Бюджет використання основних матеріалів це ...
a) бюджет, який показує кількість товарно-матеріальних запасів, необхідних для виробництва певного виду продукції; б) бюджет, який складається лише в кількісних показниках і входить до сфери відповідальності керівника виробництва; в) бюджет, який показує кількість виробу, що компанія планує продати, і плановану ціну реалізації; г) бюджет, який показує кількість, яка необхідна для виробництва певного виду продукції, і складається лише в кількісних показниках.
3. Дерево ймовірностей являє собою: а) добуток можливих грошових потоків на відповідні їм ймовірності; б) схему грошових потоків реалізації інвестиційного проекту; в) графічне зображення або таблицю можливих грошових потоків з відповідними їм ймовірностями.
4. Якість управління грошовими потоками можна вважати гарною, якщо виконуються наступні умови: а) грошовий потік від операційної діяльності – позитивний, інвестиційної – негативний, фінансової – негативний, чистий грошовий потік – позитивний; б) грошовий потік від операційної діяльності – позитивний, інвестиційної – позитивний, фінансової – позитивний, чистий грошовий потік – позитивний; в) грошовий потік від операційної діяльності – негативний, інвестиційної – негативний, фінансової – негативний, чистий грошовий потік – позитивний. 5. Коефіцієнт ризику виражає: а) величину ризику на одиницю собівартості; б) величину ризику на одиницю доходності; в) величину ризику.
ВАРІАНТ 22
1. Теоретичне питання. Механізм реалізації фінансового менеджменту.
Задача 1 Визначити ефективність факторингової операції для підприємства-продавця за наступними даними: підприємство продало банку право стягнення дебіторської заборгованості на суму 6000 дол. на таких умовах: - Комісійна плата за здійснення факторингової операції стягується банком у розмірі 2% від суми боргу; - Банк надає підприємству-продавцю кредит у формі попередньої оплати його боргових вимог у розмірі 75% від суми боргу; - Відсоткова ставка за наданий банком кредит становить 20% на рік; - Середній рівень процентної ставки на ринку грошей складає 25% на рік. Задача 2 Інвестор розглядає можливість купівлі 10% привілейованої акції номіналом 100 дол. Яку максимальну суму заплатить інвестор, якщо бажає отримувати від інвестиції: а) 8% річних; б) 12% річних. Задача 3 Підприємство має два варіанти інвестування $280 000. У першому варіанті підприємство вкладає кошти у основні засоби, придбаваючи нове обладнання, яке через 5 років (строк інвестиційного проекту) може бути реалізоване за $10 000; чистий річний грошовий дохід від такої інвестиції оцінюється у $35 000. Згідно другого варіанту підприємство може інвестувати кошти у робочий капітал (товарно-матеріальні запаси, збільшення дебіторської заборгованості), і це дозволить одержувати $26 000 чистого річного грошового доходу протягом тих же 5 років. Необхідно враховувати, що по закінченні цього періоду робочий капітал вивільняється (продаються товарно-матеріальні запаси, закриваються дебіторські рахунки). Який варіант слід обрати, якщо підприємство розраховує на 12% віддачі на інвестовані ним грошові кошти? Розрахунок чистого сучасного значення для першого і другого проектів можна проводити з використанням таблиць 1 і 2. Таблиця 1 Розрахунок чистого сучасного значення
Таблиця 2 Розрахунок чистого сучасного значення
Тести: 1. Однією з характеристик управлінського обліку є: а) стандартизованість; б) нормативне регулювання; в) конфіденційність; г) обов'язкове використання принципу подвійного запису.
|