Форматування даних
Наприклад, число 25 0 матиме вигляд: - 250,00 грн - у грошовому форматі; - 25000% - у відсотковому вираженні; - 2,50Е+2 - в експонентній формі, - 14.03.2001 – у форматі дати.
Для форматування числа необхідно: • виділити комірку чи блок, які потрібно форматувати; • вибрати команду Формат ðЯчейки ðЧисло; • вибрати бажаний формат числа у діалоговому вікні (рис. 4).
Рисунок 4 – Загальний вигляд вікна форматування даних Функції в Exel Аргументи – це значення, що використовуються для обчислення функцій. Результати - це значення, що повертаються функціями як відповідь. Загальний вигляд запису функції f(x; y;...; z), де x, у,..., z - аргументи, f – ім’я функції. Наприклад, =SIN(F7), =АBS(A8), =EXP(B10). Аргументами можуть бути числа, текст, логічні значення, масиви, посилання, константи, формули. Формули в своєму складі можуть містити інші функції. Вкладені функції – це функції, що є аргументом іншої функції. Excel дозволяє використовувати до семи рівнів вкладеності функцій. Функція ПИ() повертає значення числа π=3,1415...
Категорії функцій в Excel: - текстові функцій - обробляють текст: вилучають символи, знаходять потрібні, записують символи в строго визначене місце тексту та ін.; - функцій дати і часу -розв’язують задачі, пов'язані з урахуванням дати або часу (наприклад, визначити вік, обчислити стаж роботи, визначити кількість робочих днів на будь-якому проміжку часу); - логічні функції - допомагають створювати складні формули, що залежно від виконання тих або інших умов будуть робити різні види обробки даних. - математичні функції - дозволяють виконувати різні операції з матрицями: обчислювати визначник матриці, множити, транспонувати, знаходити обернену.
Майстер функцій – спеціальний засіб для роботи з функціями (викликається командою Вставка Þ Функция або натисканням кнопки на панелі інструментів Стандартна, або у рядку формул).
Рисунок 5 – Загальний вигляд вікна майстра функцій
Рисунок 6 – Загальний вигляд вікна вибраної функції
Побудова графіків в Exel
Використовується майстер діаграм. (викликається командою Вставка Þ Діаграма або натисканням кнопки на панелі інструментів Стандартна, або у рядку формул).
Рисунок 5 – Загальний вигляд вікна майстра діаграм
Правила побудови графіків: - виділяємо значення даних у таблиці (разом з заголовками колонок);
- звертаємось до майстра діаграм ; - вибираємо тип діаграми точечная.
Форматування області діаграми –викликати контекстне меню Формат області діаграми Þ Вид
|