Задача 3. Підприємство має два варіанти інвестування $200 000
Підприємство має два варіанти інвестування $200 000. У першому варіанті підприємство вкладає кошти у основні засоби, придбаваючи нове обладнання, яке через 5 років (строк інвестиційного проекту) може бути реалізоване за $7 000; чистий річний грошовий дохід від такої інвестиції оцінюється у $35 000. Згідно другого варіанту підприємство може інвестувати кошти у робочий капітал (товарно-матеріальні запаси, збільшення дебіторської заборгованості), і це дозволить одержувати $29 000 чистого річного грошового доходу протягом тих же 5 років. Необхідно враховувати, що по закінченні цього періоду робочий капітал вивільняється (продаються товарно-матеріальні запаси, закриваються дебіторські рахунки). Який варіант слід обрати, якщо підприємство розраховує на 12% віддачі на інвестовані ним грошові кошти? Розрахунок чистого сучасного значення для першого і другого проектів можна проводити з використанням таблиць 1 і 2. Таблиця 1 Розрахунок чистого сучасного значення
Таблиця 2 Розрахунок чистого сучасного значення
Тести:
1. Основна діяльність підприємства це: а) операції, пов'язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечує основну частку його доходу; б) усі види діяльності, здійснювані підприємством протягом звітного періоду; в) діяльність, пов'язана з формуванням власного капіталу підприємства; д) діяльність, спрямована на придбання основних виробничих фондів.
2. Фондовіддача розраховується як відношення: а) чистого доходу до середньорічної суми основних фондів. б) чистого доходу до середньооблікової чисельності працівників; в) чистого доходу до витрат на матеріали.
3. Аналіз сценаріїв передбачає: а) вибір інвестиційного проекту з найменшим ступенем ризику; б) зіставлення критеріїв ризику і прибутковості інвестиційних проектів з неординарними грошовими потоками; в) розрахунок чистої приведеної вартості за сприятливих і несприятливих умов реалізації.
4. Тривалість обороту запасів розраховується як: а) 360: (Собівартість: Середні запаси); б) (Собівартість: Середні запаси): 360; в) Середня дебіторська заборгованість: (Виручка: 360). 5. Собівартість запасів - це витрати на: а) придбання, переробку та інші витрати на приведення запасів у теперішній стан; б) перепродаж; в) виробництво. ВАРІАНТ 28 1. Теоретичне питання. Операційний аналіз на підприємстві.
Задача 1 Компанія має потребу у фінансуванні різкого сезонного зростання товарно-матеріальних запасів у розмірі 400 000 дол. Ці кошти їй потрібні строком на півроку. Компанія розглядає наступні можливості. 1. Може бути отримана позика з використанням складської розписки публічного складу від якоїсь фінансової компанії. Умови: 12% у річному вирахуванні при 80%-ній позичці від суми номінальної вартості товарно-матеріальних запасів. Витрати на складське зберігання становлять 7 000 дол. за шість місяців. Частина, що залишилася від необхідної суми компанією (80 000 дол.), які обчислюються шляхом вирахування з 400 000 суми отриманої позики, повинні будуть фінансуватися шляхом відмови від деяких зменшок за ранні платежі кредиторам фірми. Стандартні умови «2 / 10, нетто 30»; проте компанія передбачає, що зможе без будь-яких негативних наслідків відкласти свої платежі до закінчення 40-денного терміну. 2. Може бути укладено угоду про змінення застави під ефективну процентну ставку в розмірі 20% з постачальником товарно-матеріальних запасів. Постачальник згоден авансувати компанії повну вартість товарно-матеріальних запасів.
|