Тема: ХВОРОБИ ПЕРВІСНИХ ЛЮДЕЙ
З угоди про перемир’я між союзниками та Німеччиною Стаття 1. Припинення воєнних дій на суходолі та в повітрі протягом 6 годин після підписання перемир’я. Стаття 2. Негайна евакуація зайнятих країн: Бельгії, Франції, Люксембургу, також і Ельзасу-Лотарингії — за таким розрахунком, щоб вона була здійснена протягом 15 днів... Стаття 4. Поступка німецькою армією такого військового майна: 5 тисяч гармат, 25 тисяч кулеметів, 3 тисячі мінометів та 1700 аеропланів. Стаття 5. Евакуація німецьких армій з місцевостей на лівому березі Рейну. Місцевостями на лівому березі Рейну управлятимуть місцеві власті, але під контролем окупаційних військ союзників та Сполучених Штатів... Стаття 12. Усі німецькі війська, що тепер знаходяться на територіях, які становили до війни частину Австро-Угорщини, Румунії й Туреччини, повинні негайно повернутися до Німеччини. Усі німецькі війська, що тепер знаходяться на територіях, з яких складалася до війни Росія, так само повинні повернутися до Німеччини..., тільки-но союзники визнають, що для цього настав момент, узявши до уваги внутрішнє становище цих територій... Стаття 29. Евакуація Німеччиною всіх портів Чорного моря й передача союзникам і Сполученим Штатам усіх російських військових суден, захоплених німцями в Чорному морі... Запитання до документа 1. Назвіть основні умови Комп`єнського перемир`я? 2. Чому умовами перемир’я передбачалося залишення німецьких військ на територіях, що знаходились у складі колишньої Російської імперії, до прибуття військ союзників?
Запитання до самоконтролю. 1. Як змінився перебіг війни після приходу більшовиків до влади в Росії? 2. Що зумовило вступ у війну США? Яке це мало значення для перебігу бойових дій? 3. Що таке необмежена підводна війна? 4. Назвіть подію, яка стала катастрофою для італійської армії. Де і коли вона відбулася? Чи вдалося врятувати італійські війська? 5. Коли, ким і з якою метою була створена Вища воєнна рада? Хто її очолив? 6. Що планували урядові кола Німеччини після підписання сепаратного Брестського миру? Що отримала Німеччина за результатами цього миру? 7. Після якого наступу союзники відкинули німців і вже не поступались ініціативою? 8. Який день назвали "чорним днем німецької армії"? 9. Яким чином Австро-угорський імператор, намагався врятувати імперію? 10. Яка країна капітулювала першою Болгарія чи Австро-Угорщина? (доведіть). 11. Які зміни відбулися в Німеччині 9 листопада 1918 р.? 12. Які умови виставили союзники Німеччині при підписанні перемир’я? 13. Де і коли було підписано перемир’я між Німеччиною та її противниками? Яку назву воно мало? 14. Поміркуйте над причинами поразки Німеччини та її союзників і перемоги країн Антанти. 15. З’ясуйте масштаби втрат і руйнувань під час Першої світової війни. 16. Як змінилося співвідношення сил у світі після Першої світової війни?
Самостійна робота 1 Кількість годин - 2 Тема: ХВОРОБИ ПЕРВІСНИХ ЛЮДЕЙ І. Актуальність теми: "Повага до минулого – це риса, що відрізняє освіченість від дикості". В наші дні, коли у всьому світі на перший план виходить пріоритет загальнолюдських цінностей, підготовка медичних працівників у всіх країнах світу немислима без широкої гуманітарної освіти і розвитку історичного мислення, без плідної наукової співпраці між народами різних держав. На сучасному світі оцінка первісного лікування не однозначна. З одного боку, його раціональні традиції і величезний емпіричний, досвід (не дивлячись на обмежений арсенал лікувальних засобів і прийомів) з'явилися одним з витоків традиційної медицини подальших епох в кінців — сучасної наукової медицини. З іншого боку — ірраціональні традиції первісного лікування виникли як закономірний результат мінливого світобачення і важких умов боротьби первісної людини з могутньою і незрозумілою природою; їх критична дія не повинна служити приводом для заперечення багатовікового раціонального досвіду первісного лікування в цілому II. Навчальна мета самостійної роботи: Знати: Ø Становлення первісного суспільства і первісного лікування. Ø Періодизацію і хронологію первісної ери і первісного лікування Ø Джерела по історії первісної ери і первісного лікування Вміти: Ø інтерпретувати розвиток медицини в історичній перспективі; Ø трактувати основні історико-медичні події первісного суспільства; Ø аналізувати джерела з історії первісної культури і медицини; Ø визначити особливості природничо-наукових і медичних знань, характерні риси розвитку лікування в первісному суспільстві. III. Матеріали самостійної роботи
|