Задача 1. З метою скорочення витрат внаслідок освоєння нового виробництва компанія «Бодня Трак Компані» могла б збільшити пробіг своїх вантажних автомобілів
З метою скорочення витрат внаслідок освоєння нового виробництва компанія «Бодня Трак Компані» могла б збільшити пробіг своїх вантажних автомобілів. Очікувана економія від такого підвищення ефективності становить 260 000 дол. на рік. Проте очікується, що коефіцієнт оборотності товарно-матеріальних запасів при цьому знизиться з 8 до 6 разів на рік. Собівартість реалізованої продукції становить 48 млн. дол. на рік. Чи слід компанії впроваджувати новий виробничий план, якщо необхідна ставка прибутковості інвестицій у товарно-матеріальні запаси (до сплати податків) складає 15%?
Задача 2 Фірма створює резервний фонд у формі банківського депозитного вкладу. Для цього в кінці кожного року протягом 5 років вноситься по 200 тис. дол. Банк нараховує відсотки за складною ставкою 12% річних. Визначте: а) розмір фонду в кінці п'ятого року після здійснення останнього внеску; б) розмір відсотків нарахованих банком за п'ять років.
Задача 3 Розрахувати ключові показники операційного аналізу користуючись нижченаведеною таблицею. Як зміняться сила впливу операційного важеля і запас фінансової міцності по мірі віддалення від порогу рентабельності? Таблиця 1 Розрахунок основних показників операційного аналізу
Тести: 1. Річна фінансова звітність підприємства не включає в себе: а) «Звіт про прибутки та збитки»; б) «Звіт про рух товарно-матеріальних запасів»; в) «Звіт про рух грошових коштів»; г) «Звіт про співвідношення дебіторської та кредиторської заборгованості»; д) «Баланс»; е) «Звіт про нерозподілений прибутку»; д) правильні відповіді д), б), в), г); ж) правильні відповіді а), в), д), е). У чому полягає головна особливість бюджетування за видами діяльності... а) необхідність контролювати події, що здійснюють вплив на результат діяльності підприємства; б) зміна способу бюджетування в залежності від зміни виду діяльності підприємства; в) даний вид бюджетування не є обов'язковим і за його складання ніхто не несе відповідальності; г) даний вид бюджетування є обов'язковим, і за його складання несе відповідальність менеджер підприємства.
3. До обмежень аналізу чутливості відносяться наступні: а) зміни по кожному ключовому параметру ізольовані один від одного; б) аналіз не показує зміни ключових змінних або їх комбінації; в) обидва варіанти вірні.
4. Економічна сутність моделей Баумоля і Міллера-Орра полягає у: а) визначенні тривалості обороту запасів і дебіторської заборгованості; б) визначенні оптимального залишку коштів на поточному рахунку підприємства; в) визначенні оптимального розміру партії постачання.
5. До складу товарно-матеріальних запасів входять: а) сировина, матеріали і незавершене виробництво; б) готова продукція і товари; в) товари, придбані для перепродажу або ті, що використовуються для виробництва інших товарів з метою їх подальшого перепродажу.
ВАРІАНТ 27 1. Теоретичне питання. Технологія складання бюджету підприємства.
Задача 1 Політика фінансування дебіторської заборгованості. Оборот компанії складає 100 000 дол. на рік. Період оборотності дебіторської заборгованості - 60 днів. Ставка овердрафту - 18%. Компанія розглядає пропозицію 2% за скорочення терміну оплати до 10 днів. За оцінками відділу продажів 50% клієнтів приймуть ці умови. Розрахуйте вплив знижки на річний прибуток компанії.
Задача 2 Кредит у сумі 30 млн. дол. виданий на 7 років під 12% річних. Кредит погашається рівними річними терміновими виплатами (термінова виплата включає кошти на погашення основного боргу і на покриття нарахованих відсотків). Визначити розмір термінової виплати і скласти план погашення кредиту.
|