Порядок виконання роботи. 1. Для даної системи розробки підібрати обладнання з урахуванням попередніх робіт прийняти гірниче обладнання.
1. Для даної системи розробки підібрати обладнання з урахуванням попередніх робіт прийняти гірниче обладнання. 2. Визначити час на проведення гірничих виробок механічним або буровибуховим способами. Нормативні швидкості проведення гірничих виробок буровибуховим способом слід приймати згідно [1] або скористуватися даними наведеними в табл.3.1. Таблиця 3.1 Нормативні швидкості проведення виробок і камер
Примітки: 1. Нормативну швидкість проходки слід збільшити: - при проведенні гірничих виробок прохідницькими комбайнами на 50%; - при проведенні виробки буровибуховим способом без кріплення на 30%. 2. Зменшувати нормативну швидкість слід: - при проведенні гірничих виробок в складних гірничо-геологічних умовах (гірські удари, викиди породи, прориви води і пливунів) на 30%; - при проведенні виробок з діючого горизонту на 20%; - при значній обводненості горизонтальних і похилих виробок – на 15%.
Таблиця 3.2 Час на проходку підготовчо-нарізних виробок
Приклад виконання практичної роботи
За результатами 1 та 2 практичних робіт, визначити час на проведення кожної виробки, заповнюючи табл.3.2.
Час на проходку підготовчо-нарізних виробок
Таким чином, за результатами розрахунків, час на підготовку блоку до буропідривних робіт без суміцтва робіт, при 3 бригадах на добу з 2-3 чоловік у бригаді, необхідно 23,33 міс. або 1 рік 11 міс. 10 днів. На практиці підготовка блоку виконується протягом 3-6 місяців, при бригаді з 12-20 чол.
ПРАКТИЧНА РОБОТА №4 Складання календарного графіку на підготовку родовища до очисного виймання
Мета роботи: скласти календарний графік на підготовку блоку до очисного виймання на прикладі поверхово-камерних систем розробки. Робота виконується протягом 2 годин. Завдання: 1. Скласти календарний графік проведення підготовчо-нарізних виробок. 2. Визначити час на підготовку блоку до очисного виймання. Дано:вихідні данні практичних робот № 1, 2, 3 нормативна швидкість на виконання робіт, м/міс.
Порядок виконання роботи
1. Календарний графік на підготовку блоку складають стосовно виконаних розрахунків попередньої практичної роботи. Який включає в себе перелік всіх виробок, нормативний час на виконання кожної операції та визначенні тривалості проведення виробки. Слід враховувати те, що деякі роботи при проходці виробок можуть бути об’єднані. 2. З календарного графіку визначають час на підготовчо-нарізні роботи.
|