Психология личности
З дисципліни “ Проектування трансмісій будівельних і дорожніх машин” Вариант 4
Виконав: студент групи Мт-35 Шевцов М. А.
Перевірив: ст. викладач Ковалевський С.Г.
Харків 2013 Зміст Лист
1.Розрахунок та побудова зовнішньої швидкісної характеристики ДВС 3 2.Розрахунок та побудова силової характеристики скреперу 5 3. Розрахунок та побудова динамічного паспорту скреперу 8 4. Вирішення задач за допомогою динамічного паспорту скреперу 10 Література 1 2 Текучі значення потужності розраховуємо за допомогою емпіричного рівняння: (1) де: - максимальна потужність, кВт =580 кВт а,в,с- емпіричні коефіцієнти, для карбюраторних двигунів а= в=c= 1, для дизельних: а= 0,6; в = 1,4; c = 1
(2)
де: - поточне значення частоти обертання колінчатого вала, рад/сек - частота обертання колінчатого вала при максимальній потужності двигуна, рад/сек =180 рад/сек Для дизельних двигунів беремо такі значення коефіцієнту :0,2; 0,4; 0,6; 0,8; 1,0. кВт рад/сек Інші значення параметрів та зведені в таблицю 1. Отримані значення потужності двигуна дозволяють розрахувати крутний момент на колінчатому валу при відповідній частоті обертання колінчатого вала по формулі: (3) Нм Результати інших розрахунків зведені в таблицю 1.
Таблиця1 - Параметри двигуна
За отриманими значеннями будуємо дві криві зовнішньої швидкісної характеристики двигуна (рисунок 1). Рисунок 1 - Зовнішня характеристика двигуна 2. Розрахунок та побудова тягової характеристики скреперу У другій частині роботи, використовуючи зовнішню швидкісну характеристику двигуна, ми робимо розрахунок тягової характеристики машини. Тягову силу визначаємо по формулі:
, (4) де: Ме - поточне значення крутного моменту; iТР - передатні числа трансмісії; - радіус колеса,м.
1-ша передача:
2-га передача:
3-тя передача:
Інші значення для кожної передачі зведені в таблицю 2. Швидкість машини, м/с, що відповідає обраним по швидкісній характеристиці значенням : (5) де: - значення частоти обертання колінчатого вала,рад/сек;
1-ша передача: м/с 2-га передача: м/с 3-тя передача: м/с Інші значення для кожної передачі зведені в таблицю 2.
Таблиця 2 - Значення тягової сили та скорості
За отриманим значеннями РТ і V будуємо тягову характеристику машини - графік залежності (рисунок 2). Також на тягову характеристику наносимо сили опору дороги та повітря.
Силу опору дороги розраховуємо по формулі:
(6) де: - повна вага машини, Н; - коефіцієнт опору дороги, дорівнює сумі коефіцієнта опору коченню й ухилу дороги .
(7)
Сила опору повітря визначаємо по формулі: (8) де: - коефіцієнт опору повітря, (Н сек2/м4), - лобова площа скреперу, м2(приймається рівної добутку колії скреперу В на його висоту Н), - довільне значення швидкості, м/с, приймаємо не менш п'яти значень в інтервалі від 0 до .
(9)
1-ша передача: 2-га передача: 3-тя передача:
Сила тяги по зчепленню визначається по формулі:
(10) де: - коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою.
Рисунок 2 - Графік силового балансу скреперу 3. Розрахунок та побудова динамічного паспорту скреперу В третій частині курсової роботи виконуємо розрахунок і побудову динамічної характеристики (графік залежності динамічного фактора від швидкості руху).
Динамічний фактор розраховуємо по формулі:
(11) Значення тягової сили й швидкості руху приймаємо ті ж, що й для побудови тягової характеристики. Результати розрахунку і значення параметрів і зводимо у таблицю 3.
1-ша передача: 2-га передача: 3-тя передача:
Таблиця 3 - Значення динамічного фактору
За отриманим даними й будуємо динамічну характеристику машини. Динамічна характеристика машини, доповнена номограмою навантажень і лініями обмеження по буксуванню, являє
Розрахуємо масштаб шкали за формулою:
= (12) де: - масштаб шкали динамічного фактору для машини с повною вагою.
а=1,5см Рисунок З - Динамічний паспорт скрепера 4. Рішення задачі за допомогою динамічного паспорту 4.1 Визначити максимальну швидкість руху машини за заданими дорожніми умовами в залежності від навантаження. Визначаємо максимальну швидкість руху скреперу при загрузці машини рівній 50% та коефіцієнту опору дороги Ψ=0,2 Проводимо вертикальну лінію із значення 50% на шкалі навантаження до пересічення з прямою Ψ=0,2, із отриманої крапки проводимо горизонталь до перетину графіку Da = f(v), позначивши крапку перетину, проводимо вертикальну лінію до пересічення з шкалою швидкості – ця крапка і відповідає максимальному значенню скорості Vmax=3,8 м/с при заданних дорожніх умовах. 4.2 Визначити найбільш можливий коефіцієнт опору коченню та ухил, який може подолати машина на окремих передачах. Знаходимо на графіку максимальне значення Da на ІII–й передачі. З цієї крапки проводимо горизонтальну лінію до перетину з вертикальною лінією, провденною з навантаженності 75%. Значення Da в данній крапці і буде відповідати найбільш можливому коефіцієнту опору дороги при навантаженні скреперу 75%, який дорівнює ψmax = 0,07. fmax =0,07-0,02=0,05. іmax=0,07-0,05=0,02. 4.3 Визначити найменш можливий коефіцієнт зчеплення, за якого можливий рух машини за заданими дорожніми умовами. Визначаємо мінімальний коефіціент зчеплення на І – й передачі, при загрузці машини рівній 25%. Ψmin = 0,31
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Спецавтотехника. Каталог. – М.: Изд. дом, 2004. – 118 с. 2. Краткий автомобильный справочник НИИАТ. – М.: Транспорт, 1993. - 542 с. 3. Холодов А.М., Ничке В.В, Назаров Л.В. Землеройно-транспортные машины. – Х.: Вища школа, 1982. – 192 с. 4. Сергеев В.П. Автотракторный транспорт. – М.: Высшая школа, 1982. – 304 с. 5. Иванов В.В., Илларионов В.А., Морин М.М. Основы теории автомобиля и трактора. – М.: Высшая школа, 1977. – 265 с. 6. Ковалевський С.Г., Щербак О.В., Рагулін В.М. – Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Проектування трансмісій будівельних і дорожніх машин». - Харків ХНАДУ –2007.
Психология личности
|