Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Створення, збереження та завантаження тексту
При завантаженні Блокнотаавтоматично створюється новий порожній документ з назвою Безымянный.txt. Якщо під час роботи потрібно створити новий документ, слід скористатися послугою Файл→Создать. Для збереження документа необхідно скористатися послугою Файл→Сохранить, і у діалоговому вікні, що з‘явиться, задати цільовий каталог та назву файлу для збереження тексту та натиснути ОК. Для завантаження у редактор деякого документа необхідно скористатися послугою Файл→Открыть, у діалоговому вікні, що з‘явиться, вибрати потрібний текстовий файл та натиснути ОК.Щоб зберегти раніше збережений документ під іншою назвою або у іншому каталозі, можна скористатись послугою Файл→Сохранить как.

Слід пам‘ятати, що при завантаженні або створенні нового документа текст, що був набраний у вікні редактора, втрачається, тому потрібно у разі необхідності зберегти його заздалегідь.

Під час редагування тексту можна використовувати наступні клавіші та їх комбінації:

Програма WordPad

Програма WordPadє текстовим редактором з більш розвиненими можливостями редагування тексту (у порівнянні з Блокнотом). Окрім операцій створення, редагування, перегляду та друку документів, WordPad дозволяє виконувати операції форматування фрагментів тексту (зміна шрифту, кольору та розміру символів, вирівнювання абзаців тощо), а також вставляти у текст графічні зображення та зв‘язувати документ з іншими документами. Тобто документ, створений у цьому редакторі, може містити фрагменти, символи яких відображаються різними шрифтами, кольором, розміром, та можуть містити малюнки.

Для завантаження програми використовується пункт головного меню Пуск→Программы→Стандартные→WordPad.

 
 

Під головним меню розміщені дві панелі інструментів з кнопками для виклику типових операцій. При підведенні вказівника до деякої кнопки панелі, під нею з‘являється коротка підказка про призначення даної кнопки. Якщо „захватити” лівою клавішею мишки край панелі, то її можна перемістити у довільне місце вікна.

Панель „Стандартна” (верхня) містить елементи виклику стандартних послуг програми: кнопки створення, завантаження, збереження, друку, перегляду документів, пошуку фрагментів тексту, операцій з буфером обміну, вставки службової інформації у текст.

Панель „Форматування” (нижня) містить елементи, що спрощують форматування тексту: поля вибору шрифту, розміру та набору символів, кнопки встановлення атрибутів тексту („півжирний”, „курсив”, „підкреслений”) та вибору кольору тексту, кнопки для зміни типу вирівнювання тексту (по лівому краю, по центру або по правому краю сторінки), кнопки для перетворення тексту у список.

Щоб змінити формат деякого фрагмента, його необхідно виділити (у будь-який спосіб, описаний для програми Блокнот), та натиснути відповідну кнопку панелі.

Під панелями інструментів розміщено лінійку, за допомогою якої можна змінювати відступи лівої/правої межі абзацу від краю паперу (більш детально про це буде описано нижче).

Основну частину вікна займає робоча область: у ній відображається текст документу.

У нижній частині вікна знаходиться рядок стану, у якому під час роботи відображаються підказки про призначення кнопок, послуг, та деяка додаткова інформація.

Щоб відобразити (або приховати) окремі елементи інтерфейсу головного вікна (панелі інструментів, лінійку, рядок поточного стану), потрібно звернутися до послуги Вид та встановити (або зняти) відмітки біля потрібних пунктів: Панель инструментов, Панель форматирования, Линейка, Строка состояния.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 402. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7