрити суть та економічну межу орендної плати, економічні взаємовідносини орендаторів та власників майна. 3. Охарактеризуйте франчайзинг як виробничо-збутову форму кооперації суб’єктів господарювання, її відмінні риси. 4..На підприємстві випуск товарної продукції в плановому періоді - 26850 тис. грн., по собівартості – 20870 тис. грн., залишок готової продукції на складі, товарів відвантажених, але не оплачених і товарів на зберіганні у покупців на початок року склав 850 тис. грн., по собівартості - 710 тис. грн., залишок готової продукції на складі, товарів відвантажених, але не оплачених і товарів на зберіганні у покупців на кінець року склав 750 тис. грн., по собівартості - 620 тис. грн. Визначити обсяг реалізованої продукції, собівартість реалізації і суму прибутку.
Варіант 4 1. Розкрити сутність малого бізнесу та фондового ринку. 2. Охарактеризувати фірму з іноземною інвестицією. 3. Визначити лізинг як виробничо-фінансову форму кооперації суб’єктів підприємництва. 4. У плановому році підприємство повинно випустити основної продукції для реалізації на 140 тис. грн.; крім цього, заплановані послуги промислового характеру на сторону на 36 тис. грн. Виробництво напівфабрикатів на 260 тис. грн., з них буде використано у власному виробництві на 250 тис. грн. Незавершене виробництво на кінець року збільшиться в порівнянні з початком року на 26 тис. грн. На початок року залишки готової продукції на складі склали 50 тис. грн., на кінець року 46 тис. грн. Визначити обсяг товарної, валової та реалізованої продукції
Варіант 5 1. Охарактеризувати господарські товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. 2. Розкрити економічну сутність спільного підприємства. 3. Визначити венчурне фінансування як інноваційну форму кооперації суб’єктів господарювання та її специфічні риси. 4. У році 365 днів. Число вихідних і святкових днів - 105. Кількість чергових та додаткових відпусток на одного робітника складає 18 днів, відпустка на навчання - 3 дні. Неявки через хворобу на одного середньоспискового робітника складають 6 днів, інші планові невиходи - 0,5 дня. Середня тривалість робочого дня на плановий рік 8 годин. Визначити: ефективний (корисний) фонд робочого часу на одного робітника промислового підприємства (в годинах). Варіант 6 1. Охарактеризувати повні господарські товариства, їх економічну суть та особливості діяльності. 2. Розкрити форми коопераційних зв’язків суб’єктів підприємництва. 3.Відтворення та розширення відтворення основних виробничих фондів. Амортизація основних фондів. 4 Партія складається із 40 деталей. Оперативний час на одну деталь - 30 хв., час обслуговування робочого місця складає 4%, час регламентованих перерв на відпочинок - 2% до оперативного часу. Підготовчо-заключний час на всю партію деталей - 48 хв. Тривалість робочої зміни - 8 годин. Визначити: - технічно обгрунтовану норму часу на одну деталь; - годинну i змінну норму виробітку.
Варіант 7 1. Обґрунтувати економічні основи створення та діяльності товариств з додатковою відповідальністю. 2. Визначити особливості створення та діяльності малих підприємств з іноземним капіталом. 3. Дати оцінку бізнес-інкубаторам як формі підтримки малого підприємництва. 10. Визначити планову чисельність промислово-виробничого персоналу і робітників за даними таблиці:
Варіант 8 1. Проаналізувати зарубіжний досвід регулювання діяльності господарських товариств. 2. Пояснити об’єктивну необхідність коопераційних зв’язків суб’єктів підприємництва. 3. Показники рівня ефективності використання оборотних коштів та шляхи підвищення ефективності та їх використання. 4. На майбутній рік передбачений такий план випуску продукції:
Визначити: 5) необхідну чисельність основних робітників при фонді робочого часу - 1750 годин; 6) число всіх робітників, якщо основні робітники складають 56 % від їх загальної чисельності; 7) середньоспискову чисельність робітників, якщо планові неявки складають 15 % номінального часу; 8) чисельність всього промислово-виробничого персоналу, якщо число ІТП, службовців та іншого персоналу складає 17 % від загальної кількості працюючих. Варіант 9 1. Обґрунтувати концепцію умовно-змінних та умовно-постійних витрат. 2. Охарактеризувати прибуток підприємства, його види. 3. Нематеріальні активи, їх вартісна оцінка зношування. 4. Планом передбачено такі заходи: 1) впровадження нових верстатів для механічної обробки деталей, витрати праці на одну машину зменшаться на 50 нормо-годин, строк впровадження - 1 червня; 2) зниження трудомісткості ливарних робіт у середньому на одну машину - на 12 нормо-годин; строк впровадження - 1 березня; 3) впровадження НОП протягом року на складальних роботах, у результаті чого трудомісткість однієї машини зменшиться на 20 нормо-годин. За планом буде виготовлено 2000 машин із загальною базовою трудомісткістю 1600 тисяч нормо-годин. Визначити процент зростання продуктивності праці i економію робочої сили в результаті здійснення намічених заходів. Варіант 10 1. Пояснити порядок створення фірми виробничого профілю. 2. Обігові кошти підприємства, їх класифікація. Нормування оборотних коштів, джерела їх формування. 3. Розкрити сутність виробничого потенціалу фірми. 4. При плануванні продуктивності праці підприємство виходило з таких даних:
Визначити середньорічний, середньоденний та середньогодинний виробіток на 1 робітника ПВП за звітний і на плановий piк.
Варіант 11 1. Охарактеризувати бізнес-планування у підприємницької діяльності 2. Характеристика матеріальних активів та їх роль у здійсненні процесу виробництва продукції. 3. Дати характеристику виробничої потужності фірми. 4. Підприємство має такі дані: обсяг товарної продукції за звітний piк - 21569 тис.грн., продуктивність праці одного робітника ПВП - 23700 грн. Планом організаційно-технічних заходів передбачається зменшення чисельності робітників у плановому році на 36 чоловік. Обсяг товарної продукції в плановому році збільшиться на 8%. Визначити темп росту продуктивності праці. Варіант 12 1. Охарактеризувати виробничі ресурси фірми. 2. Розкрити інвестиційну політику фірми. 3. Обґрунтувати концепцію собівартості і класифікацію витрат на виробництво і реалізацію продукції. 28. Визначити плановий виробіток на одного працюючого по кожному заводу i по групі заводів, що виготовляють однорідну продукцію, а також зростання виробітку по групі заводів у плановому році в порівнянні з базовим. Показники роботи підприємства наведені в таблиці:
Варіант 13 1. Розкрити облік витрат на виробництво та калькулювання собівартості продукції.
|