Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Стилі Робочого столу
Робочий стіл може мати два основних стилі:

1. Обычный (Классический) стиль

2. Стиль Web.

Стиль Web зручний насамперед при роботі у мережі Інтернет.

Для папок також можна застосувати такі види представлення об’єктів. Стиль Робочого столу чи будь-якої іншої папки насамперед впливає на спосіб виділення і відкриття об’єктів. Крім того, змінюється вигляд папки.

Управління об’єктами за допомогою Миші

Зручність роботи в середовищі операційних систем сімейства Windows значною мірою визначається використанням маніпулятора Миші і насамперед технології „вкажи і вибери”.

Миша має вигляд маленької пластмасової коробоч­ки з двома або трьома кнопками у верxнiй частинi та куль­кою в нижнiй. При перемiщеннi Мишi кулька обертається, а вiдповiдний електричний сигнал передається в пам’ять ПК, де він обробляється. Натискання на кнопкy Мишi зумовлює певну дiю. Миша використовується для виконання бiльшос­тi оперaцiй керування вибором i рисування. Втім, їx можна виконати i без Мишi, за допомогою клавiатури, але зручнiсть та ефективнiсть роботи при цьому значно знижуються. З Мишею пов’язаний графічний об’єкт Покажчик, який переміщується на екрані монітора при переміщенні Миші по поверхні. Покажчик Миші може набувати різного вигляду в залежності від того, яка дія виконується операційною системою. В режимі вибору дій Покажчик за замовчуванням має вигляд стрілки.

Для роботи з Мишею необхiдна спецiальна програма ­– драйвер Мишi. У стандартному комплектi ОС Windows пе­редбачено драйвери для Миш рiзних виробникiв та iн­ших аналогiчних пристроїв-Покажчикiв. Драйвери цих пристроїв підтримують стандарт «приєднай i працюй»(<Plug and Play»). Мишi такого типу розпiзнаються та вводяться в роботу системи автоматично.

Найчастiше в роботi застосовується лiва кнопка Мишi. Тому, якщо не вказано на використання правої кнопки, мається на увазі ліва кнопка Миші.

Клацнути означає швидко натиснути і відпустити ліву копку Миші. Клацнути на об’єкті – розташувати Покажчик Миші над об’єктом і клацнути. Двічі клацнути – два рази поспіль швидко натиснути і відпістити ліву кнопку Миші. Права кнопка Миші за замовчуванням є кнопкою, натискання якої відкриває контекстне меню.

Меню —прямокутна ділянка екрану монітора з переліком пунктів-команд, з поміж яких одночасно можна обрати тільки одну.

Контекстне меню —це меню, що відкривається при натисканні правої кнопки Миші, являє собою перелік команд, які можна виконати над даним об’єктом.

Кожний різновид об’єктів має свій склад команд контекстного меню.

Перетягнути об’єкт (чи виділені об’єкти) означає змінити координати його положення на Робочому столі чи в якійсь іншій папці. Але ця технологія має більш глибокий зміст і забезпечує зручний спосіб роботи насамперед з файловою системою. При перетягуванні об’єкта на значок певної папки можна виконати його переміщення, чи копіювання, чи створити його ярлик у цій папці. Якщо виконати перетягування документа на значок принтера чи ярлика принтера, то можна здійснити його друкування. Англомовна назва технології перетягування – технологія „Drag &Drop” („Перенести і залишити”). Перетягувати об’єкт можна лівою або правою кнопкою Миші незалежно від стилю папки. За технологією виконання перетягнути – розмістити Покажчик Миші над об’єктом, потім натиснути та утримувати натиснутою ліву (або праву) кнопку Миші і перемістити в потрібне місце. Якщо перетягування виконується правою кнопкою Миші, то відкриється контекстне меню, в якому потрібно клацнути на команді Переместить, Копировать, Создать ярликчи Отменить в залежності від бажаної дії. Команда Отменить означає, що дія відміняється.

Технологія перетягування використовується і для обміну даними між документами шляхом перетягування виділеного з одного вікна в інше та для створення файлу-фрагменту на Робочому столі.

Перетягування лівою кнопкою Миші об’єкта чи виділених об’єктів на значок папки означає переміщення, якщо папка початкового місцезнаходження об’єкта і папка призначення знаходяться на одному фізичному чи логічному диску. Якщо ж вказані папки знаходяться в файлових структурах різних дисків, то це буде копіювання. Для того, щоб при перетягуванні лівою кнопкою Миші було виконане не переміщення, а копіювання, потрібно утримувати клавішу Ctrl.

Щоб видiлити якийсь об’єкт на Робочому столі чи в іншій папці, треба клацну­ти на ньому при класичному стилі папки або розташувати над ним і трохи затримати Покажчик Миші при стилі Web. Для зняття виділення об’єкта чи об’єктів досить клацнути на вільному від значків місці Робочого столу чи папки. Виділення використовують також, щоб вибрати пункт меню, кнопки, перемикача тощо.

Для відкриття об’єкта (відкриття папки чи документа, за­пускання програми на виконання тощо) треба двiчi клацнути на ньому при класичному стилі Робочого столу чи папки або клацнути на ньому при стилі стилі Web. Можна відкрити об’єкт і правою кнопкою Миші, вибираючи з контекстного меню команду Открыть. Відкритий об’єкт відображається у вікні, що являє собою обмежену прямокутну частину екрана монітора. Саме за допомогою вікон відбувається робота в Windows.

Якщо Миша має три кнопки, то клацання середньою замiнює подвiйне клацання лiвою кнопкою.

У зв’язку з тим що Миша є головним засобом керу­вання дiями у Windows, її можна настроїти так, щоб врахувати особливостi користувача (змiнити швидкiсть пе­ремiщення; помiняти мiсцями лiву та праву клавiшi для лiвшi; змiнити iнтервал мiж клацаннями при подвiйному клацаннi, вигляд Покажчика Мишi; ввiмкнути режим шлейфа Мишi для рiдкокристалiчного екрану портативного ПК, що дасть змогу краще стежити за пере­мiщенням Покажчика. Настроїти Мишу можна, використавши об’єкт Клавіатура системної папки Панель управления.

Виділення групи об’єктів на Робочому столі чи у будь-якій папці

Виділення групи суміжних об’єктів. Існують два способи, які можна виконати з використанням Миші.

1. Виділити перший об’єкт. Натиснути і утримувати натиснутою клавішу Shift. Виділити останній об’єкт групи. Відпустити клавішу Shift.

2. Виділити перший об’єкт. Утримуючи натиснутою ліву кнопку Миші і переміщуючи Мишу, охопити рамкою потрібні об’єкти.

Виділення несуміжних об’єктів.

1. Виділити перший об’єкт. Натиснути і утримувати натиснутою клавішу Ctrl. Виділити по черзі необхідні об’єкти. Відпустити клавішу Ctrl.

Виділена група об’єктів має своє контекстне меню, кожна команда якого виконується відносно всіх виділених об’єктів.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 744. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.02 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7