Студопедия — І Карпенко-Карий
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

І Карпенко-Карий






1. Назвіть дійсне прізвище І. Карпенка-Карого? (І.Тобілевич)

2. Хто грав роль Мартина Борулі? (М. Кропивницький)

3. Кого вважають батьком професійного театру? (М. Кропивницького)

4. У якому році зареєструвалась перша професійна трупа? (1882)

5. Які джерела драматургії? (Церковна обрядовість, народно-побутові традиції).

6. Що означає слово «корифей» (Ватажок, професіонал)

7. Хто входив до трупи корифеїв? (М. Кропивницький, М. Старицький, М. Заньковецька, М.Садовський, П. Саксагансьий).

8. Хто вперше зіграв роль Наталки Полтавки? (М. Заньковецька).

9. Визначте жанр п’єси «Хазяїн». (Соціальна сатирична комедія, у якій за допомогою драматичного відображення життя створено неповторну модель дійсності).

10. Які твори тематично об’єднані в трилогію? («Хазяїн», «Сто тисяч», «Розумний і дурінь»).

11. Яка ідея комедії «Хазяїн»? («Хазяїн – зла сатира на чоловічу любов до стягання без жодної іншої мети. Стяжання для стяжання).

12. Кому належать слова: «Сцена –мій кумир, театр – священний храм для мене!» (І Карпенку – Карому)

13. Кому належать слова: «Світ подібний до театру: Щоб грати в нього успішно і з похвалою, беруть ролі за здібністю…» (Г.С. Сковороді)

14. Про кого сказав І. Франко: Був одним із батьків новочасного українського, визначним артистом, та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література..» (Про І. Карпенка-Карого.)

15. Який девіз Пузиря? («Хазяйство або смерть»)

16. Назвіть персонажів трагікомедії «Мартин Боруля» (Трандалєєв, Мартин Боруля, Степан, Марися, Микола, палажка, Омелько, Націєвський)

17. Яка історія лягла в основу написання комедії «Мартин Боруля»? (Історія про домагання дворянських прав, яку пережив батько письменника – Карпо Адамович Тобілевич.)

18. На кого Боруля образився й збирався подати апеляцію? (На Красновського, шляхтича).

19. Хто такий Микола? (Коханий Марисі).

20. Хто і кому говорив? «Слухай старших, виписуй почерка, завчай бумаги напамять… Трись. Трись меж людьми, і з тебе будуть люди!» (Боруля синові Степану)

21. Хто і з якого приводу сказав: «Чую. Як мені легко робиться, наче нова душа сюда ввійшла. А стара, дворянська, попелом стала!» (Боруля, спаливши папери про дворянство).

І. Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»

1. У якому селі проживала сім’я Кайдашів? (Семигори)

2. Напередодні якого свята вперше ми знайомимся з Омельком Кайдашем? (напередодні Паликопи – св. Пантелеймона)

3. Назвіть дівчат, яких пропонував Карпові засватати Лаврін? (Палажка, Хівря, Одарка Ходаківна, Хотина, Корчаківна, Ганна, Мотря Довбишева).

4. Що стало об’єктом бійки свекрухи та невістки? (мотовило0

5. Коло Карпо повінчався з Мотрею? (Після другої Пречистої)

6. Скільки прожила Мелашка у Кайдашів, як у раю? (Тиждень)

7. З ким пішла Мелашка до Києва напередодні Великодня? (З бабою Палажкою Солов’їхою)

8. За яких обставин помирилися 2 сім”ї. (Всохла груша)

9. Яка сім’я стала прообразом Кайдашів? (Сім’я Мазурів)

10. Хто за словесним портретом «...вибігла з сіней і побігла на город...розперезалась і почала міряти город поясом: впоперек сусідня половина вийшла більша на 2 пояси... була сердита, що вийшла не так, як вона хотіла»? (Мотря)

11. Чиї це слова: То ділиться щороку грушами пополовині»? (Священика)

12. Про кого йде мова: «Всі поснули, тільки довго не спав і все неначе бачив під зеленою яблунею свою мрію в червоних кісниках на голові та в червоному намисті з дукачем»? (Про Карпа)

13. Хто за словесним портретом: «Вона любила чепуритись і держала себе дуже чисто. Все на ній було чистеньке, наче нове...Вона дуже церемонилась і була прохана. Пробуваючи на службі у панів, вона набралась од їх чимало пишання»? (Кайдашиха)

14. Про кого йде мова: «У неї снігу зимою не дістанеш»? (Про Мотрю)

15. Про кого йде мова «До нього внадився херсонський чумак, приходив до його вночі та все неначе водив його десь по пущах та по нетрях»? (Про Кайдаша)

16. Укажіть жанр «Кайдашева сім’я». (Соціально-побутова повість)

17. Назвіть тему повісті «Кайдашева сім’я». (Зображення картин дрібновласницького побуту на селі пореформеного часу другої половини 19 ст. Гірка картина розпаду українського патріархалізму).

18. Назвіть експозицію. (Опис села, характеристика Кайдаша. Синів Карпа, Лавріна, Кайдашихи).

19. Назвіть зав’язку. (Карпо й Мотря одружується, Мотря перестала коритись).

20. Ким за родом занять був О. Кайдаш? (Стельмах)

21. Через що Кайдаші постійно сварились? (Через землю та худобу)

22. Чий це портрет?: «Дівчина була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоні, як червонобокі яблучка. Губи були повні та червоні, як калина»? (Мелашка).

П. Мирний (Рудченко)

1. Кому належать слова: «Вся моя слава – Україна. Якби я їй добра хоч на мачину зробив, то б мені і слава була, я більшої не хочу». (П. Мирному)

2. Який нарис ліг в основу соціально-психологічного роману «Хіба ревуть воли. Як ясла повні?» («Подоріжжя від Полтави до Гадячого»).

3. Де вперше побачив світ роман «Хіба ревуть воли. Як ясла повні?»(У Женеві за сприяння М. Драгоманова).

4. У чому своєрідність композиції роману? (Композиція складна, наявні кілька сюжетних ліній, які переплітаються між собою. Академік О.І. Білецький порівнював композицію роману з будинком «із багатьма прибудовами, зробленими неодночасно і не за строгим планом».

5. Назвіть основну тему роману. (Життя різних суспільних верств: найбіднішого селянства козацької старшини, кріпосників, чиновників різних рангів; історія перетворення розумної, енергійної людини на розбійника).

6. Зі скількох частин складається роман? (4) (І частина: 1. Польова царівна.2. Двужон. 3. Дитячі літа. 4. Жив-жив. 5. Тайна-невтайна. 6. Дізнався. 7. Хазяїн. ІІ частина:8. Січовик. 9. Піски в неволі. 10. Пани Польські. 11. Махомед. 12. У москалях. 13. Максим – старший. ІІІ частина:14. Нема землі. 15. Товариство. 16. Сповідь і спокута. 18. Перший ступінь. 19 Слизька дорога. 20. На волі. 21. Сон у руку. 22. Наука не йде до бука. ІVчастина:23. Невзначай свої. 24. Розбишацька дочка. 25. Козак не без щастя, дівка – не без долі. 26. На свої добрі. 27. Новий вік. 28. Старе – та поновлене. 29. Лихо не мовчить. 30. Так оце та правда.

7. Які проблеми порушені у романі? (Тогочасні проблеми: Кріпацтво; бідність безземельних селян; свавілля поміщиків; позашлюбні діти; порядки в земстві. Вічні проблеми: злочин і кара; кохання, родинне життя; батьки і діти; добро і зло; «Пропаща сила»; життєвий вибір.)

8. Чий це портрет?: «Схилила вона сумно голову; потекли гіркі сльози з жовтих, мутних очей. Потекли по щоках, по глибоких рівчаках, що літа та недоля попроорювали по сухому виду..» (Мотря).

9. Чий це портрет?: «Випрямилась – висока, суха, мура, аж зелена; а очі – як у її любимчиків (котів) – жовті-жовті». (Генеральша)

10. Чий це портрет?:» Низенька, чорнява, заквітчана польовими квітами, вона й трохи не була схожа на селянок, часто запечених сонцем. Високих. Дуже неповоротких дівчат. Маленька, кругленька, швидка й жвава. Одягнена в зелене убрання, між високим зеленим житом, - вона здавалася русалкою»? (Галя)

11.. Стрижнева сюжетна лінія роману — доля Чіпки від народження до... (Ув'язнення.)

12.. У другій частині автори повертають нас у часи руйнування... (Запорозької Січі) Катериною II і поступового закріпачення України)

13. Які прізвища мав Чіпчин батько? (Хрущ, Притика, Вареник, Хрущов.)

14.. Хто став прототипом Чіпки? («Злющий зарізяка» Гнидка)

15. Хто така «польова царівна»?(Галя.)

16. Тип пересічного селянина того часу — це образ... (Грицька.)

17. Дід Максима? (Мирон Ґудзь.)

18. Третя редакція роману «Пропаща сила» (перша назва роману) стала... (Основою.)

19.. Непривабливими постатями Чіпчиного розбійницького товариства були...,... і... (Лушня, Матня і Пацюк.)

20. Прообразом баби Оришки була няня Івана Білика та Панаса Мирного — кріпачка... (Ірина Костянтинівна Батієнко.)

21. Галя не знесла останній злочин Чіпки, втратила розум і покінчила життя... (Самогубством.)

22. Хто називав письменника «суворим літописцем епохи»? (О. Гончар.)

23. «Яка у Вас чудова українська мова! Яке знання селянського життя! Скільки у Вас поезії! Скільки розуму! Дивна, коштовна і вічно невмируща ота Ваша штука «Пропаща сила!» (Д. Яворницький.)

24. Хто назвав Панаса Мирного» першим симфоністом української прози»? (О. Гончар.)

25. Хто назвав Панаса Мирного «корифеєм української прози?» (М. Сиваченко.)

26. «Панас Мирний (Афанасій Рудченко) належить до найвизначніших українських повістярів і визначається особливо влучною характеристикою дійових осіб та поглибленням їх психології*».(І.Франко.)

 







Дата добавления: 2015-08-31; просмотров: 2823. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Дренирование желчных протоков Показаниями к дренированию желчных протоков являются декомпрессия на фоне внутрипротоковой гипертензии, интраоперационная холангиография, контроль за динамикой восстановления пассажа желчи в 12-перстную кишку...

Деятельность сестер милосердия общин Красного Креста ярко проявилась в период Тритоны – интервалы, в которых содержится три тона. К тритонам относятся увеличенная кварта (ув.4) и уменьшенная квинта (ум.5). Их можно построить на ступенях натурального и гармонического мажора и минора.  ...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Репродуктивное здоровье, как составляющая часть здоровья человека и общества   Репродуктивное здоровье – это состояние полного физического, умственного и социального благополучия при отсутствии заболеваний репродуктивной системы на всех этапах жизни человека...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия