ЗАВДАННЯ.
5.1. Вимірювання виконують за допомогою МЗС, спрощена схема якого показана на рис.8.3. 5.2. Приєднайте до моста конденсатор С1. 5.3. Встановіть перемикачі L, C, R, R у позицію С; Q > 0,5; Q < 0,5;tg d,частота, Hz у позицію 1000; “ПРЕДЕЛЫ” – у крайню праву позицію; ручку “ЧУВСТВИТ” – в позицію найбільшої чутливості; на шкалах “МНОЖИТЕЛЬ” поставте значення 1,090 шкалу “ tg d” в позицію нульового значення; Оберіть потрібну межу вимірювань, як і при вимірюванні індуктивності, але повертайте перемикач “ПРЕДЕЛЫ” проти годинникової стрілки. 5.4. Урівноважте міст за тією ж методикою, що й при вимірюванні індуктивності. 5.5. Перемноживши межу вимірювання на покази шкал “МНОЖИТЕЛЬ” обчисліть ємність, а за шкалою “ tg d” визначте тангенс кута втрат. 5.6. Обчисліть опори втрат R х у діелектриках конденсаторів С1 і С2 з формули 8.7. 5.7. Занотуйте результати вимірювань і обчислень у табл. 8.2. ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №8. ВИКОРИСТАННЯ EXCEL ЯК СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ БАЗАМИ ДАНИХ. Мета роботи: навчитись працювати з ЕТ як з базою даних, використовувати основні інструменти Excel: Автофільтр, Розширений фільтр, Підсумки, Сортування. ЗАВДАННЯ.
В Excel бази даних розміщуються в таблицях. Кожна таблиця складається з рядків і стовпців, які в базах даних називаються записами і полями відповідно (в реляцiйних таблицях – поля Þ атрибути, записи Þ кортежi). Інформація в БД має постійну структуру. Кожний рядок можна розглядати як одиничний запис. Інформація в межах кожного запису міститься в полях.
Ввести в А1 назву таблиці. Заповнити рядок 2 таблиці. Заповнити А3, В3, С3, E3. Ввести в D3 формулу: =TODAY()-С3 Відформатувати цю комірку: формат YY (ГГ). Ввести в F3 формулу: = TODAY ()-Е3. Відформатувати цю комірку: формат YY(ГГ).
Щоб присвоїти ім’я БД, потрібно встановити вказівник комірки в А1, в меню ВСТАВКА (INSERT) вибрати команду ИМЯ (NAME), вибрати ПРИСВОИТЬ (DEFINE).. З’явиться діалогове вікно, в якому вибрати ім’я: ОБЛІК_КАДРІВ, перейти в поле ФОРМУЛА, виділити діапазон A2:F17. Клацнути по кнопці <OK>. Стати курсором в А3. В меню ДАННЫЕ (DATA) вибрати команду ФОРМА (FORM). З’явиться діалогове вікно FORM. Ввести записи, натискуючи після кожного запису кнопку <Добавить> (<Add>). Після введення останнього запису клацнути по кнопці <Закрыть>(<Close>).
Щоб присвоїти імена, потрібно виділити діапазон B2:F17, в меню ВСТАВКА (INSERT) вибрати ИМЯ (NAME), вибрати СОЗДАТЬ (CREATE). З’явиться діалогове вікно, в якому поставити галочку «в рядку вище». У вікні імен переглянути створені імена.
Виділити діапазон D3:D17. В меню ВСТАВКА (INSERT) вибрати ИМЯ (NAME), вибрати ПРИМЕНИТЬ (APPLY). З’явиться діалогове вікно ПРИМЕНИТЬ. Виділити ім’я Дата_народження. Клацнути по кнопці <OK>. Виділити діапазон F3:F17. В меню ВСТАВКА (INSERT) вибрати ИМЯ (NAME), вибрати ПРИМЕНИТЬ. З’явиться діалогове вікно ПРИМЕНИТЬ. Виділити ім’я Початок_роботи. Клацнути по кнопці <OK>.
Виділити діапазон В3:В17, в меню ДАННЫЕ (DATA) вибрати команду СОРТИРОВАТЬ (SORT). З’явиться вікно, в якому включено опцію «Автоматично розширити виділення». Клацнути по кнопці «Сортування». З’явиться вікно «Сортування діапазону». Вибрати для сортування по зростанню спочатку поле «Прізвище». Клацнути по кнопці <OK>. Аналогічно посортувати по віку, по даті початку роботи, по стажу.
Посортувати БД по віку. Стати курсором в будь-яку комірку БД. В меню ДАННЫЕ вибрати команду ФИЛЬТР, вибрати АВТОФИЛЬТР. На мітках стовпців з’являться кнопки із списком. Клацнути по кнопці із списком в полі Дата_народження. В розкритому списку вибрати «умова». У вікні, що з’явиться, вибрати із списків:
|