Microsoft Office Visio 2007
У процесі розв’язання цієї задачі, яка полягає у складанні звіту про сумарну вартість проданих акцій за кожен тиждень звітного періоду, слід використати функцію масивів СУММ-ПРОИЗВ – найшвидший спосіб виконання необхідних обчислень. Використовуючи обчислення із застосуванням зазначеної функції, дотримуйтесь такого алгоритму: 1. Перейдіть на робочий аркуш Лист 2 і перейменуйте його на Завдання 2. 2. У комірці, наприклад, НЗ створіть заголовок Сума по тижням, грн. 3. У комірку Н4 введіть формулу = CУMMПPOИЗB($A$12:$F$12;B4:G4). 4. За допомогою маркера автозаповнення скопіюйте формулу в комірки діапазону Н5:Н7. 5. Таким чином буде обчислена сумарна вартість проданих акцій за кожен тиждень звітного періоду. Проаналізуйте формулу кожної комірки діапазону Н5:Н6. Отже, звіт складено. Порівняйте одержані результати з наведеними на рис. 4.3.Збережіть зміни у документі. Зауваження: зазначимо, що сумарну вартість проданих акцій за кожен тиждень звітного періоду можна обчислити використовуючи формули масиву, ввівши в діапазон комірок Н4:Н6 формулу = СУММ (B3:G3 * $A$11:$F$11). Щоб пересвідчитись у реальності такого способу обчислень, реалізуйте такий алгоритм для діапазону комірок І4:І6. Таблиця 4.2 Рис. 4.3. Звіт про сумарну вартість проданих акцій Контрольні питання: 1. Які функції належать до категорії статистичних функцій? 2. Яку синтаксичну формулу мають функції МИН, МАКС і СРЗНАЧ? 3. Для чого призначена функція РАНГ? Яка її синтаксична формула? 4. Яке призначення має функція ЧАСТОТА? Яка її синтаксична формула? 5. З якою метою призначена функція СУММПРОИЗВ? До якої категорії вона належить? 6. Як присвоїти комірці або діапазонові комірок ім’я? 7. З якою метою коміркам надають певні імена? 8. У чому полягає відмінність між відносним посиланням на комірки і посиланням з використанням імен комірок? 9. В яких випадках потрібно використовувати абсолютне посилання на комірки? 10. Як змінити числовий формат для певних комірок? 11. Яким чином можна побудувати діаграму і як розташувати її на окремому робочому аркуші?
Лабораторна робота № 4 Тема: “РОЗРОБКА ПЛАНУ ПРИМІЩЕНЬ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ І ПЛАНУ КОМП’ЮТЕРНОЇ МЕРЕЖІ” Мета роботи: отримати навички проектування плану приміщень комерційних банків і плану комп’ютерної мережі з використанням інструментального засобу Microsoft Office Visio 2007.
Методичні вказівки: Короткий опис роботи з інструментальним засобом Microsoft Office Visio 2007 Інструментальний засіб Microsoft Office Visio 2007 призначений для створення різного виду документів (креслень): схеми комп’ютерних мереж, планів офісних приміщень, блок-схем тощо. Створення документа. Існує багато типів документів Microsoft Office Visio 2007, але для створення всіх документів можна скористатися трьома основними діями: 1. Вибір та відкриття шаблону. 2. Перетаскування і з’єднання фігур. 3. Додавання тексту до фігур.
Для вибору і відкриття шаблону необхідно (дія 1): § відкрити програму Visio 2007; § у списку категорій шаблонів вибрати елемент “блок-схема”; § у діалоговому вікні блок-схеми у області готових шаблонів двічі клацнути на елемент Простая блок-схема (рис. 1). Рис. 1 Категорії шаблонів Після відкриття шаблону будуть відкриті необхідні колекції фігур, які називаються наборами елементів. До наборів елементів, які відкриваються разом із шаблоном Проста блок-схема, належать стрілки, фонові малюнки, фігури простої блок-схеми (рис. 2).
Рис. 3.1.2. Колекція фігур Для перетаскування та з’єднання фігур необхідно (дія 2) перетягнути фігури з наборів елементів у порожній документ і з’єднати їх один з одним. Є багато способів зробити це, але найчастіше використовують найшвидший спосіб – автоз’єднання. Для цього слід перетягнути нову фігуру з колекції в документ і розташувати поруч із тією, з якою необхідно зробити з’єднання. Процедура автоз’єднання представлена в табл. 1. Таблиця.1
|