УМОВИ УСПІШНОГО ПРОВЕДЕННЯ РіНР
Основними умовами, що визначають успішне проведення РіНР. є: - завчасне створення угрупування сил і засобів ЦО; - безперервне ведення розвідки; - своєчасне висування і введення сил ЦО в осередок ураження; - висока навченість особового складу формувань; - суворе дотримання заходів безпеки під час проведення робіт: - безперервне управління силами ЦО; - всебічне забезпечення дій формувань.
Угрупування сил ЦО планується завчасно (у мирний час) і створюється в заміській зоні з виникненням загрози нападу супротивника.
Угрупування сил ЦО на воєнний час може включати: - Розвідувальні підрозділи; - один - два ешелони - резерв - загін забезпечення руху (ЗЗР) Розвідувальні підрозділи призначені для виявлення обстановки на маршруті Сили першого ешелону першими вводяться в осередок ураження. Другий ешелон притягується для розширення фронту робіт і заміни формувань першого ешелону. Резерв п ризначений для вирішення непередбачених завдань. Загін забезпечення руху (ЗЗР) призначений для забезпечення висування головних сил формування ЦО
Висування і введення сил ЦО в осередок ураження здійснюється з таким розрахунком, щоб забезпечити: - подачу повітря у завалені захисні споруди через 2-3 години - надати першу медичну допомогу ураженим за 3-4 години - виведення населення в безпечні райони здійснити за 12-14 годин - завершити основні рятувальні роботи протягом першої доби. Безперервність ведення РіНР досягається організацією позмінної роботи. Залежно від умов роботи, мінімальна тривалість роботи зміни повинна бути 2-4 години, максимальна - 12 годин. Висока навченість особового складу формувань повинна забезпечувати організоване проведення робіт в стислі терміни з мінімальною витратою сил і засобів. Ці якості особового складу досягаються при проведенні теоретичних і практичних занять, а також шляхом тренувань і навчань. Суворе дотримання заходів безпеки при проведенні РіНР дозволяє запобігти нещасним випадкам і втратам особового складу формувань. Такими заходами є: - пересування людей і машин тільки за розвіданими і позначеними маршрутами; - заборона ведення робіт поблизу конструкцій, загрозливих обвалом; - суворе дотримання режимів радіаційного і хімічного захисту; - ведення робіт у задимлених і загазованих приміщеннях, в колодязях і колекторах підземних магістралей, під водою повинно здійснюватися групами в дві-три людини, які оснащені рятувальними засобами, що відповідають виду робіт; - виконання ремонтних робіт на газових мережах інструментом з кольорового металу або з поверхнею покритою міддю; - ведення ремонтних робіт на електроустановках і електромережах тільки після їх знеструмлення і заземлення з використанням захисних засобів. Безперервність управління силами ЦО досягається постійним знанням обстановки, швидким реагуванням на її зміни і своєчасним доведенням нових завдань до підлеглих. Всебічне забезпечення дій формувань включає: - розвідку; - протирадіаційний і протихімічний захист; - матеріально - технічне забезпечення; - транспортне та інші види забезпечення. Розвідка ведеться безперервно всіма розвідувальними формуваннями з метою своєчасного отримання даних про обстановку, що склалася, необхідних для успішного проведення робіт. Протирадіаційний і протихімічний захист проводяться для того, щоб не допустити поразки особового складу РР, ОР, СДОР і БЗ. Він включає: - забезпечення засобами індивідуального захисту; - дозиметричний і хімічний контроль; - оповіщення про РХБ-забруднення; - санітарну обробку людей та знезараження одягу, техніки, будівель, місцевості, продовольства і води. Матеріально - технічне забезпечення полягає в постачанні формувань технікою, приладами, інструментами, розчинами, спецодягом, продовольством і іншими засобами. Технічне забезпечення полягає в підтримці в справному стані всіх видів автомобільної, інженерної і іншої техніки. Медичне забезпечення направлене на збереження працездатності особового складу формувань, надання першої медичної допомоги ураженим і хворим, попередження виникнення інфекційних захворювань.
|