Анализ инженерно-геологических условий
Двійковим дешифратором називається цифровий логічний пристрій, що перетворює двійковий вхідний код у вихідний код «1 з N». Кожному значенню двійкового коду на входах декодера відповідає рівень логічної одиниці на одному з N виходів, номер якого відповідає даному двійковому коду. На решті виходів дешифратора є рівень логічного нуля. Існують дешифратори, де на «вибраному» виході є рівень логічного нуля, а на решті виходів рівень логічної одиниці. Повний декодер має n входів і N виходів, причому N=2n. Дешифратори використовують, як правило, для перетворення двійкового коду числа в сигнал (0 або 1), що управляє, на відповідній шині управління тими або іншими пристроями. Таблиця 3.2 є таблицею істинності двійкового декодера на 2 входи. Таблиця 3.2 – Таблиця істинності дешифратора на два входи
Кожній двійковій комбінації на входах a0, a1 відповідає рівень логічної одиниці на одному з виходів F0 F3. Логічні рівняння виходів декодера мають вигляд: (3.4) На основі отриманих рівнянь будується схема декодера, приведена на рисунку 3.2. Аналогічно будуються декодери на більшу кількість вхідних двійкових розрядів. У лабораторному стенді використовуються інтегральні дешифратори К155ИД7 (див. рисунок 3.3). Вхідний трьохрозрядний двійковий код поступає на входи А0 А2. Декодер має 8 виходів.
Особливість декодера К155ИД7: початковий стан всіх виходів декодера – «1». Кожному вхідному двійковому коду відповідає рівень логічного нуля на одному з восьми виходів декодера, на решті виходів при цьому присутній рівень логічної одиниці. Таким чином на виході дешифраторів К155ИД7 утворюється інверсний код «1 з 8». Входи E0 Е2 дозволяють роботу декодера. Перший вхід Е0 прямої дії, а два нижні входи E1 і Е2 – інверсної дії. Тобто для активізації функцій дешифратора К155ИД7 на вхід дозволу Е0 подається рівень логічної одиниці, а на входи Е1 і Е2 подається рівень логічного нуля. При інших комбінаціях рівнів на цих входах напруга на всіх виходах дешифратора відповідає рівню логічної одиниці (дешифратор не активний). На рисунку 3.3 приведена схема паралельної роботи двох декодерів, а на рисунку 3.4 часові діаграми цієї схеми.
Принцип роботи схеми: перші 7 вхідних комбінацій декодуються декодером DD2, робота декодера DD3 при цьому заборонена по входу дозволу Е0. Після приходу восьмого імпульсу робота декодера DD2 забороняється за инверсними керуючими входами Е1 і Е2, а робота декодера DD3 дозволяється за прямим входом Е0. Таким чином, три перші вхідні сигнали дешифраторів подключені паралельно, а четвертий служить для активації першого (DD2) або другого (DD3) дешифратора. 3.4 Завдання, порядок виконання роботи і проведення 3.4.1 Підготовка до роботи 3.4.1.1 Вивчити принципи роботи і методи синтезу кодуючих і декодуючих пристроїв, виконаних на основі інтегральних мікросхем. 3.4.1.2 Вивчити довідкові дані інтегральних кодерів і декодерів ТТЛ і К-МОП структури. Вивчити схеми використання декодерев з різними елементами відображення цифрової і буквеної інформації (цифрові неонові індикатори, світлодіоди і світлодіодні матриці, вакуумні люмінесцентні рідкокристалічні індикатори). Привести умовний графічний опис, таблицю істинності, опис роботи. 3.4.1.3 Скласти таблицю істинності, логічне рівняння і схему шифратора для вхідного коду «1 з 3» на елементах «І-НЕ». 3.4.1.4 Скласти таблицю істинності, логічне рівняння і схему дешифратора на 2 двійкових входа. 3.4.1.5 Вивчити паспортні дані інтегрального декодера К155ИД7, скласти схему паралельної роботи двох декодерів і побудувати діаграму роботи цієї схеми. 3.4.1.6 Скласти схему керування роботою двох декодерів, використовувану при необхідності збільшення кількості декодованих вхідних двійкових розрядів. 3.4.2 Проведення досліджень 3.4.2.1 З елементів, що є на стенді, зібрати схему кодера для вхідного коду «1 з 3» на елементах "І-НЕ" і перевірити правильність її функціонування. 3.4.2.2 З елементів, що є на стенді, зібрати схему дешифратора для двійкового коду на два входи на елементах "І-НЕ" і перевірити правильність її функціонування. 3.4.2.3 Зібрати схему паралельної роботи двох декодерів, що є на стенді, і побудувати таблицю істинності. У таблиці істинності врахувати керуючі сигнали Е0 Е2. 3.4.2.4 Зібрати схему керування роботою двох декодерів К155ИД7 при декодуванні 4-х розрядного двійкового коду. Зняти й побудувати часові діаграми роботи вказаної схеми. 3.4.3 Зміст звіту У звіті повинні бути представлені умовні позначення кодерів і декодерів, досліджувані схеми, зміряні параметри, часові діаграми, що ілюструють їх роботу, висновок про результати досліджень.
Анализ инженерно-геологических условий На основании СП 24.13330-2011 «Свайные фундаменты» несущим слоем для свайных фундаментов не могут быть следующие грунты: - Насыпные грунты; - Просадочные грунты; - Пылевато-глинистые грунты с показателем текучести JL>0,6.
|