Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Самооцінка творчих здібностей (Є. Тунік).
Для діагностики використовується опитувальник, який складається з 50 тверджень. Завдання випробуваного співвіднести ці твердження зі своїм звичайним поведінкою і визначити наскільки вони відповідають його стандартному поведінки, звичок. Опитувальник містить наступні варіанти відповідей: «так», «може бути», «ні», «не знаю».

При оцінці даних опитувальника використовуються чотири фактори, тісно корелюють з творчими проявами особистості. Вони включають: Допитливість (Л), Уява (В), Складність (С) і Схильність до ризику (Р). Виходять чотири сирі показника по кожному фактору, а також загальний сумарний показник.

При обробці даних використовується шаблон, який можна накладати на лист відповідей тесту. Отвори в шаблоні показують відповіді, відповідні оцінці 2 бали, також на шаблоні відзначені коди для чотирьох факторів, що оцінюються в тісті. Усі відповіді, що знаходяться в клітинах і потрапляють в отвори, отримують 1 бал, крім останньої колонки «Не знаю». Відповіді в цій колонці отримують мінус 1 бал в сирих балах і відраховуються із загальної оцінки. Використання цієї колонки дає право «покарати» недостатньо творчу, нерішучу особистість.

Код фактора четвертої колонки на шаблоні використовується, щоб показати, який з чотирьох факторів ставиться до кожного окремого питання. Цей опитувальник розроблений для того, щоб оцінити, в якій мірі здатними на ризик (з позначкою Р), допитливими (Л), що володіють уявою (В) і які воліють складні ідеї (С) вважають себе випробовувані. З 50 пунктів 12 тверджень відносяться до допитливості, 12 - до уяви, 13 - до здатності йти на ризик, 13 - до фактору складності.

Можуть бути отримані оцінки по кожному фактору тесту (здатність піти на ризик, уяву і т. д.) окремо, а також сумарна оцінка. Оцінки за факторами і сумарна сира оцінка краще демонструють сильні (висока сира оцінка) і слабкі (низька сира оцінка) сторони випробуваного.

Як ми зазначили вище контингент випробовуваних складався з бізнесменів і найманих співробітників. У дослідженні брали участь різні вікові групи. Вік випробуваних від 19 до 56 років. Всього в дослідженні брало участь 40 досліджуваних: 20 з них є найманими співробітниками, що займають різні посади, 20 бізнесменами: власники малого та середнього бізнесу.

Головним нашим критерієм була наявність досвіду роботи мінімум 1 рік для найманих співробітників і ведення прибуткового бізнесу більше 1 року (для бізнесменів). У нашому дослідженні брали участь співробітники різних організацій, що не були відібрані спеціальним чином. Випробовувані брали участь виключно за власним бажанням.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 484. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7