Хід уроку
1. Групповая психотрапия с детьми. Теория и практика игровой терапии. /Пер. с англ.. – И. Романовой. – М.: Апрель-пресс, изд-во ЭКСМО – Пресс, 2001. – 272 с. 2. Гузь І. Подорож до країни Дитинства. Ігрова програма. /Шкільний світ - №32(352) – 2006 – С.21-22 3. Дейнека О. Подорож до Країни Ввічливості. Розважальна програма. /Шкільний світ - №32(352) – 2006 – С. 4-5 4. Зотова Н. Мій професійний вибір. /Шкільний світ - №45(365) – 2006 – С.21-22 5. Романовська Д., Собкова С. Порушення поведінки як наслідок неправильного виховання. Психолого-педагогічна освіта батьків. /Психолог - №8(200) – 2006 – С.19-23 6. Чала М. Лікар Айболить. Конкурс-гра /Шкільний світ - №36(356) – 2006. 7. Цимаєнко Т. Чарівні слова. Урок ввічливості. /Шкільний світ - №42(362) – 2006 – С.12-13 8. Шелестова Л. Вікторина. /Шкільний світ - №36(356) – 2006 9. Яцишина Л. Україно моя неозора! /Шкільний світ - №46(366) – 2006 – С.18-19
Урок з інформатики на тему: РОБОТА З ТАБЛИЦЯМИ В СУБД ACCESS. УПОРЯДКУВАННЯ ТА ФІЛЬТРУВАННЯ ДАНИХ У ТАБЛИЦЯХ» Тема уроку: Робота з таблицями в СУБД Access. Упорядкування та фільтрування даних у таблицях
Мета уроку: закріпити принципи створення структури БД та роботи з таблицями в СУБД Access; навчити учнів виконувати сортування даних та здійснювати пошук інформації у БД за допомогою фільтрів; розвивати логічне мислення та пам'ять, навики роботи з інформацією; виховувати уважність, об’єктивність та самостійність у роботі з базами даних.
Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник, картки із завданнями, СУБД Access, комп’ютери.
Хід уроку I. Організація класу
II. Актуалізація опорних знань учнів 1. Фронтальне опитування · Що таке база даних? · Що таке система управління базами даних? · Що таке модель бази даних? · Які ви знаєте моделі баз даних? · Як завантажити СУБД Access? · Як створити базу даних в СУБД Access?
2. Виконання самостійного завдання згідно варіантів.
ІІІ. Мотивація навчання. При створенні чи роботі з таблицями БД, що містять велику кількість записів, часто виникає потреба знайти інформацію тільки для певного об’єкта. З метою спрощення пошуку та впорядкування певних записів у СУБД Access реалізовані команди сортування та фільтрування інформації – Сортировка, Фильтр по выделенному, Расширенный фильтр.
IV. Вивчення нового матеріалу 1. Оголошення теми і мети уроку 2. Пояснення матеріалу З метою простого відбору даних у таблиці, їх можна упорядковувати та фільтрувати. Упорядковувати дані можна у режимі таблиці за зростанням або за спаданням. Для цього використовуються кнопки Панели инструментов або команда Записи/ Сортировка. Розрізняють сортування за зростанням і за спаданням. Наприклад на мал. 1 відображені записи відсортовані в алфавітному порядку: Мал. 1
Фільтрація – виведення на екран лише тих записів, які задовольняють певну умову. Відфільтровані дані з’являються на екрані у вигляді таблиці. Існують такі види фільтрів: 1. Фильтр по выделенному – використовується, якщо потрібно відфільтрувати дані за одним полем таблиці. Для його застосування слід виконати дії: · Виділити у полі відбору один із записів, який нас цікавить; · Виконати команду Записи/ Фильтр/ Фильтр по выделенному або натиснути кнопку на Панели инструментов. Наприклад на мал. 2 відображені записи про учнів, яким виповнилося 16 років:
Мал. 2
2. Расширенный фильтр – використовується, якщо потрібно відфільтрувати дані за кількома полями таблиці. Для його застосування слід виконати дії: · Виконати команду Записи/ Фильтр/ Расширенный фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов; · На екрані з’явиться список полів таблиці та порожня структура фільтра (мал. 3); Мал. 3
· Перетягнути поля відбору у рядок Поле структури; · Заповнити рядок Условия отбора (мал. 4); Мал. 4
· Виконати команду Фильтр/ Применить фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов (мал. 5). Мал. 5
Щоб скасувати будь-який фільтр, необхідно виконати команду Записи/ Удалить фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов.
3. Узагальнення вивченого матеріалу. · Виконання завдання згідно варіантів.
V. Домашнє завдання: · Т2, Розділ 2, §4
VІ. Підсумок уроку 1. Перевірка засвоєних знань: · Які існують види сортування? · Що таке фільтрація? · Які існують види фільтрів? · В яких випадках використовують Расширенный фильтр та Фильтр по выделенному? 2. Оголошення результатів оцінювання навчальних досягнень учнів
|