Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Особливості використання технічних засобів автоматизації в харчовій промисловості
При виборі та використанні засобів автоматизації в харчовій промисловості враховують вимоги викликані специфічними умовами харчових виробництв.

Так, при веденні біохімічних і мікробіологічних процесів повинна дотримуватися стерильність, щоб не допустити появи побічної мікрофлори або появи з боку контактуючих з харчовим середовищем елементів, що шкідливо діють на корисну мікрофлору. Матеріал чутливого елемента первинного перетворювача повинен бути корозієстійким та вибиратися з числа дозволених санітарними органами для контакту з визначеними харчовими продуктами. Неприпустиме застосування токсичних речовин, влучення яких у середовище може зіпсувати великі маси харчових продуктів.

У приміщеннях спиртових, ацетоно-бутилових, лікеро-горілчаних, оліє-екстракційних і деяких інших виробництв необхідно враховувати вибухо- і пожежонебезпеку технологічних середовищ і приміщень. У цьому випадку для вимірювання краще застосовувати неелектричні пристрої, а для передачі показань на відстань – пневматичні дистанційні передачі.

Вимірювання температури грузлих середовищ (опари, тісту, цукеркової маси та ін.) пов'язано з певними труднощами, для усунення яких термочутливі елементи приладів повинні встановлюватись так, щоб їх можна було швидко заміняти і чистити.

З великою обережністю варто підходити до використання в цехах харчових виробництв приладів із ртутним заповненням, трансформаторною олією, гасом.

Харчове середовище, що знаходиться в сполучних трубках без циркуляції, може закисати, у ньому створюються сприятливі умови для розвитку шкідливої мікрофлори, що приводить до псування великої маси харчових продуктів. Усе це викликає необхідність застосування спеціальних розділових пристроїв, які встановлюються між аналізованим середовищем і чуттєвим елементом приладу. Крім цього варто передбачати можливість зручного і швидкого чищення та мийки добірних і розділових пристроїв, а у разі потреби - їх заміни.

При застосуванні дифманометрів, витратомірів для виміру різниці тисків варто враховувати те, що багато харчових продуктів, що знаходяться в рідкому стані, наприклад виноматеріали, сольові розчини, пивне сусло, фруктові води, насичені пухирцями повітря.

Для вимірювання витрати і кількості грузлих, сильно забруднених рідин, розчинів, емульсій та пульпи застосовуються ЗВ, побудовані на безконтактних методах вимірювання.

У харчовій промисловості важливе значення має облік штучної продукції або продукції, що знаходиться в стандартній тарі або упакована та рухається по конвейєра і т.п. Для вирішення цієї задачі використовуються пристрої для автоматичного рахунку штучних виробів (механічні та безконтактні лічильники для штучної продукції).

Для вимірювання рівнів середовища у харчовій промисловості широко застосовуються такі загальнопромислові прилади, як поплавкові, буйкові, п’єзометричні, ємнісні, кондуктометричні, мембранні й інші рівнеміри (рівнеміри безконтактного способу вимірювання – акустичні, ультразвукові). Однак області застосування їх обумовлюються конкретними вимогами технологічних процесів харчових виробництв.

При автоматичному контролі складу та властивостей рідких середовищ у харчовій промисловості поширення одержали методи аналізу без попереднього перетворення проби: кондуктометричний, потенціометричний, полярографічний, оптичні (рефрактометричний, поляризаційний, нефелометричний), за тиском насичених парів, радіоізотопні, механічні (щільність), кінетичні (в'язкість) та ін. і з попереднім перетворенням проби – титрометричний.Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 245. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия