Ручне введення залишків.
Спочатку потрібно встановити інтервал, необхідний для введення залишків. Для цього з меню Операции виконуємо команду Журнал операций, після чого у вказаному вікні натисніть кнопку Интервал і далі у вспливаючому вікні Параметры журнала кнопкою поруч із датою встановіть потрібний інтервал, наприклад, з 29 -го лютого поточного року по 31 березня цього ж року. Перенесіть дані в електронний документ, заповнюючи табличну частину, в якій кожний рядок є відображенням кореспонденції проводки. Примітки: 1. Залишки по дебету вводяться по дебету даного рахунку й кредиту рахунку 00. Кредитові залишки вводяться по кредиту даного рахунку й дебету рахунку 00. При введенні проводок після вибору рахунку можуть бути викликані довідники “Контрагенты”, “Покупці”, “Матеріали” та інші. Якщо у довіднику відсутній потрібний елемент, його можна ввести в процесі введення проводки (залишків).
Уведення залишків за допомогою меню “Журналы”.
Уведення залишків (або будь-яких документів) краще здійснювати через меню Журналы тому, що це дає можливість після проведення документа переглянути бухгалтерські проводки. Викликаємо меню Журналы – Прочие – Ввод остатков. Встановлюємо інтервал уведення залишків. (рис. 1). Уведення, наприклад, рахункам 20, 26, 28 – відповідає документ Ост. ТМЦ; рахункам 36, 63, 37, 71, 68.5 – документ ОВ (остатки по взаиморасчетам) (рис. 2). Після заповнення реквізитів шапки електронного документа і його табличної частини натиснути кнопку “ОК”, що знаходиться в нижній частині документа, і далі відповісти ствердно на питання діалогових вікон.
На рис. 4 подані сформовані програмою згідно завдання (див. розділ “Хід роботи”) вхідні залишки ТМЦ. Залишки за рахунками 30, 31, 40, 64, 65, 66 вводяться ручними проводками. На рис. 5 і рис. 6 наведені пояснення щодо правил уведення залишків за взаємозаліками, суть яких зводиться до правильного обирання знаку операції у залежності від того, хто кому винен товар (рис. 4, 6).
2. ХІД РОБОТИ
2.1. Для формування початкового балансу власної фірми ввести залишки матеріальних і фінансових ресурсів, що подані у таблицях 1 - 3.
Таблиця 2 Залишки за взаємозаліками, грн.
|