Решение
(4-3)/(6-8) =1/2
4. З огляду на дані таблиці, розрахуйте, чому дорівнює гранична та середня продуктивність. Накресліть криві загального обсягу виробництва, граничної та середньої продуктивності і детально поясніть, яким чином пов’язані між собою кожна пара кривих.
5. Ціна товару Х складає 1,5 грн. Ціна товару У складає 1 грн. Якщо споживач оцінює граничну корисність товару У в 30 ютіл і бажає масимізувати задоволення від купівлі товару Х та У, то яку граничну корисність товару Х він повинен прийняти? MUx/MUy = Px/Py MUx = (30*1,5)/1=45 ютіл
6. Заповніть таблицю і визначте, який обсяг виробництва вибере фірма, що максимізує прибуток, при ціні товару 5 грн. При якій ціні фірма повинна закритися?
VC = TR-FC MC = ΔTC /Δ Q AFC = FC/Q AVC = VC/Q Прибыль = TR- TC = QP- TC = 0-4=-4 5-8=-3 10-10=0 15-14=1 20-20=0 Q=3 max Закрытие если p <4 – это точка закрытия = из-за того, что закрытие при p< AVC Q= 2 и 3
8. Функція загальних витрат монополіста: ТС = 100 + 3Q, де Q – кількість одиниць продукту, що виготовляються за місяць; функція попиту на продукцію монополіста: Р = 200 – Q, де Р – ціна продукту в грош. одиницях. Якщо монополіст випускає 20 од. продукту за місяць, то яким буде загальний доход? Чи буде мати монополіст прибуток? ТС = 100-3Q P=200-Q Пр =TR-TC Q=20 TR = p*Q TC = 100+3*20 = 160 грош.од. P= 200-20=180 TR = 20*180=3600 грош.од. Пр = 3600-160=3440 грош.од.
9. На рис. зображені криві витрат фірми, яка функціонує в конкурентній галузі. ОР – поточна ринкова ціна.
прибуток АС
Р МR
O Випуск
а) Покажіть графічно рівень випуску, при якому прибуток фірми буде оптимальним. б) Визначте на графіку площу, яка представляє обсяг прибутку фірми при даних рівнях ціни та випуску. в) Припустимо, що дана галузь знаходиться в стані рівноваги. Визначте, яка це може бути рівновага: в короткому чи довгому періоді. Обґрунтуйте свою відповідь. г) Як може вплинути на дану фірму зменшення ринкового попиту на товари, що виробляються галуззю?
10. Фірма щоденно виробляє 1000 одиниць продукції, витрачаючи на придбання праці та капіталу 180 грн. щоденно. Щоденна ціна одиниці праці складає 6 грн., ціна одиниці капіталу – 120 грн. З огляду на наведені дані, розрахуйте граничну норма заміни праці капіталом для оптимальної комбінації ресурсів, яка мінімізує витрати фірми.
Q = 1000 ед К=120 L = 180-120=60 L+К =180 грн Р=6грн MRTS = - MPPL / MPPK К = 120 грн MPPL = ΔQ /ΔL = (1000*6)/60 = 100 MPPK = ΔQ /ΔK = (1000*6)/120 = 50 MRTS LK = -100/50 = -2
11. Фірма повністю монополізувала виробництво деякого продукту. Наступна інформація відображає положення фірми: Граничний доход = 1000 – 20Q Загальний доход = 1000Q – 10Q2 Граничні витрати = 100 + 10Q, де Q – обсяг випуску продукту, Р – ціна одиниці товару ($). Скільки одиниць товару буде продано та за якою ціною, якщо: а) фірма функціонує як проста монополія? б) галузь (фірма) функціонує в умовах досконалої конкуренції?
MR = 1000/20Q TR=1000Q-10Q MC = 100+10Q a) MR= MC 1000-20Q=100+10Q 900=30Q Q=30 TR = Q*p = TR = 1000*30-10*30 = 21000 P=TR/Q =21000/30 = 700 Б) р = MR= MC Q =30 MC = 100+10*30 = 400
12. Припустимо, що монополіст може продати 10 одиниць товару за ціною $ 100 за одиницю, але продаж 11 одиниць викликає зниження ціни до $ 99,5. Яким буде граничний доход при збільшенні обсягу продаж з 10 до 11 одиниць?
Q1 = 10 Q2= 11 P1= 100 P2=99,5 MR -? MR = ΔT R/Δ Q= (TR2 – TR1)/(Q2-Q1)=(11*99,5-10*100)/(11-10) = (1094,5-1000) /1 = 94,5
13. В галузі функціонує 1000 фірм. У кожної фірми граничні витрати при виробництві 5 одиниць продукту в місяць складають $ 2, 6 одиниць - $ 3, 7 одиниць -$ 5. Якщо ринкова ціна одиниці продукту дорівнює $ 6, то яким буде галузевий випуск за місяць?
n-1000 фирм Q1=5 MC 1=2 Q2=6 MC2=3 Q3=7 MC3 = 5 P=6 P*Q = 6*1000=6000ед.
14. Заповніть пропуски в наступній таблиці:
2) відобразіть графічно залежність загального, середнього та граничного продукту.
15. Проаналізуйте наступні варіанти вибору конкурентною фірмою оптимального випуску та оптимальної ціни: а) максимізації прибутку; б) мінімізації збитків; в) випадок незбитковості
МАКРОЕКОНОМІКА
1. Розрахуйте: а) валовий внутрішній продукт; б) валовий національний продукт; в) чистий національний продукт; г) національний доход, використавши наступні гіпотетичні макроекономічні дані (в млрд. грош. од.): 1) Витрати на особисте споживання………………………928 2) Валові приватні внутрішні інвестиційні витрати на споруди, устаткування та зміни запасах………………………...........................................246 3) Державні витрати на придбання товарів та послуг….. 288 4) Експорт …………………………………………………...27 5) Імпорт..................................................................................30 6) Чисті надходження факторних доходів від решти світу 15 7) Амортизаційні відрахування……………………………140 8) Непрямі податки на бізнес………………………………135
|