Тема 6. Організування діяльності та функції служб персоналу
103. Документ в якому фіксується: порядок працевлаштування та звільнення працівників; головні обов’язки працівників та адміністрації; робочий час та його використання; заохочення за успіхи в роботі; відповідальність за порушення трудової дисципліни – це: а) положення про структурний підрозділ; б) правила внутрішнього трудового розпорядку; в) посадова інструкція; г) колективний договір.
104. Документ, який регламентує діяльність посадових осіб і містить дані про їх завдання та обов’язки, відповідальність, вимоги до знань, умінь, майстерності, кваліфікаційні вимоги, взаємозв’язки з іншими виконавцями та структурними ланками – це: а) положення про структурний підрозділ; б) правила внутрішнього трудового розпорядку; в) посадова інструкція; г) колективний договір.
105. Документ, який регламентує діяльність певного підрозділу організації: його завдання, функції, права, відповідальність, взаємозв’язки з іншими ланками – це: а) положення про структурний підрозділ; б) правила внутрішнього трудового розпорядку; в) посадова інструкція; г) колективний договір.
106. Правовий акт, який регулює трудові, соціально-економічні та професійні відносини між роботодавцями та найманими працівниками підприємства: а)статут підприємства; б)трудовий контракт; в)договір підряду; Г)колективний договір.
107. Функція кадрової служби, яка передбачає: створення інформаційної бази даних з персоналу; вивчення впливу існуючого розподілу працівників на робочих місцях на результати роботи підприємства; аналіз соціальної та економічної ефективності застосування методів управління персоналом: а) аудит; б) контролінг; в) маркетинг; г) моніторинг.
108. Функція кадрової служби, яка передбачає постійне спеціальне спостереження за станом і динамікою кадрів, мотивацією персоналу, рівнем задоволеності роботою, процесами наймання і розвитку персоналу – це: а) аудит; б) консалтинг; в) маркетинг; Г) моніторинг.
109. Функція кадрової служби, яка передбачає оцінку відповідності персоналу підприємства його місії, цілям і стратегії – це: а) аудит; б) консалтинг; в) маркетинг; г) моніторинг.
110. Функція кадрової служби, яка передбачає визначення потреби в різних категоріях персоналу, шляхів підвищення його кваліфікації та ефективності роботи – це: а) аудит; б) консалтинг; в) маркетинг; г) моніторинг.
111. Яким документом регламентується діяльність кадрової служби підприємства? а) Статутом; б) Правилами внутрішнього трудового розпорядку; в) Колективним договором; Г) Положенням про кадрову службу.
112. Діяльність, яка передбачає створення та організацію роботи з питань оформлення найму, переведення, звільнення, обліку навчання, атестації, пенсійного забезпечення працівників – це: а) персонал-маркетинг; б) кадровий консалтинг; в) кадрове діловодство; г) кадровий моніторинг.
113. До якої групи документів належать: трудова книжка, паспорт, військовий квиток, диплом про освіту? а) особові; б) особисті; в) первинні; г) облікові.
114. Документи, що являють собою накопичувачі даних про первинну реєстрацію й наступне оновлення відомостей про склад та переміщення кадрів: а) особові; б) особисті; в) первинні; Г) облікові.
115. Документи, що закріплюють трудові правовідносини: накази про прийняття, переміщення та звільнення кадрів; заохочення та дисциплінарні стягнення; проходження атестації – це: а) розпорядчі; б) організаційні; в) інформаційні; г) фінансові.
116. До організаційних документів, що застосовуються у роботі кадрових служб належать: а) автобіографія; б) наказ про прийняття кадрів; в) інструкція з діловодства; г) службовий лист.
117. До інформаційних документів, що застосовуються у роботі кадрових служб належать: а) автобіографія; б) наказ про прийняття кадрів; в) інструкція з діловодства; Г) службовий лист.
118. Працівник зараховується на роботу на підставі: а) заяви; б) колективного договору; в) внесення запису до трудової книжки;
|