Частина 2
Частина 2 Харків 2014 Методичні вказівки розглянуто та рекомендовано до друку на засіданні кафедри «Автоматика та комп’ютерне телекерування рухом поїздів» 25 червня 2014 року, протокол № 12.
Наведено методику дослідження параметрів елементів системи частотного диспетчерського контролю, цифрових шифраторів і дешифраторів пристроїв залізничної автоматики та телемеханіки. Виконаний опис лабораторних макетів, вимірювальних приладів та інших інструментальних засобів, які застосовуються при випробуваннях зазначених пристроїв. Методичні вказівки призначені для студентів рівня бакалавр напрямку підготовки 6.050202 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» усіх форм навчання, що вивчають курс дисципліни «Технічна діагностика»
Укладачі:
проф. А.Б. Бойнік, доц. А.А. Прилипко, асист. М.В. Субботін, асист. О.Ю. Каменєв
Рецензент:
проф. В.Ф. Кустов ЗМІСТ Вступ …………………………………………………………………… 4
Лабораторна робота 1 Дослідження та регулювання камертонного генератора і приймача системи частотного диспетчерського контролю ……...… 5
Лабораторна робота 2 Дослідження цифрових шифраторів і дешифраторів при пошкодженні елементів методом тестування..…………………….. 18
Список літератури …………………………………………………… 27
ВСТУП Перед початком занять з лабораторного практикуму студент повинен ознайомитися із даними методичними вказівками, а також опрацювати відповідні розділи теоретичного курсу за підручниками, конспектами лекцій і рекомендованою літературою. Необхідною умовою успішного виконання лабораторного практикуму з дисципліни «Технічна діагностика» у частині дослідження параметрів та пошуку несправностей у схемах частотного диспетчерського контролю, цифрових шифраторів і дешифраторів є засвоєння дисциплін «Системи автоматики на перегонах», «Системи диспетчерського управління», «Електроніка та мікросхемотехніка» і «Теорія автоматичного управління», на яких ґрунтується дисципліна, що вивчається. Зошити з таблицями, формулами та іншими матеріалами, до яких заносяться результати досліджень, мають бути підготовлені заздалегідь (до початку виконання лабораторної роботи). Елементи, які необхідно вносити до звіту, зазначені для кожної роботи окремо у розділах «Зміст звіту» даних методичних вказівок. До виконання кожної чергової лабораторної роботи допускаються лише студенти, які успішно виконали попередні роботи та пройшли допуск на підставі письмового опитування або тестування на ЕОМ. Перевірка знань та практичних навичок студентів здійснюється побригадно й індивідуально. Студенти, які не допущені до виконання двох і більше лабораторних робіт, до наступних лабораторних занять допускаються тільки з дозволу деканату або завідувача кафедри. Результати виконаних під час лабораторної роботи вимірювань і спостережень необхідно узгодити із викладачем (керівником роботи). Тільки після цього виконана робота вважається відпрацьованою. Лабораторні заняття, пропущені з поважної причини, відпрацьовуються за погодженням із викладачем. Під час знаходження в лабораторії студент зобов’язаний дотримуватися правил безпечної роботи з електричним обладнанням, норм етичної поведінки та виконувати вказівки викладача. Категорично забороняється несанкціоноване керівником робіт увімкнення електричного обладнання, комп’ютерної техніки та будь-які маніпуляції з ними. За порушення зазначених норм студенти несуть персональну відповідальність.
|