Студопедия — Мета роботи. Метою роботи є вивчення порядку на набуття практичних навичок визначення місця пошкодження в схемах цифрових шифраторів та дешифраторів методом тестування.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Мета роботи. Метою роботи є вивчення порядку на набуття практичних навичок визначення місця пошкодження в схемах цифрових шифраторів та дешифраторів методом тестування.






Метою роботи є вивчення порядку на набуття практичних навичок визначення місця пошкодження в схемах цифрових шифраторів та дешифраторів методом тестування.

2.2 Загальні положення

Як відомо з курсу дисциплін «Електроніка і мікросхемотехніка» та «Теорія автоматичного управління», в пристроях залізничної автоматики і телемеханіки, особливо у системах телекерування і телесигналізації (ТУ-ТС), широко застосовуються цифрові шифратори та дешифратори. Використання даних пристроїв дозволяє зменшити кількість каналів зв’язку між об’єктами і тим самим організувати телемеханічний спосіб керування та контролю. Як відомо, шифратори призначені для кодування інформації або представлення її в умовній, заздалегідь обумовленій формі, а дешифратори – для зворотного перетворення числового коду у смислове повідомлення [4, 5].

Пристрій, який перетворює дискретне повідомлення у відповідний йому числовий код (паралельний або послідовний), називається цифровим шифратором. Його можна розглядати як логічну групу комбінаційних схем «АБО». Дане перетворення здійснюється якщо на вхід шифратора подається у будь-який момент часу тільки одне повідомлення. Як правило, вхідні сигнали вводяться натисканням відповідних кнопок на пульті керування і являють собою різноманітні потенціали нульового (0) або визначеного (1) рівня (рис. 2.1).

Принцип роботи відомих у пристроях залізничної автоматики і телемеханіки дешифраторів полягає в тому, що кожному конкретному значенню числового коду на вході відповідає свій вихідний сигнал. Даний сигнал являє собою потенціали напруги певного рівня на його виходах (рис. 2.2).

 

 

 

Рисунок 2.1 – Умовне графічне позначення цифрового шифратора

 

Рисунок 2.2 – Умовне графічне позначення цифрового дешифратора

 

У процесі експлуатації систем автоматики і телемеханіки мають місце бути випадки відмов схем шифраторів та дешифраторів., що призводить до спотворення числового коду або вихідного сигналу. Очевидно, до подальша робота систем призупиняється і тим самим рух поїздів забезпечується із порушенням графіків. Головною задачею обслуговуючого персоналу в даному випадку є своєчасне визначення місця пошкодження, усунення наслідків відмови та послідуюча перевірка надійної роботи системи в цілому.

В залежності від кваліфікації обслуговуючого персоналу тривалість пошуку місця пошкодження і усунення наслідків відмови є різною. У зв’язку з цим існує декілька методів локалізації несправностей. Одним із найбільш прости та доступних серед них є метод тестування. В даному методі за допомогою заздалегідь розробленого переліку перевірок (тестів) на пульті вводяться вхідні сигнали та аналізуються вихідні сигнали шифратора (дешифратора). На підставі порушення числових значень у вихідному сигналі визначаються пошкоджені вузли, а згодом – елементи або зв’язки між ними [6].

2.3 Опис робочого місця

Лабораторна робота виконується на макеті, що містить панелі з елементами шифратора і дешифратора. На кожній панелі також встановлені індикаційні світло діоди, кнопки, мікротумблери та роз’єднувачі (гнізда) для комутації вхідних і вихідних кіл.

2.4 Програма виконання лабораторної роботи

1. За рекомендованою літературою [4 – 6] повторити відновити в пам’яті призначення елементів та принципи роботи цифрових шифратора і дешифратора. Відповісти на контрольні питання 1 – 4 (див. п. 2.7).

2. Пройти допуск до лабораторної роботи на підставі письмового опитування або тестування на ЕОМ за вказівкою керівника роботи.

3. Ознайомитися з лабораторним макетом та кнопками, що розташовані на ньому, а також мікроперемикачами та світлодіодами.

4. Дослідити роботу тригера при різних пошкодженнях та визначити їх місце у схемі.

5. Дослідити роботу дешифратора при різних пошкодженнях та визначити їх місце у схемі.

6. Дослідити сумісну роботу шифратора і дешифратора при різних пошкодженнях елементів.

7. Відповісти на контрольні запитання.

8. Скласти звіт з лабораторної роботи.

За рішенням викладача (керівника роботи) лабораторна робота може бути розділена на дві частини (перша частина включає п.п. 1 – 4 програми виконання роботи, а друга – п.п. 5 – 8). По кожній частині, за узгодженням з викладачем, може складатися окремий звіт (проміжний з першої частини і заключний з другої).

2.5 Методика виконання лабораторної роботи

Пройти допуск до виконання лабораторної роботи, для чого відповісти на контрольні питання 1 – 4 та/або пройти додаткове тестування (письмово або на ЕОМ) за дорученням керівника роботи.

 







Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 401. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

Метод архитекторов Этот метод является наиболее часто используемым и может применяться в трех модификациях: способ с двумя точками схода, способ с одной точкой схода, способ вертикальной плоскости и опущенного плана...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия