Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Додаткова та довідкова література





релігійний; пляжно-кліматичний; екологічний (зелений, сільський); лікувально-оздоровчий; активний (в т.ч. гірськолижний); діловий туризм. Студенти повинні не тільки вказати перспективні напрями туризму для країни, а і обґрунтувати свою думку, для цього потрібно навести приклади найбільш цікавих туристичних об’єктів (природних або кліматичних ресурсів, об’єктів інфраструктури). Для цього пропонується використовувати дані ЮНЕСКО щодо об’єктів Всесвітньої спадщини http://uk.wikipedia.org/wiki/ Світова_спадщина_ЮНЕСКО 3.2. Особливості написання другого розділу «Характеристика основних об’єктів туристичного інтересу відповідно до тематики роботи». У цьому розділі необхідно дати чітке, розгорнуте визначення виду туризму згідно з отриманим завданням. Обов’язковим є визначення туристичних об’єктів, що відносяться до цього напряму (мається на увазі їх загальні назви, наприклад, для релігійного туризму - це церкви, каплички, монастирі тощо). Після цього потрібно вказати основні туристичні об’єкти, що відносяться до конкретного виду туризму і знаходяться на території країни, згідно з отриманим завданням. При цьому необхідно: - вказати розташування об’єкта; -надати історичну характеристику; - навести його стислий опис (3-4 речення). Для варіантів, де передбачено поєднання двох видів туризму, характеристику основних об’єктів туристичного інтересу потрібно надати по кожному виду туризму окремо.   3.3. Характеристика третього розділу «Розробка нитки маршруту туру». У цьому розділі необхідно розробити маршрут туру, позначивши по днях програму подорожі згідно з видом туризму. Варто зазначити, що в «чистому вигляді» жоден із видів туризму не існує. Звичайно під час подорожі туристи поєднують декілька напрямів відпочинку. Зважаючи на вищесказане, у запропонованих варіантах завдань як вид туризму було використано поєднання двох напрямків, наприклад, «пляжно-кліматичний туризм з елементами культ.-пізн.». Це передбачає розміщення туристів на узбережжі, обов’язковий відпочинок на морі (тобто вільні дні) і додаткову екскурсійну програму культурно-пізнавальної спрямованості. При складанні програми туру це матиме наступний вигляд (табл. 2):

       
 
 
 
 

- чітко вказати час вильоту літаку, рейс, маршрут, а також час прильоту (час обов’язково вказується місцевий); - визначити місця ночівлі з указанням назви готелю (у випадку якщо туристи зупинилися) - надати коротку інформацію щодо запропонованої екскурсійної програми (при визначенні екскурсій слід враховувати часові обмеження) Таблиця 5 – Приклад складання програми туру
День маршруту Опис маршруту
1 день Виліт із Києва до Праги. Аеропорт «Бориспіль», термінал «В». Рейс PP 333, авіакомпанія «Авіалінії». Час вильоту 7.50, приліт 8.40 в аеропорт «Рузіне». Трансфер в готель. Розміщення в готелі «Radisson International» 4*. Вільний час. Можлива прогулянка містом. Ночівля.  
2 день Сніданок. Пішоходна екскурсія по Старому місту Праги з оглядом Вацлавської площі, Порохової башти, ратуші, курантів тощо. Вільний час. Ночівля.  
3 день Сніданок. Пішохідна екскурсія Королівським містом з оглядом Страговського монастиря, Лорети, Катедрального собору святого Віта, Карлового мосту. Факультативно виїзд на екскурсію в палац «Детеніце» і знайомство із особливостями чеського броваріння. Повернення в Прагу. Ночівля.  
4 день Сніданок. Автобусна екскурсія в м. Карлови Вари і на броварню «Крушовіце». Повернення в Прагу. Ночівля.  
5 день Сніданок. Виселення із готелю. Переїзд в м. Дрезден. Розміщення в готелі «Holiday Inn» 4 *. Оглядова екскурсія містом з відвіданням Альбертінума, Кафедрального собору та церкви Фрауенкірхе. Ночівля.  
6 день Сніданок. Виселення із готелю. Відвідання Цвінгеру та картинної галереї. Переїзд до м. Прага. Розміщення у готелі «Radisson International» 4*. Ночівля.    
Таблиця 2 – Складання попередньої програми обслуговування по днях
День 3 Відпочинок на морі
День 4 Екскурсія «Палаци Криму»
День 5 Відпочинок на морі
День 6 Відпочинок на морі
День 7 Екскурсія в Бахчисарай

Слід також зауважити, що вільні дні треба передбачати і при розробці тематичних турів (екологічних, культурно-пізнавальних тощо). Іншими словами тури не повинні бути перевантаженими кількістю і тривалістю

переїздів.

Якщо в завданні передбачений радіальний маршрут, то при організації екскурсій слід враховувати, що час на дорогу не повинен перевищувати 4-5 годин. Тобто з урахуванням якості доріг і можливої швидкості руху ними екскурсійного транспорту, віддаленість туристичних об’єктів від місця розміщення туристів не повинна перевищувати 250-300 км.

У цьому розділі, після складання попередньої програми туру, треба визначити:

- перелік об'єктів, що відвідуються туристами під час поїздки;

- кількість об'єктів, що відвідуються в середньому щодня;

- основні населені пункти, в яких слід зупинятися туристам при відвідуванні даних об'єктів (стисло описати їх, обґрунтувати їх вибір). Розроблений маршрут треба нанести на карту, позначивши місця ночівель.

3.4. Написання четвертого розділу «Вибір підприємств – закладів розміщення»

У цьому розділі необхідно за допомогою системи он-лайн бронювання готелів визначити готелі, де будуть розміщені туристи, а також розрахувати вартість проживання в готелі (або готелях, якщо передбачені переїзди

туристів). На сьогодняшній день існує багато систем підбору та бронювання готелів, які орієнтовані на роботу туроператорів. У той же час звичайно для входу в такі системи турфірмам потрібно мати діючий договір із

комп’ютерною системою бронювання та отримати логін і пароль, без яких користування системами неможливе.

       
 
 
 
 

При розробці турів, що передбачають економ-клас обслуговування, туристам можна запропонувати переліт бюджетною авіакомпанією. В Україні наразі працює дві бюджетних авіакомпанії: «Віззейр» (http://wizzair.com/uk-UA/Search) та «Ейр Арабіа» (http://www.airarabia.com/home). Принципи пошуку авіаквитків практично не відрізняються від розглянутих вище і передбачають наступні етапи: - визначення дати вильоту та повернення; - визначення пунктів вильоту; - обробка отриманих результатів, визначення остаточної вартості авіаквитків. Якщо студентом буде обрано в якості авіаперевізника бюджетну авіакомпанію, так само потрібно надати її характеристику, а також характеристику літаків, що будуть здійснювати перевезення туристів. 3.6. Написання шостого розділу «Страхування туристів» Страхування туристів під час подорожі за кордоном є обов’язковим. Студентам необхідно розрахувати вартість страхового полісу залежно від варіанта, спираючись на наступні дані таблиці 1: - країна перебування – для визначення розміру страхової суми; - тривалість перебування; - вік туристів, вид відпочинку та країна перебування (в окремих випадках) для визначення підвищуючих коефіцієнтів); - додаткові побажання туристів (додаткові параметри для визначення програми страхування туристів) Для остаточного розрахунку вартості страхового полісу, в тому числі для визначення розміру страхової суми, наявності та розміру підвищуючих коефіцієнтів, програми страхування та розміру страхового платежу за добу, необхідно скористатися показниками, що наведені у додатках А – Г. 3.7. Особливості роботи над сьомим розділом «Складання пакету послуг, формування програми перебування та розрахунок вартості послуг» Після того, як студенти розробили маршрут, обґрунтували пізнавальну програму (відповідно до варіанта), визначили засоби розміщення та транспортне забезпечення маршруту, а також розрахували вартість страхового полісу, необхідно всю зазначену вище інформацію згрупувати, склавши остаточну програму перебування по днях і розрахувати вартість путівки. Приклад програми обслуговування представлений в табл. 5. Слід особливу увагу приділити наступним складовим:
Оскільки під час написання роботи студентам не надається можливість користуватися саме такими системами, для визначення готелю та вартості проживання в ньому можна запропонувати використання комп’ютерних систем бронювання, орієнтованих на туристів. По суті, це такі ж саме системи, з точки зору пошуку готелів, визначення вартості проживання тощо, але вони суттєво відрізняються принципами оплати. Тим не менш, використовуючи такі системи, студенти можуть отримати навички пошуку та підбору готелів та визначення вартості проживання згідно з умовами завдання (країна, термін проживання, сезон та кількість осіб). Пропонується для використання при написанні цієї курсової роботи система бронювання готелів: www.booking.com. При пошуку готелів необхідно чітко розуміти який саме засіб розміщення буде задовольняти вимогам класу обслуговування, що вказаний у варіанті завдання. Туроператори і турагенти при просуванні і продажі туристичного продукту рівень обслуговування по туру умовно позначають наступними категоріями: «люкс», перший клас, туристичний клас, економічний клас. Проте слід мати на увазі, що всі ці градації є дуже умовними і часто мають національні варіанти і відмінності. Так, наприклад, при організації пляжно-кліматичних турів на масових напрямках зазвичай пропонується система «all inclusive», яка передбачається у готелях, як 3, так і 4 або 5 зірки. У будь-якому випадку при купівлі туру слід уточнювати рівень кожної послуги та її конкретний зміст. Таким чином, визначивши потрібні параметри пошуку закладів розміщення, студенти повинні: - визначити 3-4 готелі, що відповідають умовам завдання; - обрати один із них для організації розміщення туристів; - визначити вартість проживання в обраному готелі. На першому етапі потрібно ввести наступні дані: місто (країна), де розташовується готель та строки відпочинку. Натиснувши кнопку «Искать» можна отримати результати пошуку. Також система може запросити уточнення даних. Отримані дані також можна систематизувати за окремими критеріями: кількість зірок, розташування, наявність додаткових послуг. Робота з цією системою бронювання дозволяє не тільки визначити готель, що відповідає обраному класу обслуговування, але і визначити фактичну вартість проживання.

       
 
 
 
 

               
 
Крім того, студенти, як майбутні фахівці галузі туризму повинні вміти надавати як загальну (офіційну) інформацію про готель, так і об’єктивну інформацію, де визначити фактичний рівень обслуговування в готелі, якість номерів та обладнання, особливості харчування тощо. Отримати таку інформацію можливо за умови детального аналізу відгуків туристів, що проживали в цьому готелі та залишили свої враження про це на відповідних сайтах. Одним із таких сайтів є www.tophotels.ru. Студенти, проаналізувавши відгуки туристів з цього сайту повинні скласти власну об’єктивну характеристику готелю. Дані занести в таблицю (табл. 3) Таблиця 3 – Характеристика засобу розміщення
Показники   Офіційна інформація Кількість проаналізованих відгуків, у тому числі   Характеристика за відгуками  
позитивні   негативні  
Розташування        
Територія, інфраструктура        
Номери        
Харчування        
Сервіс (додаткові послуги, анімація)        
Пляж          

Розташування готелю визначається залежно від виду туризму стосовно основних визначних пам’яток, пляжів, крупних центрів тощо. Важливо вказати також рівень транспортної доступності цих об’єктів.

Територія готелю характеризується розміром, рівнем інфраструктури тощо.

При аналізі номерного фонду основний акцент потрібно зробити на характеристику стандартних номерів. При цьому важливо зазначити розмір номерів, можливість розміщення в номерах діт. на додаткових ліжках,

стиль, стан меблів та санітарного обладнання.

Аналіз харчування передбачає визначення кількості харчування, що включено у вартість номера, а також типу обслуговування в закладі харчування. При аналізі готелів, що надають послуги харчування за системою

«all inclusive» потрібно надати її розгорнуту характеристику.

 
При аналізі готельного сервісу, тобто якості обслуговування, потрібно дати характеристику спектру додаткових послуг (як платних, так і безоплатних). Для готелів, що розташовані на узбережжі, необхідно також проаналізувати якість і різноманітність розваг (тобто анімаційних послуг). Характеристику пляжу, а також перелік додаткових послуг, що пропонуються на пляжі, необхідно здійснювати при розробці турів, де основним видом відпочинку, згідно з завданням, є пляжно-кліматичний туризм.   3.5. Принципи роботи з підготовки п’ятого розділу «Транспортне забезпечення маршруту» При формуванні маршрутів та програм обслуговування необхідно також передбачити надання транспортних послуг туристам. На сьогодняшній день системи пошуку та бронювання авіаквитків доступні в он-лайн режимі. Однак слід зауважити, що такі системи орієнтовані перш за все на роботу з туристськими фірмами, але деякі авіакомпанії, в першу чергу бюджетні (lowcost перевізники) також надають можливість бронювання авіаквитків безпосередньо туристам. Сотні тисяч туристичних агентств, підключених до терміналів глобальних дистриб'юторських систем, мають можливість надавати своїм клієнтам повний спектр послуг з бронювання в режимі реального часу. З найбільших глобальних дистриб’юторських систем в Укараїні представлені лише: Amadeus (http://www.amadeus.net/); Galileo (http://www.galileo-cis.com/). Підключення для повноцінної роботи можливе лише для турфірм за умови укладання договору на використання системи і відповідної оплати. В основному, таку співпрацю мають туроператори, але дрібні фірми можуть також використати можливість бронювання. Туроператори розміщують на своїх сайтах модуль для бронювання авіаквитків і за певних умов надають повноцінну можливість своїм партнерам користуватися цими системами. В якості прикладів можна навести туроператорів Ідріска-тур (http:// http://idriska.aero), Феєєрія (http://feerie.gol.idc.cz/ або http://feerie.com.ua/airtickets.html), Анекс-тур http://anex.symphony.cz/ru_UA/index.php та інших. Студентам пропонується здійснити пошук можливих авіаперельотів саме за допомогою таких систем, у тому числі: - визначити точний час вильоту та прильоту; - вартість авіаквитків; - надати характеристику авіакомпанії-перевізнику та моделі літака.
 
   
 
 
 







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 409. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...


Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия